Pagina 1 din 1

Motor TD cu cutie automata? Este posibil?

Scris: Vin 19-Iun-2026 20:26
de Snoopy
Salut
Este posibil sa atasez un motor TD1 (95 cp) la cutia de viteze automata? Am vazut pe internet asemenea transformari, insa fara detalii. As vrea sa fac asta pentru ca am probleme cu instalatia electrica si nu gasesc pe nimeni sa o rezolve. Cel putin, motorul diesel este mai simplu si mai putin pretentios, fara electronicele benzinarului. Oricum, orice sfat este bine venit, multumesc!

Re: Motor TD cu cutie automata? Este posibil?

Scris: Sâm 20-Iun-2026 10:55
de dj01fad
Salut. Fizic poti sa faci asta dar nu va functiona corect din cauza rapoartelor.
De ce nu repari instalatia la cea pe benzina? Ce problema ai mai exact?

Re: Motor TD cu cutie automata? Este posibil?

Scris: Dum 21-Iun-2026 18:10
de Snoopy
Nu functioneaza ventilatia, a mers imediat ce am montat un contact nou si acum iar nu functioneaza. Nici un indicator in bord nu merge si nici iluminarea. Nu merg farurile si semnalizarea, inchiderea centralizata si trei geamuri. Un electrician bun nu ar avea probleme sa identifice cauzele, mai ales ca nu sunt cabluri rupte sau arse. Dar nu-l gasesc.