Propunere de infiintare a unui club

Discutii despre: Club Citroen pe forumul ClubCitroen; un forum al tuturor pasionatior de Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
moe
pasionat
Mesaje: 138
Membru din: Joi 13-Mai-2004 23:43
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde moe » Mie 19-Mai-2004 01:24

pt cit16v

sal, poi da dupa cate am auzit yo (ca nu am fost personal) am auzit ca sunt super.. acum nu pot sa iti permit ca mai au.. trbuie sa ma interesez sau eventual sa iti dau un nr de tel. cum vrei... acum astept ceva news de pe akol...
_____________
see ya Al3x_

Avatar utilizator
moe
pasionat
Mesaje: 138
Membru din: Joi 13-Mai-2004 23:43
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde moe » Mie 19-Mai-2004 01:42

yo marian,

poi hai sa zic asa... daca vezi intr-un magazin o cutie faina... ceva model sau desene pe ea.. costa 50mii... te intrebi ce ii aia.. sau ce poate face.. stuff din asta... daq tu nu stii ce e . ai da asa banii? nu sa vezi daq ii ok sau nu?

si acuma hai sa fim seriosi.. yo cred ca fiecare dintre noi ar fi in stare sa faca ceva.. eu de exemplu sunt de acord sa promovez clubu, sa faq autocolante, ok cateva ca doar nu stau eu in bani... sa bag ceva design... cu care bineinteles sa fie lumea de aici de acord. chiar zilele astea ma apuc.
daca te uiti la rubrica BX la bx 14 re repair am bagat un mesaj... piesele pe care le am eu pt versiunea veche de bx.. le dau free nu imi trebe bani..
s-ar putea daq am sansa sa plec in germany sa aduc un bx... (nu de alta da sunt fan bx la max), pentru club... piese si din astea, am gasit un magazin .. am sa ma duc la el sa vad daq e ceva de facut.. tot pt club..
ok poate nu e mult, poate ca sunt si nou si nu prea le am cum si ce mere pe aici.. eu incerc sa faq ceva... singurul lucru pe care il astept e un ok.. ca nu vreau sa faq ceva gresit...
noah si nush.. ce sa mai zic...daca toata lumea ar incepe sa faca cate ceva sa ai o baza... un portofoliu sau ceva de genu..
maine am sa-i scriu la wld ideeile mele, poate e ceva ok.. acum ii si tarziu si poate iar nu ma exprim cum trebe :oops:

have fun
_____________

see ya Al3x_

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Vin 21-Mai-2004 20:37

Apropo de “cutie” tu inainte sa cotizezi stii ce este aceasta (Club Citroen Romania o Asociatie Non-profit).Bineinteles ca fiecare stim sa facem cite ceva dar sunt unele lucruri care se pot face numai cu bani(pt. lucrurile aceste sunt cotizatiile ca sa nu cheltuie nimeni bani din buzunarele proprii).Oricum ideea este ca din club Citroen nu se fac bani iar tu daca poti sa faci ce ti-ai propus pt. acesta cred ca totul este OK.
Sa ai bafta.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

piese bx seria I

Mesajde nicum » Sâm 22-Mai-2004 08:42

Salut Moe!
Nu stiu unde ai pus tu lista cu piesele si eventualele poze, ca eu tot nu le vad...
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
CristiT68
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Joi 27-Mai-2004 15:10
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde CristiT68 » Joi 17-Iun-2004 10:01

In legatura cu infiintarea clubului, eu sunt de acord, dar hai macar de 3-4 ori pe an sa ne intalnim si sa discutan face by face.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Joi 17-Iun-2004 10:27

Pai deja ne-am intalnit in Bucuresti de doua ori. Am vazut ca esti din Ploiesti, deci poti sa vii si tu ca pana la Baneasa faci tot cam cat mine sau alti colegi din Bucuresti. Din pacate, incepe sezonul concediilor si multi vom fi plecati.
Ar fi frumos sa ne intalnim si in alte zone din tara, dar e mai greu pentru cei cu masini mai vechi (pot aparea probleme la drum lung) sau cu resurse financiare mai mici.

Avatar utilizator
magyari
simpatizant
Mesaje: 79
Membru din: Mar 19-Iul-2005 13:51
Localitate: Targu Mures

Mesajde magyari » Vin 29-Iul-2005 10:16

De obicei, cei care fac sponsorizari, vor si ei un avantaj din asta (publicitate, contracte preferentiale, etc.). Noi nu prea avem ce oferi, deocamdata, asa incat nu prea vad cine se va inghesui sa ne sponsorizeze.


Publicitate, oarecum, cred ca am putea face. Cu putina intelegere din partea firmelor, si cu putina implicare din partea noastra, cred ca s-ar putea rezolva cate ceva.

daca sunteti interesati, am putea deschide un nou subiect cu posibilitatile de publicitate pentru sponsori

va salut

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Vin 29-Iul-2005 10:27

Noi am discutat deja cu cateva firme (importatori si distribuitori piese auto si consumabile) care ar fi de acord sa ne sponsorizeze, cu conditia sa existam ca si persoana juridica.
Ce putem sa le oferim? In momentul de fata avem 3000 de vizitatori unici lunar si suntem in crestere. :idea:

Avatar utilizator
magyari
simpatizant
Mesaje: 79
Membru din: Mar 19-Iul-2005 13:51
Localitate: Targu Mures

Mesajde magyari » Vin 29-Iul-2005 13:14

Eu personal lucrez la o firma germana, ca si coordonator marketing.
Cred ca am putea incerca cate ceva, sa-i atragem, sa-i incurajam mai mult sa ne ajute. Eu zic sa deschidem acesta tema si sa vina fiecare cu propuneri.

Eu, deocamdata nu m-am prea gandit, asa repede ce mi-a trecut prin cap ar fi sa-i facem reclama la aceste firme si produsele lor.
Acest lucru am putea face dupa parerea mea:
- pe site
- cu ocazia intalnirilor
- si de ce nu, reclame mici pe masina ( ex. sigur ati vazut geamuri fumurii cu sigla nike, parasolare cu firmele respective, mici reclame cu firma respectiva pe plasticul care prinde numarul de inmatriculare )
Dupa parerea mea, ar arata bine, si deasemeni si firmele ar fi multumite, de o solutie de genul: ex. pe o masina neagra, sau inchisa la culoare, am putea trece adresa de mail, de web a firmei, undeva, astfel incat si masina sa arate bine.

Deci idei, solutii zic eu ca sunt multe, si trebuie discutate

astept parerile voastre si pe y messenger: szabi802002

Avatar utilizator
prafuit
pasionat
Mesaje: 764
Membru din: Lun 04-Iul-2005 15:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde prafuit » Vin 29-Iul-2005 13:29

mi-ai luat cuvintele din tastatura!!!! Sa facem un fel de barter!!!!

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Vin 29-Iul-2005 13:40

Am discutat deja treburile astea cu diferite firme. In special publicitatea pe site. 3000 de vizitatori lunar nu-i prea mult dar nu este nici un nr de neglijat. Ne-am impotmolit la capitolul deduceri din impozit. Multi prefera o sponsorizare in loc de contract de publicitate, dar si una si alta se fac intre un SC si o asociatie, nu o persoana fizica.

Sunt foarte putini cei ce vor accepta reclame pe masiniile proprii. In plus firmele respective nu au nici un interes sa-si afiseze numele pe o masina din anii 80. :cry:


Înapoi la “CITROclub”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187674
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern