Afiliere

Discutii despre: Club Citroen pe forumul ClubCitroen; un forum al tuturor pasionatior de Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

DanCld
pasionat
Mesaje: 711
Membru din: Vin 22-Apr-2005 18:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde DanCld » Mie 14-Sep-2005 18:50

prafuit scrie:- vorbesc "scriu" cum vreau, unde vreau si cat de tare vreau, daca nu convine asta moderatorilor ma suspenda, baneza sau folosesc alta metoda punitiva, este un "risc" pe care il stiu si pe care mi-l asum

Eu oricum ĂŽmi merit doar o bicicletă, aşa că de ce aş avea dreptul să ĂŽmi spun opinia ĂŽntr-un forum legat de maşini? Şi totuşi mi-o spun: CÂT ÎL MAI TOLERAŢI PE ACEST INDIVID, DOMNILOR?! :minigun:

Avatar utilizator
Dan Popa
pasionat
Mesaje: 515
Membru din: Joi 28-Apr-2005 22:01
Localitate: Bucuresti

Afiliere

Mesajde Dan Popa » Mie 14-Sep-2005 22:10

S-a ajuns in punctul unde lucrurile devin clare si trebuie luate deciziile corecte. Daca vreti un club on line, il aveti deja si funcioneaza la fix. Daca vreti un club adevarat, treba se schimba. Ca sa fii membrul unui club, membrii platesc cotizatii si nu o data la infiintare ci periodic. Aceste cotizatii impreuna cu banii pe care un club trebuie sa ii faca se aduna la un fond care se foloseste pentru diverse activitati, ex.: intalniri care sa ajunga sa arate ca cele pe care le aratati cu jind pe site ( fara rautate), sau chiar pentru a-si face propria masina, asa cum a propus Alain. Sunt convins ca exista o multitudine de cai pentru a aduce bani clubului. Parerea mea este ca nu banii de inceput sunt problema ci sediul si pentru un sediu este nevoie de mult mai multi bani decat pentru infiintare. Eu am alta idee dar din pacate punerea in practica necesita multi bani si implicit timp. Am vorbit cu un avocat care este de acord sa se ocupe de acte (de onorariul lui ma ocup eu) dar mi-a subliniat problema sediului. Cred ca ar trebui sa ne intalnim o data toti cei care vor sa fie membrii si sa stabilim ce este de facut.

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Mie 14-Sep-2005 22:21

Dan, problema sediului social este rezolvata deja. Sediu fizic vom avea in viitor. De asemenea am rezolvat problema avocatului, actelor si au fost stabiliti membrii fondatori. Ramane doar sa avem putina rabdare deoarece procesul de infiintare este destul de lung si anevoios.

Avatar utilizator
editza
pasionat
Mesaje: 157
Membru din: Joi 08-Mai-2003 17:04
Localitate: Bucuresti

Mesajde editza » Joi 15-Sep-2005 08:36

Catalin eu de ex nu cunosc membrii fondatori ai clubului (Ma rog, in afara de tine). Ar ajuta pentru inceput.
fost posesor Xantia 2.0 16v

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde Arial » Joi 15-Sep-2005 08:48

editza scrie:Catalin eu de ex nu cunosc membrii fondatori ai clubului (Ma rog, in afara de tine). Ar ajuta pentru inceput.

Si daca tot aflam care sunt acesti membri, ar fii bine sa stim si care sunt criteriile dupa care au fost , sau sunt numiti membrii fondatori. :?:

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Joi 15-Sep-2005 09:24

ia nu va mai luati de prafuit 8)

daca moderatorii nu spun nimic, inseamna ca e ok.

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde Arial » Joi 15-Sep-2005 09:28

Nu s-a luat nimeni de nimeni, fiecare si-a exprimat opinia..... 8). Nu vad nimic rau in asta, s-ar putea sa fie constructiv

Avatar utilizator
kata
pasionat
Mesaje: 768
Membru din: Joi 03-Mar-2005 15:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde kata » Joi 15-Sep-2005 09:30

nu la tine ma refeream arial, tu chiar ai pus o intregare corecta.

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Joi 15-Sep-2005 10:20

membrii fondatori sint cei care, asa cum le spune si numele, s-au adunat si au nascut acest club. ei nu au fost alesi! nu ai cum sa alegi membrii fondatori, s-au ales ei singuri cind au luat decizia sa faca asta :idea: :!: nu ma aflu printre ei din pacate, am ajuns mult mai tirziu pe aici. dar sa-i lasam sa se prezinte! :arrow:
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

catalin
simpatizant
Mesaje: 27
Membru din: Mar 31-Mai-2005 17:21
Localitate: Bucuresti

Mesajde catalin » Joi 15-Sep-2005 15:02

Daca va foloseste la ceva ...in legatura cu forma juridica a unui club, infiintarea unei asociatii presupune urmatoarele:
1.actul constitutiv (in forma autentica sau atestata de avocat)
2.statutul asociatiei (in forma autentica sau atestata de avocat)
3.acte doveditoare ale sediului (contract de inchiriere);
4.dovada patrimoniului initial (minimul este dublul salariului brut minim pe economie );
5.rezervarea denumirii la Ministerul justitiei (5 RON);
6.taxat de timbru: 19 ROn

Costuri totale:maxim 700 RON

Avand in vedere ca sunt avocat, ca am o Xantia din 1993, ca este o bagatela toata chestia asta cu infiintarea unei asociatii si ca as putea sa ma ocup gratis (din pasiune pentru Citroen...) de infiintarea uneia spuneti-mi daca va pot fi de folos.Singura problema efectiva este daca foloseste...

catalin
_____
Xantia 2.0 i 1993

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Joi 15-Sep-2005 17:04

Multumim mult pentru oferta, deja este in derulare procesul de infiintare.

Carlos
simpatizant
Mesaje: 51
Membru din: Vin 16-Sep-2005 23:48
Localitate: Bucuresti

Mesajde Carlos » Mar 20-Sep-2005 23:11

nu inteleg de ce aduceti ofense d-lui Prafuit....sau pusti ce o fi el...
Iata ca in urma cuvintelor adresate si creearii forumului cu titlu de negatie (care la inceput mai mult a deranjat) spre sfarsit a adus un lucru bun.Ati reusit sa va mobilizati si sa faceti ceva (SPER EU).
Bingo->Actele sunt in derulare...si la mai mare va urez!Sper sa ne intalnim sa bem o apa plata cu lamaie :lol: pt asta.
Eu unul m-am inscris in club ulterior intalnirii de la Plai...insa stiu cum este acolo si banuiesc conform postarilor ca a fost super...pe cand urmatoare intalnire?(si as dori ca moderatorul sau administratorul sa dea mesaj cu locatia respectiv datele urmatoarei intalniri catre toti membrii).
In speranta unei intalniri in carne si oase cu voi toti domnilor (cu toate ca detin un C4 coupe 1.6 nou noutz;am observat ca cineva impartea clubul in doua categorii de oameni), mai ales cu membrii fondatori atati cat or fi ei(de la care doresc sa aflu planurile de viitor ale clubului) va urez o seara buna si numai bine....

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mie 21-Sep-2005 08:34

Carlos, intilnirea a fost anuntata din timp, s-a dat mail la toata lumea, doar locatia a fost schimbata datorita conditiilor meteo si de acces. Locatia finala s-a dovedit o alegere foarte buna, pentru ca au putut avea acces chiar si cei cu C4, nu doar masinile hidraulice (vezi pozele).
Te asteptam la urmatoarea intilnire.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!


Înapoi la “CITROclub”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern