propunere defilare citroen

Intalnirile periodice ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
dumiflo
pasionat
Mesaje: 319
Membru din: Joi 30-Mar-2006 15:27
Localitate: Bucuresti / Medgidia

Mesajde dumiflo » Vin 10-Noi-2006 10:53

prafuit scrie:Aham!
Si tu vrei sa participe ATS-l la asta? :lol: :lol: :lol:


DA ! ... nimic nu e imposibil ! :D

Avatar utilizator
silvius
pasionat
Mesaje: 619
Membru din: Dum 13-Aug-2006 23:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde silvius » Vin 10-Noi-2006 10:55

pai pentru ATS este o oportunitate, k si pentru noi.
la cati bani baga numai pe spoturile pentru C5 si C4... nu zic altceva.
sa nu mai amintesc de emisiunea in care a aparut Catalin...
alarma, clima, cd, praguri, navigatie, so on... - B-08-BBK[img:824728406b]http://www.tour-romania.info/citroen/avatarmare.jpg[/img:824728406b]

Avatar utilizator
dumiflo
pasionat
Mesaje: 319
Membru din: Joi 30-Mar-2006 15:27
Localitate: Bucuresti / Medgidia

Mesajde dumiflo » Vin 10-Noi-2006 10:59

Pai ! .... si cine stie ... poate cu alegerile anticipate care se prefigureaza , o sa "doreasca" sa participe si dom' ATS - Tariceanu :lol: :lol: :lol:

Oricum " incercarea , moare n-are " !

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Vin 10-Noi-2006 11:02

@Prafuit...exact asta ziceam si eu...la ce sa participe ATS cand e vorba de CitroClub?
Sincer eu nu am vazut nici un fel de implicare, a celor de la ATS cand vine vb de acest club. Sa ma corecteze cei care au mai multe informatii......:roll:
In afara de evenimentul de la SIAB de anul trecut, de incercarile puerile ale lui Octavian Ghita precum si cele ale Monicai Jitariuc de a mentine o legatura cu acest club, NIMIC!
Sunt absolut sigur ca acest forum este urmarit si citit de cei de la ATS, dar asta nu este indeajuns pentru a-si baga coada cand vine vorba de "parada".

4 ani de la infiintare Club Citroen mi se pare un motiv mai mult decat bun si plauzibil pentru aceasta parada.
O sa fie al naibii de greu de obtinut tot ce trebuie,mai ales daca se vor strange masini mai multe.

@Silvius, esti constient ca este exact artera principala a Bucurestiului, si pentru asta trebuie al dracului de multa politie si aprobari si toate rahaturile. Trebuie sa ne gandim bine la propunerea traseului, ca o sa ii bufneasca rasul pe cei care sunt acreditati sa ne dea aprobarile cand venim cu un asemenea request.
Cat despre avatar...se apropie decembrie, nu mai am rabdare :D
Ultima oară modificat Vin 10-Noi-2006 11:03 de către Matrixu, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
silvius
pasionat
Mesaje: 619
Membru din: Dum 13-Aug-2006 23:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde silvius » Vin 10-Noi-2006 11:02

oricum poate vine si el :) k doar stim cu totii pasiunea lui... lasand la o parte chestia cu alegerile, se simte totusi lipsa lui la ats :(

EDIT: @Matrixu pai tocmai, stiind artera ma zbat ca o sa imi pun poza cu mine ca avatarul tau dak nu ne miscam, cam asa o sa trebuiasca sa ne miscam noi .
Daca incepem in februarie ar trebui sa spunem merci cu statul in fata casei poporului in cel mai bun caz
cei de la ats urmaresc indeaproape forumul :)
alarma, clima, cd, praguri, navigatie, so on... - B-08-BBK[img:824728406b]http://www.tour-romania.info/citroen/avatarmare.jpg[/img:824728406b]

SAMmy
pasionat
Mesaje: 431
Membru din: Mie 11-Oct-2006 23:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde SAMmy » Vin 10-Noi-2006 12:01

Traseul mi se pare bine ales... doar e parada! ;)

Cat despre aprobari... nu va mai agitati ca Pepsi-ul degeaba.
Sa mearga cineva cu carisma si papagal (de exemplu, stiu si eu... kata...
superstarule care esti... ;) ) si sa intrebe, cu caracter pur informativ,
cam care ar fi cerintele care trebuie indeplinite si demersurile de intreprins...
Daca in aceasta discutie i se vor pune intrebari de genul: "Cate masini sunt implicate?"
se poate aproxima... nu vrea nimeni numarul exact intr-o discutie cu caracter pur informativ.

Ulterior, dupa ce avem clar in fata lista cu demersuri, de forma:
0. Formulare de completat, Cereri, Documente etc.
1. Alcatuire lista participati: Nume, Prenume, Tip autovehicul si Numar de Inmatriculare.
2. Detalii: traseu, data, interval orar.
...
vom putea face (a se citi organiza) ceva...

Altfel, discutam pe marginea unor speculatii de genul: "Mama tu stii cat dureaza sa obtii aprobari pentru asa ceva?"
Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR

Avatar utilizator
silvius
pasionat
Mesaje: 619
Membru din: Dum 13-Aug-2006 23:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde silvius » Vin 10-Noi-2006 12:11

SAMmy :( totusi e de alergat daca vrei sa iasa ceva cum trebuie, insa pentru 15 masini hmm, cam greu, pana acum aici s-a ajuns aprox.
Ideea mea e cam asa: pana in decembrie aflam cu aprox. cati suntem, apoi telefon unde trebe si cui trebe
La intrebarile cu caracter pur informativ din pacate obti raspunsuri pe masura, trebe ceva clar, cum de fapt si e ca in martie dorim sa se intample acest lucru.
eu fac lista aia oricum sa avem si noi o evidenta deja. Din discutii cred ca o sa iasa super, mai ales ca sunt deja destui care se implica cu idei super
alarma, clima, cd, praguri, navigatie, so on... - B-08-BBK[img:824728406b]http://www.tour-romania.info/citroen/avatarmare.jpg[/img:824728406b]

vldst
pasionat
Mesaje: 936
Membru din: Mar 30-Mai-2006 13:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde vldst » Vin 10-Noi-2006 12:18

Eu zic sa fim realisti si sa incercam sa ne gandim la mai multe variante de traseu. O sa fie cam greu sa obtinem aprobari ca sa defilam chiar prin buricul targului (Piata Unirii, Piata Universitatii, Piata Romana, Piata Victoriei, samd). Nu zic ca e imposibil, poate merita incercat, insa nu va fi usor. Trebuie sa fim pregatiti si cu alte trasee posibile, dar pana la urma ceea ce conteaza e expunerea media (e important sa vina macar o televiziune, poate chiar Prima) si mai putin ca o sa ne vada cativa oameni adunati pe trotuare. Eu asa vad lucrurile, asta si pentru ca nu vom avea mult timp la dispozitie ca sa blocam circulatia si sa ne afisam cu masinutele, deci o stire de de 2-3 minute la TV ar putea avea un impact mai mare decat expunerea "live" (parerea mea). Eu unul as prefera chiar si un traseu care sa nu treaca neaparat prin Centru, dar care sa garanteze cat de cat obtinerea aprobarilor.

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Vin 10-Noi-2006 12:36

Ziua Citroen-Club !

Ziua infiintarii "Forumului Citroen" nu a clubului :wink: .

Avatar utilizator
silvius
pasionat
Mesaje: 619
Membru din: Dum 13-Aug-2006 23:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde silvius » Vin 10-Noi-2006 12:39

speram la traseul asta, dak nu il obtinem sa reusim macar ceva calea victoriei direct pta consittutiei.... e bun si ala.
Pai asta e, media trebe sa afle, aici aminteam eu de ats, aici ar putea fi interesati. Noi oricati bani am strange nu putem face o super chestie media.
haideti ca o sa iasa bine.
alarma, clima, cd, praguri, navigatie, so on... - B-08-BBK[img:824728406b]http://www.tour-romania.info/citroen/avatarmare.jpg[/img:824728406b]

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Vin 10-Noi-2006 13:19

nenea sammy multumesc pentru apreciere insa vezi mai sus, eu nu sint pentru genu asta de manifestatie.

in primu rand ce vrem sa demonstram, ce i chiar asa de cool de aratat?
forumuri ca asta sint cu sutele in ro, iar o comuniune chiar asa stransa inca nu
sintem. nici scopul clubului nu e clar. eu astept cu interes sa vad ce ne spune wld depsre asta si cati membrii platitori o sa fie.
cat despre o parada de C-uri mi se pare total aiurea, daca cineva vrea sa vada modele noi de citro e simplu, se duce la showroom ats.
a, daca am fi vreo 15-20 de Cx-uri, da ar fi o idee.

Avatar utilizator
silvius
pasionat
Mesaje: 619
Membru din: Dum 13-Aug-2006 23:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde silvius » Vin 10-Noi-2006 13:56

kata scrie:in primu rand ce vrem sa demonstram, ce i chiar asa de cool de aratat?
forumuri ca asta sint cu sutele in ro, iar o comuniune chiar asa stransa inca nu
sintem. nici scopul clubului nu e clar. eu astept cu interes sa vad ce ne spune wld depsre asta si cati membrii platitori o sa fie.

CITROclub e chiara asa de cool. Mai spune-mi inca zece forumuri citroen din cele cateva sute.
WLD a spus clar in acest subiect, vezi ceva pagini in urma
kata scrie:cat despre o parada de C-uri mi se pare total aiurea, daca cineva vrea sa vada modele noi de citro e simplu, se duce la showroom ats.
a, daca am fi vreo 15-20 de Cx-uri, da ar fi o idee.

recunosc ca eu unul vin cu metissul :) dar ideea unei parade nu este aceea de a vedea modelele 2006/2007 Ideea unei parade, oricare ar fi ea are alte scopuri.
Cx-urile or sa vina, sunt convins de asta. or sa vina insa si modelele noi, care e problema in asta?
alarma, clima, cd, praguri, navigatie, so on... - B-08-BBK[img:824728406b]http://www.tour-romania.info/citroen/avatarmare.jpg[/img:824728406b]

SAMmy
pasionat
Mesaje: 431
Membru din: Mie 11-Oct-2006 23:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde SAMmy » Vin 10-Noi-2006 13:58

Indiferent de vechimea masinutelor prezente impactul vizual e garantat,
dar intr-adevar, masinile "clasice" trebuie sa fie prezente in numar
cat mai mare...
Eu unu' as vrea sa vad 5 DS-uri, 10 CX-uri, 10 2CV-uri etc
Asta chiar ar fi cool!
Asa ca eu propun ca cei care cunoasteti pe cineva cu o "bijuterie"...

Cat despre rostul unei asemenea manifestari... FUN! Nu e suficient?
Nu e vorba de lauda sau mandrie, e doar fun, plus o garantie vizuala
memorabila asupra "organizatiei" din care faci parte...
Citroën C6 Exclusive

Citroën C4 Coupé VTR

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Vin 10-Noi-2006 14:27

scopul nu poate fi doar FUN. asta gandindu ma ca tre sa platesti o cotizatie destul de consistenta. mai bine virezi banii in contu clubului pentru ceva cu adevarat folositor.
hai sa intram un pic mai in detaliu:
manifestam, ne vede lumea, unii o sa zica: mama ce marfa organizatie clubcitroen asta! si o sa fuga repede sa si ia si ei un citroen (chiar si axel) sa se inscrie in club. si uite asa ats-u o sa fie foarte fericit ca fara nici o investitie a mai castigat niste clienti.
clubu cu ce se alege? a gata stiu...cu FUN. :wink:

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Vin 10-Noi-2006 14:54

Ai si tu dreptatea ta ...insa, hai sa o luam si altfel, pe termen un pic mai lung.
Dupa parada asta mai intra in club vreo 500 de oameni, siteul va avea un trafic considerabil, i se schimba un pic infatisarea, mai vine cineva mai pune o reclama doua,se mai face de-o ciunga!!!
E si asta un scenariu nu??? Daca tot vorbim de "castiguri"!!!


Înapoi la “Intalniri lunare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187665
    Total subiecte 18614
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11702
    Cel mai nou membru Rodinel