black fox auto - craiova

Moderator: Echipa Tehnica

murphy
pasionat
Mesaje: 143
Membru din: Mar 16-Mai-2006 10:21
Localitate: craiova

black fox auto - craiova

Mesajde murphy » Mar 28-Noi-2006 13:26

s-a deschis de cateva saptamani si service-ul din craiova. deocamdata sunt la inceput, cu oameni putini.
am fost la ei acum 2 saptamani pt o constatare (s-a urcat sotia cu masina pe gardul viu din parcare si trebuie sa schimb spoilerul, grila si un proiector). am facut constatarea si a ramas ca ma suna cand vin piesele. nu m-au sunat, am sunat eu. piesele venisera dar uitasera ca trebuie sa-mi si vopseasca spoilerul. a ramas ca saptamana trecuta se vopseste spoilerul si ma suna sa ma programeze. inca n-au sunat. cred ca pana la urma tot eu va trebui sa sun sa intreb.
sper sa nu continue in felul asta. in rest toate bune: amabili, politicosi, serviabili.
zambeste, maine va fi mai rau. :D

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mar 28-Noi-2006 13:34

Asta sa fie ultima problema ca ii suni tu... 8)

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Mar 28-Noi-2006 13:43

macar sa lucreze cum trebuie ...

ca nu are mare treaba daca dai tu un telefon .. ;-)
Dan
Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!
Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

murphy
pasionat
Mesaje: 143
Membru din: Mar 16-Mai-2006 10:21
Localitate: craiova

Mesajde murphy » Mar 28-Noi-2006 14:05

nu ma deranjeaza sa dau un tel. :P dar nu vreau sa-i stresez pt ca nici mie nu mi-ar placea sa-mi faca cineva asa. :wink:
zambeste, maine va fi mai rau. :D

Avatar utilizator
DanT
Moderator
Mesaje: 2870
Membru din: Lun 24-Iul-2006 13:10
Localitate: Bucuresti
Masina: Xsara Picasso 1.6 Hdi 2008
2: Citroen C5 2.0 HDi 2004
3: Saxo S1 16V VTS, Xantia X1 Activa

Mesajde DanT » Mar 28-Noi-2006 14:19

stai tu linistit ...


am mai avut eu un mecanic la un momentat care promitea ca suna si uita ... lucra ok si super-repede ...dar uita sa sune ...asa ca am sunat eu ...


nu au de ce sa se supere ...nu cred.. cu cat lucreaza mai repede si au mai multe "telefoane" cu atat au mai multi bani ...

cel mai important este sa inteleaga ca lucreaza pe bani ... ;-)
Dan

Dreptul de exprimare este liber, dreptul de a fi ascultat trebuie castigat!

Always aim for the Moon! Even if you miss, you'll land among the stars! - W. Clement Stone

Avatar utilizator
mariuss
pasionat
Mesaje: 369
Membru din: Lun 19-Dec-2005 18:49
Localitate: Slatina,Olt

Mesajde mariuss » Mar 28-Noi-2006 18:21

E cumva vorba de serviceul de la intrare in Craiova?Chiar eram curios cum se descurca baietii caci trebuie sa fac revizia de 70 .000.
^
^

murphy
pasionat
Mesaje: 143
Membru din: Mar 16-Mai-2006 10:21
Localitate: craiova

Mesajde murphy » Mie 29-Noi-2006 21:54

da, despre el e vorba.
se pare ca deocamdata sunt singurul de pe aici care i-a vizitat si nu pt revizii sau alte probleme ci doar pt niste inlocuiri de parti caroserie. deci n-am cum sa stiu cat de priceputi sunt. cu unul din mecanici am stat de vorba mai mult si are experienta bogata: daewoo, opel, skoda (service-uri autorizate).
zambeste, maine va fi mai rau. :D

murphy
pasionat
Mesaje: 143
Membru din: Mar 16-Mai-2006 10:21
Localitate: craiova

Mesajde murphy » Lun 04-Dec-2006 18:59

am fost astazi sa-mi schimb spoilerul, un proiector si maturatorul de pietre. mi-au spus ca dureaza in jur de jumatate de ora si m-au tinut 4 ore (conform devizului operatia dureaza 2 ore). desi am fost la ei sa-mi faca constatarea acum au mai gasit si traversa de la radiator indoita si suportul de la radiator rupt, pe care mi le-au aratat dupa ce au terminat de montat maturatorul de pietre. si bomboana pe coliva mi-au aratat ca am aripa pleznita cam 1,5-2 cm (la imbinarea cu spoilerul), dupa ce terminasera de montat spoilerul. adica eu n-am vazut-o in 4 saptamani, asiguratorul n-a vazut-o, ei n-au vazut-o cand au facut constatarea si mi-o arata dupa ce termina de montat spoilerul. cum vi se pare? OPC?
mi-au oprit certificatul "ca sa aiba garantia ca se face plata", desi normal ar fi fost sa-mi faca deviz estimativ pe care sa iau acceptul de la asigurator inainte de efectuarea reparatiei, si mi-a zambit ca si cum mi-ar fi facut o favoare ca "conform procedurii trebuia oprita masina pana la venirea acceptului" (service-ul e la aprox 6 km de oras).
zambeste, maine va fi mai rau. :D

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7662
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Lun 04-Dec-2006 19:06

pai cum vine asta? daca asiguratorul nu a vazut, ei nu au vazut cant s-au apucat sa desfaca, cum dreaq au vazut cand era aproape gata?? parerea mea e ca au rupt-o ei cand au pus alea la loc. OPC sau sa se schimbe pe cheltuiala lor. in mod normal cand au primit masina la reparat trebuia sa se uite atent ca asta cu aripa rupta nu poate sa intre la 'alte avarii la demontare'. se vede rau?
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]

murphy
pasionat
Mesaje: 143
Membru din: Mar 16-Mai-2006 10:21
Localitate: craiova

Mesajde murphy » Lun 04-Dec-2006 19:53

de la distanta nu se vede dar cand te uiti de aproape nu poate sa-ti scape. si s-au uitat o gramada de oameni de aproape in zona respectiva. ei n-au vrut sa recunoasca nimic, m-au lasat sa vorbesc ca prostu'. nu exista nici un document pe care sa-l semnez la preluarea masinii din service cum ca e in regula, asa ca am mentionat pe comanda de reparatie.
zambeste, maine va fi mai rau. :D

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Lun 04-Dec-2006 20:14

Din ce in ce mai bine cu serviceurile din provincie...si cand ii aud pe multi: Hai sa le dam o sansa ca sunt si ei la inceput :minigun: :chain:

murphy
pasionat
Mesaje: 143
Membru din: Mar 16-Mai-2006 10:21
Localitate: craiova

Mesajde murphy » Mie 06-Dec-2006 10:20

am ramas cu o nelamurire: cum e posibil ca o lovire a unui stalp aflat in interiorul unui gard viu, care s-a soldat cu avarii minore (spoiler crapat in dreptul proiectorului si maturator de pietre spart) sa duca la indoirea traversei de sub radiator si la ruperea unui picior de la suportul radiatorului, piese care se afla la aprox 40 cm distanta de botul masinii. ma gandesc ca daca ajungea stalpul din gardul viu pana acolo, atunci spoilerul trebuia sa se faca praf. :shock:
o sa incerc sa ma duc din nou cu asiguratorul sa vada si el desi trebuie demontat maturatorul de pietre si mi-e frica sa-i mai las pe cei de la service sa mai faca ceva la masina.
zambeste, maine va fi mai rau. :D

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7662
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Mie 06-Dec-2006 13:31

asa sunt facute masinile noi. de exemplu, un amic care are megane 2 coupe varianta sport, a dat intr-o pisica cu mijlocul buzei de jos de la bara din spate. avariile au fost cam asa: prinderea la un far :shock: , toata bara din fata, suportul de la bara, traversa de sub radiator si toate clemele deformate.
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]

cit16v
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Mie 12-Noi-2003 22:32
Localitate: Bucuresti,Rm.Valcea

Mesajde cit16v » Mie 06-Dec-2006 16:26

cam mare pisica aia... :) sa nu fi fost vreun caine

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7662
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Mie 06-Dec-2006 19:52

100% pisica, dar avea totusi ceva viteza ca omul tocmai testa masina :lol: oricum, ca fapt divers, eu am dat intr-o gaina cu vreo 80-90 si nu am patit nimic.
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]


Înapoi la “Black Fox Auto - Craiova”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv