Validare Tichete Rabla si masina in 10 zile.... NU..

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Lun 23-Aug-2010 17:48

Speram sa scrii aici impresii despre noua ta masina, sa atasezi poze, sa ne transmiti primele impresii...si cand colo...NU AI INCA MASINA??????
Mergi peste ei! Mergi la Protectia Consumatorului! NU SE POATE ASA O BATAIE DE JOC!!! :evil: :evil: :evil:
Nu te lasa dus de vorbele unui dealer amator care nu stie ce face! Incearca sa te interesezi si la alti clienti ai aceluiasi dealer daca au trecut prin asemenea situatie!
Mergi la dealerul unei alte marci, zici ca vrei sa iei o masina cu 3 tichete si intreaba care este procedura1
Cu siguranta ca vei afla altceva decat ceea ce ti-a spus acest dealer "Citroen"
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

scarfy
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Mie 02-Iun-2010 22:07
Localitate: Brasov

Povestea continua....

Mesajde scarfy » Mar 24-Aug-2010 08:53

Vineri am sunat la Dealer si m-am luat la cearta cu ei..... concluzia a fost ca daca Luni nu aud nici o veste de la ei, revin marti sa vad exact ce e cu masina si daca nici pana aunci nu am masina, miercuri gasim alta solutie... impreuna cu OPC-ul....
Luni dimineata surpriza.... m-au sunat sa imi spuna ca s-au interesat la AFM despre bani depe tichete si le intra in cont in decursul zilei... asa ca Marti.... adica astazi... o sa ma cheme sa iau masina, intre timp imi monteaza playeru si boxele fara costuri suplimentare. \
Ca sa fiu sigur ca astazi ma cheama sa iau monstruletu... am vorbit cu ceva cunostinte care au drum pe acolo in fiecare dimineata... sa ma anunte daca este vro masina mica albastra in fata cu numere rosi, care asteapta sa fie revendicata...... si am primit un sms (de la persoana respectiva) cu comfirmarea ca masina asteapta... si i-au pus numerele rosii..... asa ca eu acum astept sa fiu sunat si sa ma teleportez 8) pana acolo (ca nu mai am rabdare).
Deci astazi o sa fac ceva plimbari cu monstruletu (ca sa ne cunoastem bai bine :D ) si in seara asta... o sa postez ceva poze si o sa scriu si cateceva pareri despre monstrulet....

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Mar 24-Aug-2010 17:39

Astept in sfarsit vesti bune de la tine si poze cu "monstruletul" albastru...
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

scarfy
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Mie 02-Iun-2010 22:07
Localitate: Brasov

At last the monster is here.....

Mesajde scarfy » Mar 24-Aug-2010 20:07

In sfarsit monstruletul este in posesia MEA 8) .
Am reusit intrun final sa avem masinuta noua... dupa mici discutii cu persoana de contact de acolo.... apropo persoana respectiva, am aflat azi ca este in preaviz... si se pare ca din motivul asta s-a interesat atata de mult de masinuta si de clienti.... (eu nu am nimika de-a face cu preavizul...).
Cu pozele inca nimika pentru ca m-am luat la plimabrica cu monstruletu :oops: ... Dar maine pe zi o sa fac cateva poze si o sa le postez ca sa vedeti ce draguta este masinuta....


Seara placuta in continuare si ne auzim (scriem/citim) pe maine

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Mar 24-Aug-2010 20:31

In sfarsit pot sa iti spun "SA O STAPANESTI SANATOS SI FARA INCIDENTE"!!!
Cel putin eu astept si pozele pentru ca stiu ca arata super-bine C1 albastru!
Felicitari!
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

scarfy
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Mie 02-Iun-2010 22:07
Localitate: Brasov

In sfarsit Poze

Mesajde scarfy » Mie 25-Aug-2010 16:22

Salut la toata lumea....
Azi am facut ceva poze......

Poza 1 AICI
Poza 2 AICI
Poza 3 AICI

Avatar utilizator
SPF
pasionat
Mesaje: 318
Membru din: Mie 16-Dec-2009 19:20
Localitate: Bucuresti

Mesajde SPF » Mie 25-Aug-2010 16:54

Eu la District Serv am fost tratat cu respectul cuvenit clientului. Pe bani, dar cu respect ;)

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Mie 25-Aug-2010 18:35

Superba masinuta!
Sa o stapanesti sanatos :!: :!: :!:
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

Liviu-Florin
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Joi 15-Ian-2009 19:35
Localitate: Suceava

Mesajde Liviu-Florin » Vin 27-Aug-2010 20:18

Mai asteptam noutati si impresii despre utilizarea masinutei.
:? :? :? :? :?
FAN DACIA->CITROEN SV IOANA

scarfy
just curious
Mesaje: 12
Membru din: Mie 02-Iun-2010 22:07
Localitate: Brasov

Am revenit...

Mesajde scarfy » Mar 21-Sep-2010 09:49

Impresi despre monstrulet.... bune si rele...

Bune: E infigareata masinuta,micuta... asta se traduce ca locuri de parcare cam oriunde in oras, pozitia la volan e ok si la cat de mica e... nu da deloc impresia da a te strange (sufoca) inauntru; Inaintea monstruletzului am avut pe mana un Kangoo si senzatia de spatiu interior nu difera mai cu nimika.

Acum Rele: - Prima si cea mai enervanta... la usa depe partea soferului cand trec prin hortoape sau peste speedbumpere, se aude un sunet enervant.. care am obs. ca vine de la chederul de la usa, adica nu e presat indeajuns chederu cu usa.... si am vb cu un amic (are un c1 rosu devro 4 ani) care mi-a spus ca problema asta e la toate C1, e din fabrica si variante ar fi sa merg la service sa imi mai stranga usa putin, dar atunci usa nu o sa mai fie in linie cu caroseria, si o adoua soloutie (care am aplicat-o deja) ar fi sa dau chederu cu un spray "WD40" si intradevar nu se mai aude sunetu ala dar tre sa fac treaba cu sprayu odata la vro 3-4 zile. (P.S. apa, vant nu intra in masina pe langa cheder).
- A doua ar fi consumu mare zic eu (primul rezervor sa golit cu vro 7L la 100Km dar totus e inca sub 1000 KM, rodaj inca nefinalizat..., din discutii depe forum am citit ca abea dupa vro 2000KM scade consumu si se stabilizeaza.... la accelas stil de mers).

-Per total sunt foarte multumit de masina mai ales ca e cea mai draguta masina din lume (si asta pentru ca e amea)... nu exista alta mai faina decat "BUU" (P.S. BUU este numele monstruletului si chiar numaru de imatriculare :o) )


Înapoi la “District Serv - Brasov”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv