NG4 NaviDrive 3D tips and tricks

Forum de discutii generale despre Citroen C5 III (2008-prezent). Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderatori: mesersmith, Echipa Tehnica

ovybd
pasionat
Mesaje: 466
Membru din: Sâm 31-Iul-2010 15:35
Localitate: Carei
Masina: Citroen C5 Exclusive, 163cp, cutie automata
3: Citroen C2 1.4HDi 90cp

NG4 NaviDrive 3D tips and tricks

Mesajde ovybd » Lun 23-Noi-2015 19:24

Deschid acest topic in speranta ca ne putem ajuta unii pe altii cu tot felul de setari ale acestui model de navigatie.
Din pacate nu am gasit solutia inca pentru a viziona video in timpul mersului, dar poate apare o solutie soft.
Azi scotocind pe alte forumuri am gasit un meniu cica de service:
Setup si apoi apasati tastele 1,2 si 3 impreuna. Inca nu am studiat tot ce apare acolo, dar este un meniu care se refera la sistem, navigatie, tuner ....

Daca stiti si voi alte "secrete" legate de aceasta navigatie, va rog sa le postam aici.

Avatar utilizator
solovastru
simpatizant
Mesaje: 45
Membru din: Lun 20-Mai-2013 00:23
Localitate: Tg-Mures

rapsuns

Mesajde solovastru » Sâm 28-Noi-2015 13:43

hello, can you tell me how to deactivate dvd option in my citroen c5. I have tryed with Mirascript but i have NG4 with 3D and doesent work with mirascript.

Any solution ?

thanks

sorry i don’t known NG4
my works are only for Marelli systems RT4-5-6


bye
mira

deci cei cu ng4 trebuie sa gaseasca o alta solutie, nicidecum acel Mirascript

ovybd
pasionat
Mesaje: 466
Membru din: Sâm 31-Iul-2010 15:35
Localitate: Carei
Masina: Citroen C5 Exclusive, 163cp, cutie automata
3: Citroen C2 1.4HDi 90cp

Mesajde ovybd » Sâm 28-Noi-2015 14:43

oricum, pana acum cea mai ieftina varianta pentru vizualizarea video in timpul mersului pentru pasageri e tableta pentru mine :)

SoulTrain
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Joi 05-Mar-2009 23:22
Localitate: Oradea
Masina: Citroen C5 III 2.0 hdi, 140cp

Mesajde SoulTrain » Mar 29-Dec-2015 00:16

Va salut!
Am si eu acest headunit pe un C5. De cand am masina, am reusit sa ii fac update de harti. Daca va intereseaza, cred ca vi le pot pune la dispozitie.
Pe mine nu ma intereseaza atat de mult sa ma uit la un DVD in timp ce sunt in miscare, in schimb mi-ar placea mai mult sa ma pot uita la un film de pe un stick USB sau de pe un SD card. Desigur, nu functioneaza, dar cine stie, poate in viitor, un update de soft ar oferi aceasta posibilitate. Sau exista deja si nu stiu eu?
De asemenea, eram obisnuit cu sound streaming prin Bluetooth (A2DP) si am fost foarte dezamagit sa aflu ca acest lucru nu se poate la o masina din 2011. Aceasta problema am rezolvat-o legand un modul Bluetooth de la Logitech pe intratea auxiliara din compartimentul din bord, iar alimentarea modulului o fac de la un powerbank (acumulator folosit in mod normal pentru incarcarea telefoanelor) care ma tine aproximativ o saptamana pana trebuie reincarcat. Nu am vrut sa dau gauri si sa trag fire inutile prin masina.
O seara placuta mai departe. ;)

93YLY
simpatizant
Mesaje: 40
Membru din: Joi 21-Ian-2016 14:36
Localitate: Bucuresti

Re: NG4 NaviDrive 3D tips and tricks

Mesajde 93YLY » Joi 01-Dec-2016 15:10

salut! am si eu o problema cu navigatia, acum ceva timp mi.a cerut cd upgrade, bag cd-ul incepe update.ul si se updateaza cateva chestii apoi se restarteaza si incepe iar update.ul oprindu.se in acelas punct, are cineva idee ce poate fi?

ovybd
pasionat
Mesaje: 466
Membru din: Sâm 31-Iul-2010 15:35
Localitate: Carei
Masina: Citroen C5 Exclusive, 163cp, cutie automata
3: Citroen C2 1.4HDi 90cp

Re: NG4 NaviDrive 3D tips and tricks

Mesajde ovybd » Vin 02-Dec-2016 07:55

Ce tip de navigatie ai? Te intreb pentru ca eu nu am primit niciodata mesaj cu cerere de update.

93YLY
simpatizant
Mesaje: 40
Membru din: Joi 21-Ian-2016 14:36
Localitate: Bucuresti

Re: NG4 NaviDrive 3D tips and tricks

Mesajde 93YLY » Vin 02-Dec-2016 18:19

navi drive rt 4 rt5...


Înapoi la “Citroen C5 III”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib