Conectare tlf mobil

Bord, becuri, ECU, computere de bord, cabluri, contacte, etc.

Moderatori: mesersmith, Echipa Tehnica

Suselin
just curious
Mesaje: 17
Membru din: Joi 17-Iun-2021 14:36
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C5 1,6 eHDI
2: Opel Astra G 1,6 Twinport

Conectare tlf mobil

Mesajde Suselin » Joi 08-Iul-2021 11:21

Va salut,
Sunt nou atat pe forum cat si la volanul unui Citroen.
Am la volan buton de tlf, are ca simbol um receptor de telefon. Am citit in cartea de exploatare a masinii modul cum se conecteaza, ideea este ca la masina nu am nici un meniu intuitiv din care sa reiasa ca pot sa ca nu pot sa conectez ceva la sistemul ala audio. Cert este ca lipseste meniul repsectiv, este scris blurat si inaccesibil.
Am incercat apasand butonul receptor de pe volan si cautand ceva gen Citroen in dispozitivele BT ale mobilului la cautare, dar nimic.
Rog sa imi confirme sau infirme cineva daca reusesc sau nu sa imperechez tlf la masina, deja imi pierd rabdarea.
La fel, va rog sa imi explice cineva unde ar trebui sa gasesc mufa USB. In torpedou am indentificat doar RCA analogic intrarea audio clasica.
Masina este din anul 2011, motorizare 1,6 eHDI, cutie automata robotizata.
Multumesc

iulian.arg
pasionat
Mesaje: 725
Membru din: Mie 31-Iul-2013 12:31
Localitate: Iasi
Masina: C5 III 2012 break 1.6 THP aut6 Exclusive
2: ex: C5 III 2009 break 2.0i Man5 GPL Prins VSI 2.0
3: ex: C5 II 2007 break 2.0 HDI Aut6

Re: Conectare tlf mobil

Mesajde iulian.arg » Joi 08-Iul-2021 22:45

Banui ca ai radio RD4 adica cu ecran mic monocrom.
Daca da, atunci probabil nu are bluetooth desi dupa varsta ar trebui sa aiba. Ecranul este pregatit pentru conexiunea cu telefonul dar unitatea radio nu arte BT. Ca sa ai BT, trebuie sa schimbi unitatea radiocd cu una cu BT.
Mi-am activat si eu conexiunea cu telefonul, apare pe ecran simbolul telefon cu BT dar e disabled.
Nu ai ce face decat sa schimbi unitatea. Se gasesc pe aliexpres unitati cu BT.
C5 III break 2.0i 2009 H3+ man5; GPL Prins VSI 2.0

Citroen ServiceBox download link: http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?f=16&t=24814


Înapoi la “Electrica C5 III”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187757
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos