Citroen C-Elysee 1.6 VTI AUTOMATA 6 SEDUCTION

Forum de discutii generale despre Citroen C-Elysee. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.
valicheratoiu
just curious
Mesaje: 7
Membru din: Vin 17-Aug-2018 21:44
Localitate: bucuresti
Masina: c elysee, 2018
2: berlingo, 2008

Re: Citroen C-Elysee 1.6 VTI AUTOMATA 6 SEDUCTION

Mesajde valicheratoiu » Vin 17-Aug-2018 22:16

1,6 benzina, cutie automata. o am de o luna, varianta de top. Am revenit cu ea in service la 500 km, la o saptamana. Suspensia fata e dezastru: la fiecare denivelare, zgomote f. mari. se simt jocuri in toate articulatiile si in zona cutiei de viteza. la viteze peste 110 km, la orice mici denivelari se pierde directia, masina devenind periculos de nesigura. Nu poti merge cu 130 pt. ca URUiE foarte tare, te si sperii, , o rezonanta de joasa medie, asemanatoare zgomotului auzit cand depasesti un tir! Plus instabilitatea. Am si GPS, dar NU AFISEAZA SI AVERTIZEAZA SONOR LIMITA MAXIMA DE VITEZA! Consumul este cu 40% mai mare decat cel prezentat in carte. Cam 13-14% in oras, extern nu scade sub 8,5. Azi, la 1600! km, mi-au schimbat amortizoarele fata, rezultat 0. Sistem audio execrabil, totul se aude infundat, parca ai un perete in fata boxelor si tu esti dupa...perete. Asculti de la vecini. Deja am solicitat restituirea integrala a banilor. L a o luna de la achizitie\\ Totusi, sunt fan Citroen, in anii 70 tata detinand un DS, asta pentru cunoscatori? Mai am un Berlingo diesel, are 10 ani, 106000 km, toate interventiile, de noua, fiind facute doar in reteaua Citroen. Perceptia mea e ca Berlingo e masina noua, nu are niciun joc, pocnituri, trosnituri, instabilitate s.a., iar cand i-mi inving sila si ma urc in elysee-ul meu de o luna sunt intr-o masina uzata si cu mari pribleme tehnice. Cea mai mare teapa din viata mea!

Avatar utilizator
sorin69
pasionat
Mesaje: 535
Membru din: Mar 21-Noi-2006 19:36
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C-Eysee Exclusive 1.6 VTI 115 CP Euro 6
2: Fost posesor Citroen C3 Cool Air, an 2006

Re: Citroen C-Elysee 1.6 VTI AUTOMATA 6 SEDUCTION

Mesajde sorin69 » Sâm 18-Aug-2018 19:01

Pacat, se pare ca, esti singurul pe forum care are astfel de probleme eu unul sunt multumit n-am avut probleme cu ea, am trecut pragul de 15000km, consumul acceptabil avand in vedere motorizarea, se prezinta pk la drum intins si la viteze de peste 100 km/h o folosesc mai mult in afara orasului, sonorizarea fara probleme singurele hibe intalnite sunt mocheta din portbagaj in partea din spate se lasa si capota motor daca nu este deschisa un timp indelungat te chinui un pic sa o deschizi ( ultima oara am dat cu un spray sa speram ca, nu vor mai fi probleme ) in rest totul ok.
Bafta in continuare si sa-ti rezolvi problemele, toate cele bune.
YOU"LL NEVER WALK ALONE


Înapoi la “Citroen C-Elysee”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv