Achizitie C5

Forum de discutii generale despre Citroen C5 III (2008-prezent). Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderatori: mesersmith, Echipa Tehnica

bogwol
pasionat
Mesaje: 770
Membru din: Lun 25-Mai-2009 18:12
Localitate: Bucuresti
Masina: C5 III Comfort, 140 cp, 2.0 HDI
2: Nissan Micra 1.2 benzina

Re: Achizitie C5

Mesajde bogwol » Mar 16-Iun-2015 11:37



Ca idee, desi masina este prezentata ca avand echipare exclusive, eu ma indoiesc ca asa e; din cate stiu, pe exclusive, ornamentele geamurilor sunt nichelate; nici pe spate nu scrie nimic iar din cate stiu ar trebui sa scrie exclusive

ovybd
pasionat
Mesaje: 466
Membru din: Sâm 31-Iul-2010 15:35
Localitate: Carei
Masina: Citroen C5 Exclusive, 163cp, cutie automata
3: Citroen C2 1.4HDi 90cp

Mesajde ovybd » Mar 16-Iun-2015 13:15

La tara de origine scrie Franta, deci nu are cum sa fie din Germania.

vas76
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Sâm 28-Feb-2015 17:29
Localitate: Roman
Masina: Peugeot 3008, Allure, 2012, 2.0Hdi

Mesajde vas76 » Mar 16-Iun-2015 17:11

Salutare tuturor.
Oameni buni, permiteti-mi un sfat prietenesc: nu puneti botul (scuze de expresie) la masini din 2010 si dupa la preturi de 5090 euro (ex. de mai sus) sau care starnesc banuieli pentru ca sunt aruncate de TEPARI . Si o spune unul care, spre rusinea lui, a patit-o exact acum un an.
Exemplu concret: V-ar tenta un Seat Toledo (varianta MPV similar Altea XL), fabricatie 2005, culoare albastru cameleon metalizat, full, etc, etc la pretul de 2650 de euro???? Ei, va spun ca da. Asa am fost tentat si eu, am tinut legatura cu proprietarii :wink: numai prin e-mail, deoarece erau intr-o regiune din Polonia fara acoperire la mobil, mi-au urmarit transferul de bani prin Western Union, fara sa stie codul MTCN de transfer si ma-m trezit, da, cu o gaura de 2.500 de euro ridicati cu o zi inainte din Rm.Valcea. Ulterior s-a descoperit o intreaga retea acolo, au fost si la TV. De atunci urmaresc toate anunturile dubioase sa vad daca dau de astfel de "binevoitori" si m-am ingrozit cate am vazut. Si da, am facut plangere incepand de la serviciul antifrauda Western Union pana la politia economica, antifrauda si toate alea. Dar se fac cercetari, iar eu nu am primit nici raspuns, nici banii inapoi.
Va marturisesc ca am o mare strangere de inima sa va prezint cazul, dar mi-am promis ca voi sfatui si cel mai mare dusman referitor la astfel de oferte dubioase.
Concluzia: cercetati foarte, foarte bine orice anunt care vi se pare dubios pana a lua o decizie, dupa aceea sa nu fie prea tarziu.
Scuze de postul pre lung.
Stima .

Avatar utilizator
james kilowatt
pasionat
Mesaje: 555
Membru din: Mar 24-Sep-2013 21:25
Localitate: Europa
Masina: Citroen C1 1.0 Auto
2: Mazda CX-30 SkyactivX AT AWD

Mesajde james kilowatt » Mar 16-Iun-2015 17:17

Daca tot e vorba de tepe, atentie si la tepele la vanzare! de la simplele identity theft (am nevoie de nume/prenume/cnp/nr de cont ca sa va trimit banii) pana la teapa similara cu masinile de cusut "singer" (aka vine un expert care sa o evalueze... contracost... ).
Eu de fiecare data cand am dat anunt de vanzare am avut cel putin 4-5 propuneri dubioase.

iulian.arg
pasionat
Mesaje: 725
Membru din: Mie 31-Iul-2013 12:31
Localitate: Iasi
Masina: C5 III 2012 break 1.6 THP aut6 Exclusive
2: ex: C5 III 2009 break 2.0i Man5 GPL Prins VSI 2.0
3: ex: C5 II 2007 break 2.0 HDI Aut6

Mesajde iulian.arg » Mar 16-Iun-2015 17:19

Omul e samsar.
Interesant e ca a avut una foarte asemanatoare dar mai bine echipata si cred ca a vandut-o relativ repede cerand ~9500.
Era tot 2.2, tot auto si tot break. Insa e mare diferenta de pret intre cele 2 adica ~1000 euro.
Omu sustinea la amandoua ca au cutii in 7 trepte desi au doar 6, semn ca nu le-a adus el ci probabil i-au venit pe platforma.
Cealalta era Exclusive, asta nu e. Probabil, in pur stil cocalaresc, a pus si la asta Exclusive ca suna mai bine decat "full fara piele".
Dar daca se verifica kilometrii si tehnic e ok nu vad de ce ar trebui evitata. Merita sa-i faci o vizita. Trebe avut in vedere si faptul ca e cam 1000 lei pe an impozitul.
S-ar putea sa nu ti se para multi bani pana in momentul in care o sa-i dai prima data cand o sa realizezi ca sunt.

iulian.arg
pasionat
Mesaje: 725
Membru din: Mie 31-Iul-2013 12:31
Localitate: Iasi
Masina: C5 III 2012 break 1.6 THP aut6 Exclusive
2: ex: C5 III 2009 break 2.0i Man5 GPL Prins VSI 2.0
3: ex: C5 II 2007 break 2.0 HDI Aut6

Mesajde iulian.arg » Mar 16-Iun-2015 17:29

vas76 scrie:Salutare tuturor.
Oameni buni, permiteti-mi un sfat prietenesc: nu puneti botul (scuze de expresie) la masini din 2010 si dupa la preturi de 5090 euro (ex. de mai sus) sau care starnesc banuieli pentru ca sunt aruncate de TEPARI . Si o spune unul care, spre rusinea lui, a patit-o exact acum un an.
Exemplu concret: V-ar tenta un Seat Toledo (varianta MPV similar Altea XL), fabricatie 2005, culoare albastru cameleon metalizat, full, etc, etc la pretul de 2650 de euro???? Ei, va spun ca da. Asa am fost tentat si eu, am tinut legatura cu proprietarii :wink: numai prin e-mail, deoarece erau intr-o regiune din Polonia fara acoperire la mobil, mi-au urmarit transferul de bani prin Western Union, fara sa stie codul MTCN de transfer si ma-m trezit, da, cu o gaura de 2.500 de euro ridicati cu o zi inainte din Rm.Valcea. Ulterior s-a descoperit o intreaga retea acolo, au fost si la TV. De atunci urmaresc toate anunturile dubioase sa vad daca dau de astfel de "binevoitori" si m-am ingrozit cate am vazut. Si da, am facut plangere incepand de la serviciul antifrauda Western Union pana la politia economica, antifrauda si toate alea. Dar se fac cercetari, iar eu nu am primit nici raspuns, nici banii inapoi.
Va marturisesc ca am o mare strangere de inima sa va prezint cazul, dar mi-am promis ca voi sfatui si cel mai mare dusman referitor la astfel de oferte dubioase.
Concluzia: cercetati foarte, foarte bine orice anunt care vi se pare dubios pana a lua o decizie, dupa aceea sa nu fie prea tarziu.
Scuze de postul pre lung.
Stima .


Nu pot sa cred ca exista oamani care au "pus botul" la scamatoria asta! Nu pot sa cred!!
Era evident de la o posta prietene ca e teapa. Cu semnalul cu regiunea cu lacrimi cu batraneii care vin din cand in cand in tara. Fiecare propozitie din anuntul lor are cel putin 2 beculete rosii. Inclusiv pozele sunt folosite de mai multe ori in mai multe anunturi. Inclusiv anunturile nu au nici o legatura cu masina in sine ci e o simpla poveste lacrimogena. Inclusiv pretul nu are legatura cu masina, fiind probabil la jumatate raportat la poze/km/conditie.
Imi pare rau pentru tine dar nu pot sa-mi ascund uluiala ca te-ai lasat pacalit de un asemenea anunt.

vas76
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Sâm 28-Feb-2015 17:29
Localitate: Roman
Masina: Peugeot 3008, Allure, 2012, 2.0Hdi

Mesajde vas76 » Mar 16-Iun-2015 18:24

iulian.arg
Nu pot sa cred ca ai dedus din postarea mea ca era vorba de niste batranei care vin din cand in cand in tara.
Nu pot sa cred ca stiai deja anuntul, deoarece ai dedus ca "fiecare propozitie din anuntul lor are cel putin 2 beculete rosii".
Dupa o conversatie cu date de intalnire concrete, verificate, rezervare la hotel verificata de asemenea, urmand a ne intalni a doua zi intr-un loc ales de mine, nu erau foarte multe semne de intrebare.
La fel, nu pot sa cred ca ai vazut pozele in mai multe anunturi.
Daca iti voi spune ca transferul de bani a avut loc intre mine si o alta parsoana, total aparte fata de anunt, probabil iti vei mai retine din uluiala.

iulian.arg
pasionat
Mesaje: 725
Membru din: Mie 31-Iul-2013 12:31
Localitate: Iasi
Masina: C5 III 2012 break 1.6 THP aut6 Exclusive
2: ex: C5 III 2009 break 2.0i Man5 GPL Prins VSI 2.0
3: ex: C5 II 2007 break 2.0 HDI Aut6

Mesajde iulian.arg » Mar 16-Iun-2015 22:13

Salut
Am scris oarecum in cunostinta de cauza.
Am pus si eu odata botul pentru o clipa la un asemenea anunt
Uite mailul pe care l-am primit.

=====
Buna ziua,

Va multumesc pentru interes . Masina a fost tinuta numai in garaj si a fost bine ingrijita , nu a fost implicata in nici un fel accident si este in stare impecabila . Kilometrajul este real si nu sunt probleme cu motorul (sau de orice alta natura), serviceul a fost facut doar la dealeri autorizati .Eu sunt primul proprietar, am cumparat-o din Romania si este inmatriculata in Romania . Locuiesc de o perioada impreuna cu sotia mea in Polonia , am lucrat ca inginer.
Suntem un cuplu de pensionari (eu am 66 iar sotia mea are 62) si nu mai folosim masina atât de des. Majoritatea calatoriilor pe care le facem sunt cu avionul, asa ca o masina nu mai este utila pentru noi. De asemenea, am vândut casa noastra din Romania si am cumparat o ferma bio aici în Polonia . Daca sunteti cu adevarat interesat, noi suntem gata sa facem o excursie în Romania si sa va cunoastem personal. Cand ne vom intalni veti testa masina unde veti dori si cum veti dori .
Va rugam sa ne spuneti unde locuiti! Sunt sigur ca vom gasi o locatie în Romania pentru a stabili o intalnire, o regiune acceptabila pentru noi si pentru dumneavoastra in acelasi timp. Am incredere ca aceasta poate fi o afacere buna!

P.S. Sunt recunoscator daca putem continua conversatia noastra prin e-mail. Semnalul mobil este slab aici, trebuie sa mergem mai mult de 2 km pentru o conversatie cat de cat buna.

Aveti mai jos datele complete ale masini :

2006 Citroen C5 Kombi
Pret: 2750 EUR negociabil
Inmatriculata in Romania.
Anul fabricatiei: 2006/07
Verificarea tehnica: 09/2014
Km. rulati: 148330 km
Combustibil: Diesel
Capacitate cilindrica: 1686 cc
Putere: 136 CP
Culoare : Gri metalizat

=====

Zi-mi si mie ce anume din mesajul asta iti da incredere?

N-au telefon dar au net?
1686 cc??
136 CP??
Gri metalizat (din poze masina era neagra sau maro)

Daca iei si cauti primele 2 propozitii pe net iti sare gugalu in sus de fraude
Cauta de curiozitate "Va multumesc pentru interes . Masina a fost tinuta numai in garaj si a fost bine ingrijita" sa vezi ce iese.
Si pe cuvantul meu ca aceleasi rezultate le dadea search-ul si acum aproape 2 ani.

Deci am scris oarecum in cunostinta de cauza.

porutiualex
just curious
Mesaje: 8
Membru din: Mar 16-Iun-2015 09:23
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde porutiualex » Mie 17-Iun-2015 10:27

iulian.arg scrie:Omul e samsar.
Interesant e ca a avut una foarte asemanatoare dar mai bine echipata si cred ca a vandut-o relativ repede cerand ~9500.
Era tot 2.2, tot auto si tot break. Insa e mare diferenta de pret intre cele 2 adica ~1000 euro.
Omu sustinea la amandoua ca au cutii in 7 trepte desi au doar 6, semn ca nu le-a adus el ci probabil i-au venit pe platforma.
Cealalta era Exclusive, asta nu e. Probabil, in pur stil cocalaresc, a pus si la asta Exclusive ca suna mai bine decat "full fara piele".
Dar daca se verifica kilometrii si tehnic e ok nu vad de ce ar trebui evitata. Merita sa-i faci o vizita. Trebe avut in vedere si faptul ca e cam 1000 lei pe an impozitul.
S-ar putea sa nu ti se para multi bani pana in momentul in care o sa-i dai prima data cand o sa realizezi ca sunt.


Merci de raspuns, ii clar in cazul asta ca tipul cu asta se ocupa. Probabil o tinut detaliile de la fostul anunt si la vanzare cu ea :). Acuma nu-s pus pe gandul sa cumpar doar Exclusive doar ca mi se pare ca da rau sa faci atatea "greseli" intr-un anunt si sa ai pretentia sa vina omul sa te si creada. In orice caz, nu relatia cu vanzatorul conteaza ci masina; cum zici tu arata bine si daca totul ii ok ma gandesc ca ar merita sa-i fac o vizita. Problema ii ca eu sunt din Cluj si n-as cheltuii pe un drum dus/intors pana in Buc. doar pe "ochi frumosi" sa zic asa.
Ma mai uit si la variante de 2l doar ca diferenta la putere dintre cele doua ii semnificativa, ca si impozitul de altfel dar parca parca ar renta :)

bogwol
pasionat
Mesaje: 770
Membru din: Lun 25-Mai-2009 18:12
Localitate: Bucuresti
Masina: C5 III Comfort, 140 cp, 2.0 HDI
2: Nissan Micra 1.2 benzina

Mesajde bogwol » Mie 17-Iun-2015 11:38

porutiualex scrie:
iulian.arg scrie:Omul e samsar.
Interesant e ca a avut una foarte asemanatoare dar mai bine echipata si cred ca a vandut-o relativ repede cerand ~9500.
Era tot 2.2, tot auto si tot break. Insa e mare diferenta de pret intre cele 2 adica ~1000 euro.
Omu sustinea la amandoua ca au cutii in 7 trepte desi au doar 6, semn ca nu le-a adus el ci probabil i-au venit pe platforma.
Cealalta era Exclusive, asta nu e. Probabil, in pur stil cocalaresc, a pus si la asta Exclusive ca suna mai bine decat "full fara piele".
Dar daca se verifica kilometrii si tehnic e ok nu vad de ce ar trebui evitata. Merita sa-i faci o vizita. Trebe avut in vedere si faptul ca e cam 1000 lei pe an impozitul.
S-ar putea sa nu ti se para multi bani pana in momentul in care o sa-i dai prima data cand o sa realizezi ca sunt.


Merci de raspuns, ii clar in cazul asta ca tipul cu asta se ocupa. Probabil o tinut detaliile de la fostul anunt si la vanzare cu ea :). Acuma nu-s pus pe gandul sa cumpar doar Exclusive doar ca mi se pare ca da rau sa faci atatea "greseli" intr-un anunt si sa ai pretentia sa vina omul sa te si creada. In orice caz, nu relatia cu vanzatorul conteaza ci masina; cum zici tu arata bine si daca totul ii ok ma gandesc ca ar merita sa-i fac o vizita. Problema ii ca eu sunt din Cluj si n-as cheltuii pe un drum dus/intors pana in Buc. doar pe "ochi frumosi" sa zic asa.
Ma mai uit si la variante de 2l doar ca diferenta la putere dintre cele doua ii semnificativa, ca si impozitul de altfel dar parca parca ar renta :)


Ai grija ca aceste "greseli" sunt toate in favoarea vanzatorului, deci ar trebui sa te puna pe ganduri.

porutiualex
just curious
Mesaje: 8
Membru din: Mar 16-Iun-2015 09:23
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde porutiualex » Mie 17-Iun-2015 13:29

bogwol scrie:
Ai grija ca aceste "greseli" sunt toate in favoarea vanzatorului, deci ar trebui sa te puna pe ganduri.


Da, asa-i dar fiind greseli evident ca n-am sa "merg pe linia" lui. Probabil o sa-i dau un telefon sa vad ce zice omul cu gura lui. Pana imi vand masina mea probabil o sa mai dureze putin asa ca am timp sa mai caut. Daca cumva vedeti ceva asemanator cu cel postat de mine si aveti timp desigur postati-le aici. As fi recunoscator.
Va multumesc de opinii, o zi faina sa aveti

lucianmarius
pasionat
Mesaje: 588
Membru din: Dum 04-Mar-2012 00:22
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C5 III 2.0hdi Automat H3+ 100kw
2: Audi S5 V8 4.2FSI 260kw

Mesajde lucianmarius » Mie 17-Iun-2015 16:02

Parerea mea, la 3 masini cumparate SH, 2 de la samsari, 1 de la primul proprietar este urmatoarea:

Nu conteaza de la cine cumperi, conteaza sa fie masina buna. Prefer o masina cu km dati inapoi si bine intretinuta decat una cu km reali dar varza. C4 si C5 cumparate de la samsari au fost MULT mai bine intretinute, fiind import FR, desi stiam sigur la C4 ca e vrajeala KM 63.000 (in 2012 am cumparat-o, masina din 2009) cu 5.000 eur, decat Volvo-ul S40 cumparat de la proprietar unic din RO. Volvo-ul avea istoric, km reali, 107.000 dar a fost cel mai slab intretinut.

Inafara masinile clasa mare ruleaza 40-60.000 km. Un prieten bun din Austria cu care lucrez de 5 ani, tot vine prin Romania, a avut un 530D, cumparat la 80.000 km facuti in 2 ani. In 5 ani cat a tinut masina a facut inca 400.000 km. Omul este director de vanzari in Austria si se ocupa de 6 birouri din regiuni diferite. A avut zile cand dormea si in masina. La masina a facut revizii la 30.000 km si s-a stricat o planetara. Cutie automata normal. In rest doar consumabile. Masina s-a dat pe bani de nimic la o ruda, omul considerand ca si-a facut treba in 400.000 km cu ea. Merge si in zi de azi.

La noi, din cauza drumurilor, combinat cu stangacia mecanicilor de cartier, combinat cu lipsa interesului sa se schimbe la masina piesele uzate doar daca "bate si troncane" , combinat cu greseli mari in condus (ex diesel condus constant la turatii mici, filtre particule blocate si nerezolvate ) => masini terminate la 120-200.000 km, lucru ce nu este valabil inafara in multe tari.

La cumparare:
pas 1 : vezi masina, o conduci, o testezi in toate modurile posibile si imposibile, verifici toate butoanele. Daca nu te pricepi, ia pe cineva ce se pricepe. Daca e automata si nu ai mai avut, ia pe cineva ce se pricepe la automate de acel tip.
pas 2: verifici actele, te asiguri ca nu este frauda
pas 3: ceri certificat autenticitate de la RAR (sau cum s-o numi) sa te asiguri ca nu a fost furata - asta e obligatia vanzatorului sa ti-l puna la dispozitie
pas 4: verifici mecanic masina. Ai grija sa nu aibe o intelegere samsarul cu cel de la reprezentanta. Intreaba-l unde zice el sa se testeaza masina. Alege alta reprezentanta.
pas 5: verific electronic masina.
pas 6: verifici tabla, cum se inchid usile, alinierile, seriile de pe geam, dot-ul de pe roti. (ex masina cu 20.000 km in bord si 3 ani dar cu roti schimbate nu iti da de gandit?)

Daca feeling-ul final este ok si iti place negociaza in nesimtire. Vrea 10.000? Da-i 7.000. O sa rada dar fii tare. Nu o sa ti-o dea. Ce te opreste sa il lasi o zi? A doua zi vezi alta. II dai 7.500. Creste pana la maxim 90% din cat a cerut. Nu o cumpara daca nu lasa, decat daca este ceva special
Distrati-va dar fiti responsabili.

Despre fraude, am vrut sa cumpar un teren si sa vedeti acolo fraude. 3/4 proprietari mi-au aratat terenuri false, cu unul am ajuns aproape de virament dar bine ca m-a dus capul si l-am prins de jmecherie.

Nu e prost cine cere, e prost cine da. Imi pare sincer rau pentru cei ce au fost pacaliti dar asta, e , traim si invatam .

Toate cele bune din partea mea.

P.s. Masina de 8000 euro 200 cp merita cel putin verificata.

gcd
simpatizant
Mesaje: 48
Membru din: Mie 02-Mar-2011 10:21
Localitate: BUCURESTI

Mesajde gcd » Mie 17-Iun-2015 18:22

De evitat.PSA din pacate n are automata in 7 trepte.

danny29
pasionat
Mesaje: 294
Membru din: Lun 23-Iul-2012 10:17
Localitate: ardeal

Mesajde danny29 » Mie 17-Iun-2015 19:37

marşarier-ul nu e o treapta de viteza?
Este 6+1.
Is super bune cutiile nu va mai dat cu parerea care nu ati condus asa ceva eu am facut mult si bine cu un C5 cutie automata fara probleme mari la cutie, doar schimbul de ulei.

Avatar utilizator
james kilowatt
pasionat
Mesaje: 555
Membru din: Mar 24-Sep-2013 21:25
Localitate: Europa
Masina: Citroen C1 1.0 Auto
2: Mazda CX-30 SkyactivX AT AWD

Mesajde james kilowatt » Mie 17-Iun-2015 20:39

@Lucian
Eu cred ca prietenul tau din pacate minte de ingheata apele. Un director de vanzari nu cumpara o masina SH (fie ea si de 2 ani), ci noua, pe care o trece pe firma, mai trage de un TVA ceva, si deconteaza cheltuielile cu ea.
Nu o tine 400.000km indiferent cat de bine o intretine. In general nu face atat de multi kilometri, asta o fac simplii agenti. Insa atunci cand depinzi de masina ca sa iti faci treaba nu tii o masina veche de 7 ani si juma' de milion de kilometri, deoarece nu-ti permiti sa ramai cu ea in drum atunci cand crapa Iei una noua sau in leasing, si ai grija sa ai o clauza de garantie / postgarantie sau de asigurare care iti ofera asistenta rutiera si masina inlocuitoare prin toate tarile unde bantui de obicei (si nimeni nu se angajeaza sa-ti ofere asta pentru o masina atat de veche si de rulata).

60000km/an fac poate masinile de flota, nu cele ale particularilor. Iar la cele de flota dupa 3-5 ani sau 150kkm li se cam face vant, fie sunt vandute fie sunt date inapoi la firma de leasing si luate altele. Problema insa e ca astea folosite in regimul asta "o f.t trei ani, apoi vant si una noua" nu-s neaparat bine ingrijite. Adica se fac reviziile obligatorii insa cam atat, in rest sunt forjate destul neglijent, mai ales cele care au mai multi soferi. Cele care au un singur sofer uneori sunt conduse ceva mai cu grija insa oricum nu cu grija celui care a dat banii pe ea.... decat daca poate la sfarsitul perioade de leasing o cumpara el.

Doi la mana, o masina care merge 400kkm doar pe autostrada intr-adevar se simte binisor, mai bine decat una care merge 100kkm in oras, nimic nimic de comentat. Insa datul kilometrilor inapoi ramane tot o escrocherie chiar daca masina e poate bine ingrijita.

Uite, dau un exemplu vazut cu ochii mei despre ce inseamna masina de flota si "nu-i a mea". Langa aeroportul din Bxl este o benzinarie unde uneori mai astept sa treaca timpul atunci cand merg sa astept pe cineva si ajung prea devreme (traficul e uneori atat de nasol incat imi iau rezerve mari de timp). Acolo vin angajatii de la firmele de inchirieri sa le faca plinul si sa le spele, si apoi le duc in spatele benzinariei e o parcare imensa pentru masinile firmelor de inchirieri. Nu vrei sa stii cum se poarta cu ele. Fum din pneuri la orice pornire, accelerari doar la redline (si masinile alea sunt proaspat scoase din parcare, cu motorul rece), unii se distreaza sa faca si cerculete sau se joaca cu frana de mana, d-astea. Si chestii asta am vazut-o de nenumarate ochi...


Înapoi la “Citroen C5 III”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib