Intrebare ornament parbriz si planetara (utilizator nou)

Forum de discutii generale despre Citroen C5 III (2008-prezent). Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderatori: mesersmith, Echipa Tehnica

Draganescu Adrian
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Mie 14-Noi-2018 11:49
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C5 III

Intrebare ornament parbriz si planetara (utilizator nou)

Mesajde Draganescu Adrian » Mie 14-Noi-2018 12:04

Am tot cautat sa cumpar un set de ornamente de parbriz pentru C 5-ul meu la un pret decent dar nu reusesc sa gasesc nicaieri. Ma poate ajuta cineva ?

De asemeni am o problema cu planetara de pe dreapta, cel putin asa cred (in viraje maxime se aude un sunet ca un parait) ... insa la reprezentanta nu vor sa schimbe doar partea cu pricina. Unde altundeva pot face reparatia cu incredere ?

Detin masina (si e prima) de putin timp, daca ma poate ajuta cineva de asemeni cu sfaturi in ceea ce priveste maintenanta masinii si la ce ar trebuii sa fiu atent dar si informatii in general care m-ar ajuta sa stiu mai multe despre masina si cum sa ma comport cu ea, v-as fi recunoscator.

Va multumesc mult!

Criminus
pasionat
Mesaje: 486
Membru din: Lun 22-Iun-2015 13:59
Localitate: Bucuresti
Masina: Xantia (X1), 2.1TD, Activa
2: Fosta: C5 (X7), Tourer, 2.0HDi, Exclusive

Re: Intrebare ornament parbriz si planetara (utilizator nou)

Mesajde Criminus » Mie 14-Noi-2018 14:55

- daca prin ornamente parbriz te referi la cele 2 baghete laterale se gasesc intradevar mai greu si la un pret destul de maricel, ai mai multe sanse sa le gasesti prin dezmambrari
- din cate imi aduc bine aminte la C5 III (X7) planetarele se schimba doar in intregime

Draganescu Adrian
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Mie 14-Noi-2018 11:49
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C5 III

Re: Intrebare ornament parbriz si planetara (utilizator nou)

Mesajde Draganescu Adrian » Joi 15-Noi-2018 08:58

Criminus scrie:- daca prin ornamente parbriz te referi la cele 2 baghete laterale se gasesc intradevar mai greu si la un pret destul de maricel, ai mai multe sanse sa le gasesti prin dezmambrari
- din cate imi aduc bine aminte la C5 III (X7) planetarele se schimba doar in intregime


Uff.... doar in intregime spui? Inseamna ca nu am scapare... Mersi!

Am gasit site asta pentru o posibila alternativa, stie cineva ceva de ei? http://www.cromtuning.ro/tunning-orname ... -3534.html

Draganescu Adrian
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Mie 14-Noi-2018 11:49
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C5 III

Re: Intrebare ornament parbriz si planetara (utilizator nou)

Mesajde Draganescu Adrian » Joi 15-Noi-2018 09:31

Inrebare rapida - Economy mode inseamna ca am probleme cu bateria? mersi !

Criminus
pasionat
Mesaje: 486
Membru din: Lun 22-Iun-2015 13:59
Localitate: Bucuresti
Masina: Xantia (X1), 2.1TD, Activa
2: Fosta: C5 (X7), Tourer, 2.0HDi, Exclusive

Re: Intrebare ornament parbriz si planetara (utilizator nou)

Mesajde Criminus » Joi 15-Noi-2018 11:17

Nu vreau sa par rautacios dar la un simplu search vei gasi foarte multe discutii pe topicul asta (economy mode) si sunt absolut sigur ca iti vei gasi raspunsul la intrebare acolo :)
Vizavi de link-ul postat, am niste dubii in privinta montajului cu banda dublu adeziva. Eventual le poti cumpara si vezi dupa aceea in ce masura poti gasi cea mai buna modalitate de fixare.

Draganescu Adrian
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Mie 14-Noi-2018 11:49
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C5 III

Re: Intrebare ornament parbriz si planetara (utilizator nou)

Mesajde Draganescu Adrian » Vin 16-Noi-2018 20:15

Criminus scrie:Nu vreau sa par rautacios dar la un simplu search vei gasi foarte multe discutii pe topicul asta (economy mode) si sunt absolut sigur ca iti vei gasi raspunsul la intrebare acolo :)
Vizavi de link-ul postat, am niste dubii in privinta montajului cu banda dublu adeziva. Eventual le poti cumpara si vezi dupa aceea in ce masura poti gasi cea mai buna modalitate de fixare.


Nu esti rautacios, ai dreptate. Doar ca nu am avut timp sa caut mai mult, speram sa gasesc o scurtatura prin tot search-ul :))

dumi
just curious
Mesaje: 8
Membru din: Dum 23-Sep-2018 11:57
Localitate: Bucharest
Masina: Citroen C5 2011 163cp

Re: Intrebare ornament parbriz si planetara (utilizator nou)

Mesajde dumi » Mar 20-Noi-2018 02:14

Adrian, cauta grupul de C5 pe Facebook. Băieții de acolo sunt săritori și primești răspunsuri mai rapid ca pe forum.
Ai in Ploiești service bun la Mihai Stan și prin Buzău parca pt suspensii.
Sa o stăpânești sănătos :)

Draganescu Adrian
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Mie 14-Noi-2018 11:49
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C5 III

Re: Intrebare ornament parbriz si planetara (utilizator nou)

Mesajde Draganescu Adrian » Mie 21-Noi-2018 11:19

dumi scrie:Adrian, cauta grupul de C5 pe Facebook. Băieții de acolo sunt săritori și primești răspunsuri mai rapid ca pe forum.
Ai in Ploiești service bun la Mihai Stan și prin Buzău parca pt suspensii.
Sa o stăpânești sănătos :)


Multumesc mult ! :D


Înapoi la “Citroen C5 III”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187752
    Total subiecte 18613
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru AdnanS2024