Intalnirea nationala a Clubului Citroen Bulgaria

Intalnirile altor cluburi Citroen.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
Marcee
just curious
Mesaje: 10
Membru din: Mie 21-Apr-2010 21:11
Localitate: Bulgaria, Sofia
Contact:

Mesajde Marcee » Mie 30-Mar-2011 00:10

Mai scriu despre ĂŽntĂŁlnirea noastrĂŁ care va avea loc ĂŽn orașul Plovdiv pe 17 - 19 iunie. La astĂŁ datĂŁ vom aduna și pe o pistĂŁ de rulare: Dragon. Se prevadĂŁ o ĂŽntâlnire cea interesantĂŁ, dacĂŁ cineva ar dori sĂŁ participe ar putea sĂŁ-mi scrie aici sau la: marche@citroen-bg.net Voi preda celĂŁlalte detalii ĂŽn legĂŁturĂŁ cu ĂŽntâlnirea. :)


Noroc și sĂŁnĂŁtate!! Imagine

stefanbv
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Mar 22-Mar-2011 22:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde stefanbv » Vin 01-Apr-2011 12:33

Foarte frumoasa intalnirea de anul trecut! Pana la ce data trebuie facuta confirmarea?
No school, no job, no problem

Avatar utilizator
Marcee
just curious
Mesaje: 10
Membru din: Mie 21-Apr-2010 21:11
Localitate: Bulgaria, Sofia
Contact:

Mesajde Marcee » Mar 05-Apr-2011 22:07

Este mult timp pânĂŁ la ĂŽtâlnire de aceea n-am hotârât deja când se terminĂŁ confirmĂŁri și ĂŽnscrieri pe lista pentru cazĂŁri. PânĂŁ acum nu s-au ĂŽnscris mai mulți membrii clubului. Oricum Plovdiv și ĂŽmprejurul oferĂŁ orice variante. ÎnsĂŁ participanța și locul pe pista de rulare trebuie fi confirmatĂŁ:

pânĂŁ la 1 iunie pt cursĂŁ ĂŽn vitezĂŁ (nu sunt desigur cĂŁ se numește așa ĂŽn românĂŁ (ajutați-mĂŁ) :oops:. Dar
pânã la 17 iunie pt a participa la conducerea de maistru


Trebuie sĂŁ aveți de gând cĂŁ mașinile care vor participa la cursa ĂŽn vitezĂŁ vor fi examinte și trebuie sĂŁ crespundĂŁ la anumite exigențe tehnice. În plus ĂŽn fiecare mașinĂŁ trebuie sĂŁ fie un excinctor și o cascĂŁ pt șofer.


[font=Comic Sans MS]Nu este un secret cĂŁ mie nu-mi este prea ușor sĂŁ scriu ĂŽn romĂŁnĂŁ cu toate acestea mĂŁ strĂŁduiesc. Noroc! :)[/font]

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Mar 05-Apr-2011 23:46

scrii mai bine decit unii dintre noi, asa ca nu-ti fa griji. ma bate gindul sa ma inscriu si eu pentru cursa pe circuit, suna interesant
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

stefanbv
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Mar 22-Mar-2011 22:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde stefanbv » Mie 06-Apr-2011 23:54

Ако сте в тежки румънски, български пишете! :D Това е просто шега!
Pe mine ma intereseaza doar intalnitea, nu vreau sa particip la curse.
No school, no job, no problem

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7662
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Joi 07-Apr-2011 00:04

da, suna interesant. daca as fi disponibil la data respectiva as face o plimbare. despre cursa, poate decat cea de circuit m-ar interesa, dar depinde cu care dintre masini as veni... mai e vreme pana atunci, si sper sa pot sa ma alatur si eu.
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]

Avatar utilizator
Marcee
just curious
Mesaje: 10
Membru din: Mie 21-Apr-2010 21:11
Localitate: Bulgaria, Sofia
Contact:

Mesajde Marcee » Dum 10-Apr-2011 12:08

Eu m-am ĂŽmbolnavit de insuficiența temporalĂŁ. VĂŁ prezint programul anticipat pentru ĂŽntâlnirea a 12ea. Imagine

Cursa:

ReprezintĂŁ o competiție pentru mașini al cĂŁreiĂŁ scopul este sĂŁ se realizeze cel mai rapid tur de circuit. Pot participa (1) doar mașini care sunt de pe listĂŁ, (2) ai cĂŁrora șoferii au completat o declarație (poate una care afirmĂŁ cĂŁ participant cunoaște restricșiile și regulire competiției, nu știu cu siguranțĂŁ) (3) care s-au prezentat la examinarea tehnicĂŁ pe loc ĂŽnaintea competiției.

Acelora, care nu au cĂŁști și excinctoare. li-le vor fi date pe loc. Toate ferestrele trebuie sĂŁ fie ĂŽnchise.

Mașinile vor fi divizate ĂŽn douĂŁ grupuri: mașini normale (originale, intacte așa sâcum se spune... ) și cele tuningate. Cauciucuri de tip „slic” se admit numai la mașinile tuningate.

Fiecare dintre participanți va avea de regulĂŁ:

CitevĂŁ circuite pentru a face cunștințĂŁ su traseu (numĂŁrul depinde de cantitatea tuturor participanților).
Circuite advarĂŁrate/ de competiție:
- 1. Un circuit ca sĂŁ se ĂŽncĂŁlzeascĂŁ.
- 2. CâtevĂŁ circuite de competiție (numĂŁrul depinde de cantitatea tuturor participanților)
- 3. O ocolire ca sĂŁ se rĂŁcoreascĂŁ.

Pânã azi cel mai rapid circuit a fost parcurs pt 56 de secunde.

Drapele de pe pistĂŁ și ce ĂŽnseamnĂŁ:

Verde - Pista este liberĂŁ și conducerea rapidĂŁ este permisĂŁ.
Galben statĂŁtoare - Atenție!
Galben fluturat - Atenție! Redu viteza și fii gata sĂŁ se oprești!
Roșu - Sesiunea este opritĂŁ.
Alb și negru (treiunghiuri) - Avertizare de descalificare
Negru - Participantul pentru care este drapelul este descalificat.
Alb și negru (cu pĂŁtrațele) - Finalul sesiunii.

Taxa participare este 10 leva (5 euro; ~ 20 lei). Taxa se plĂŁtește numai pentru a intra la pistĂŁ și este valabilĂŁ pentru toate evenimentele de acolo (cursa, conducerea de maistru și masina publicului). Pot participa numai mașinile „Citroen” și premii sunt pentru locul prim, al doilea și al treilea.


Pe acele le descriu În curând. :oops:


Înapoi la “Intalnirile altora”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973