Planetare Axel

Forum de discutii generale, restaurari, prezentari ale Citroen Visa, Axel, LN, LNA.

Moderator: Echipa Tehnica

Bastos
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Lun 03-Oct-2005 21:17
Localitate: Oradea

Planetare Axel

Mesajde Bastos » Sâm 29-Apr-2006 22:29

Îmi cer scuze anticipat dacă am greşit forumul.

1. Caut planetare (capete) de Oltcit. În magazin am găsit ceva Mateli/Meteli, ameţitul ăla (iertat să fiu) nu prea ştia pe ce lume se află.

Ştie cineva codurile pentru aceste piese? Aş dori să caut capetele de planetare la importatorii/distribuitorii de piese.
Aş dori de asemenea eventuale opinii despre producători/mărci.

2. Motoarele de GSA am ĂŽnţeles că se potrivesc fără modificări sau cu modificări minime pe Oltcit. Este adevărat? Asta include şi planetarele?

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Dum 30-Apr-2006 22:49

Salut. Cred ca forumul oltcit este mai indicat pt problema ta. Motorul de GSA se potriueste la Oltcit, trebuie doar scoasa pompa hidraulica si astupata gaura din carter.

total
just curious
Mesaje: 23
Membru din: Dum 26-Feb-2006 23:06
Localitate: bucuresti

Re: Planetare Axel

Mesajde total » Lun 01-Mai-2006 09:08

Bastos scrie:Îmi cer scuze anticipat dacă am greşit forumul.

1. Caut planetare (capete) de Oltcit. În magazin am găsit ceva Mateli/Meteli, ameţitul ăla (iertat să fiu) nu prea ştia pe ce lume se află.

Ştie cineva codurile pentru aceste piese? Aş dori să caut capetele de planetare la importatorii/distribuitorii de piese.
Aş dori de asemenea eventuale opinii despre producători/mărci.

2. Motoarele de GSA am ĂŽnţeles că se potrivesc fără modificări sau cu modificări minime pe Oltcit. Este adevărat? Asta include şi planetarele?

planetarele nu se potrivesc , difera partea de la roata are un dinte in plus si e mai lunga .

Avatar utilizator
Madalin Zolti
simpatizant
Mesaje: 40
Membru din: Mie 05-Apr-2006 14:29
Localitate: Bucuresti

Re: Planetare Axel

Mesajde Madalin Zolti » Lun 30-Oct-2006 14:41

total scrie:planetarele nu se potrivesc , difera partea de la roata are un dinte in plus si e mai lunga .

aveti mare grija cu userul total. E un tepar mare si are si mari probl de comportament
isi face veacul pe forum oltcit acuma
http://forum.oltcit.ro/viewtopic.php?t= ... ck=4111114
are deja ban, dar daca dati search dupa el pe forum oltcit vezi vedea comportamentu lui si tepede de care e acuzat

Administrator
Site Admin


Data ĂŽnscrierii: 01/Dec/2004
Mesaje: 129



MesajTrimis: 24 Oct 2006, 23:09 Titlul subiectului: RĂŁspunde cu citat (quote)
Acum am vazut topicul si schimbul de replici.
Total, primesti un ban de doar 2 saptamani.
Urmatorul va fi de o luna(doua) de zile sau definitiv.


Înapoi la “Citroen Visa, Axel, LN, LNA”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973