B53RBO

Forum de discutii generale despre Citroen C-Elysee. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.
gigiipse
simpatizant
Mesaje: 44
Membru din: Mar 10-Sep-2013 11:55
Localitate: Bucuresti
Masina: C4-Picasso 1.6 BlueHDI

B53RBO

Mesajde gigiipse » Mie 30-Iul-2014 08:36

Salut.

Ma bag si eu aici :)

Am un C-Elysee Seduction luat in octombrie de la Teneo. Are pana acum 9000km. I-am schimbat parbrizul spart de la o piatra si am vopsit o usa si bara fata pentru niste zgarieturi la Radacini Unirii. Vopseaua ok dar la parbriz nu se mai vede seria sasiului. Vad ca acum iar au aparut zgarieturi peste tot. In rest totul ok.

Luni m-au sunat de unde am luat masina ca au o promotie o revizie la aerul conditionat. Am inteles ca vor sa schimbe si o conducta pentru freon (sper ca am inteles bine si nu vorbesc prostii). Zicea ca nu e nici o defectiune, doar ca s-a schimbat modelul piesei si vor sa le puna si pe astea vechi ca sa aiba toate piese standard. Nu stiu ce sa zic.

Imagine

Imagine

Imagine

viorel_TL
pasionat
Mesaje: 157
Membru din: Lun 17-Oct-2011 17:17
Localitate: Galati
Masina: ex_C5.II 1.6 hdi
2: Opel Astra J 1.4 turbo 140cp, 2017

Mesajde viorel_TL » Mie 30-Iul-2014 21:03

Esti bine venit printre noi !!
Ai o piesa frumoasa !! Imi place !
Ai grija de ea, iti doresc multi km. fara interventii !!

sinel.marin
just curious
Mesaje: 9
Membru din: Joi 05-Iun-2014 13:28
Localitate: Bucuresti

Re: B53RBO

Mesajde sinel.marin » Joi 31-Iul-2014 14:09

gigiipse scrie:Salut.

Ma bag si eu aici :)

Am un C-Elysee Seduction luat in octombrie de la Teneo. Are pana acum 9000km. I-am schimbat parbrizul spart de la o piatra si am vopsit o usa si bara fata pentru niste zgarieturi la Radacini Unirii. Vopseaua ok dar la parbriz nu se mai vede seria sasiului. Vad ca acum iar au aparut zgarieturi peste tot. In rest totul ok.

Luni m-au sunat de unde am luat masina ca au o promotie o revizie la aerul conditionat. Am inteles ca vor sa schimbe si o conducta pentru freon (sper ca am inteles bine si nu vorbesc prostii). Zicea ca nu e nici o defectiune, doar ca s-a schimbat modelul piesei si vor sa le puna si pe astea vechi ca sa aiba toate piese standard. Nu stiu ce sa zic.

Imagine

Imagine

Imagine


Salut!
Mergi si schimba conducta pentru ca altfel oricand ai merge sa faci ceva pe garantie nu-ti face pana cand nu schimbi piesa. Am si eu tot un Seduction de 1.6 benzina si am facut operatia. Este ok. Spune-mi te rog, la tine ai observat cumva la usa din stanga fata ca ar suiera ca si cand ai avea geamul putin deschis (ca si cand nu ar fi inchis pana la capat)?

gigiipse
simpatizant
Mesaje: 44
Membru din: Mar 10-Sep-2013 11:55
Localitate: Bucuresti
Masina: C4-Picasso 1.6 BlueHDI

Mesajde gigiipse » Joi 31-Iul-2014 14:23

Nu suera. Am vazut discutiile despre asta si am fost atent.

Ce-i drept asta iarna mi s-a parut de vreo 2 ori ca aud un zgomot ciudat dar nu venea de la geam, parea ca venea de undeva din cutia de viteze. Nu l-am mai auzit de mult. Luni am venit de la Timisoara la Bucuresti si chiar am fost atent la zgomote. Nu s-a auzit nimic iesit din comun.

gigiipse
simpatizant
Mesaje: 44
Membru din: Mar 10-Sep-2013 11:55
Localitate: Bucuresti
Masina: C4-Picasso 1.6 BlueHDI

Mesajde gigiipse » Vin 29-Aug-2014 15:29

Am facut azi revizia de 10.000 km. 506.27 RON

Avatar utilizator
Valentin90
simpatizant
Mesaje: 93
Membru din: Joi 25-Iul-2013 22:46
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C-Elysee 1.6 HDI 92cp

Mesajde Valentin90 » Mie 03-Sep-2014 14:49

revizia diesel 8000 KM = ~ 400 ron
Imagine


Înapoi la “Citroen C-Elysee”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern