REGULAMENT !

Discutii despre: Club Citroen pe forumul ClubCitroen; un forum al tuturor pasionatior de Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

REGULAMENT !

Mesajde WLD » Vin 02-Iun-2006 00:08

Incepand din aceasta seara avem un regulament de functionare pentru forum. Este destinat in aceeasi masura utilizatorilor obisnuiti, cat si moderatorilor si nu se va aplica retroactiv.

Sunt perfect constient ca nu va fi toata lumea multumita de reguli, dar sunteti rugati sa va abtineti de la comentarii gratuite. Sugestiile constructive sunt binevenite.

REGULAMENT

Avatar utilizator
balanel
pasionat
Mesaje: 403
Membru din: Joi 12-Mai-2005 14:30
Localitate: bucuresti

Mesajde balanel » Vin 02-Iun-2006 13:07

in principiu mi se pare ok. singura sugestie pe care o am se refera la faptul ca administratorii nu trebuie sa dea explicatii pentru masurile pe care le iau. mi se pare un pic fortat.
citroen - o pasiune permanenta

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Vin 02-Iun-2006 13:10

Si mie.
Doar ca eu am incredere in WLD.
Normal, daca masurile acestei "caste" vor fi excesive, forumul va pierde, asa ca eu sper ca echilibrul sa fie cuvantul de ordine in cazul deciziilor lor.
In fond, nici nu era nevoie de acest regulament daca...dar nu mai conteaza.

Adrian Musat
pasionat
Mesaje: 420
Membru din: Lun 16-Ian-2006 11:24
Localitate: Ploiesti

Mesajde Adrian Musat » Vin 02-Iun-2006 14:27

Observatia mea seamana cu a lui Balanel. Este legata de articolul cu administratorii nu trebuie sa dea explicatii pt. masurile pe care le iau. Deci nu e vorba ca nu am incredere in Catalin (WLD) ci faptul ca suna a dictatura. Eventual se poate crea la "administrative" un topic unde sanctionatii sa primeasca o explicatie cat mai scurta si publica (nu prin PM) a motivului pt. care au fost sanctionati. Contrazicerile pe acest forum (cel putin unele) au dus la rezultate pozitive.
Sper ca nu supar pe nimeni (Catalin sunt sigur ca nu) in urma comentariului meu.

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Vin 02-Iun-2006 14:31

eu cred ca trebuie sa mai citesti inca o data, se pot inchide intr-adevar subiecte fara explicatii prealabile (pentru ca explicatiile se vor regasi in regulament, nu pentru ca moderatorul are fata turtita de cearceaf in ziua aia) , dar daca e vorba de sanctiuni ele vor fi notificate intii pe PM pina la a 3-a abatere, abia apoi se ia o masura mai drastica, deasemeni justificata tot de regulament. daca cineva simte ca deciziile au fost subiective, poate face apel si sa isi explice punctele de vedere, daca are dreptate, sanctiunile vor fi ridicate neconditionat, daca nu insa...
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

Adrian Musat
pasionat
Mesaje: 420
Membru din: Lun 16-Ian-2006 11:24
Localitate: Ploiesti

Mesajde Adrian Musat » Vin 02-Iun-2006 15:16

Ma gandeam mai mult la forumistii noi si care nu-l cunosc pe Catalin. La prima citire a celui articol te gandesti imediat ca daca admin-ului nu-i convine ceva la mesajul tau te poate altoi fara nici o explicatie.

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Vin 02-Iun-2006 15:21

Sunt de acord cu regulamentul.Este forma finala sau intentionati sa-l si adaptati in timp?
Oare ar fi bine sa-mi adaug in semnatura numarul de indentificare si codul VIN?Ca nu stiu daca mai am loc in acest caz si pentru vectra (doar ca descriere, la ea nu mai adaug coduri ca nu-s de interes).
Mult succes in activitatea forumului! Si pace! :lol:
Cosmin
high energy music expression

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Vin 02-Iun-2006 16:17

@bezz: semnatura ta e ok
Regulamentul e in forma finala, dar asa cum scrie la sfirsit poate fi schimbat.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Vin 02-Iun-2006 16:28

Cum adica? 8)

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Vin 02-Iun-2006 16:42

@paco: ce nu iti este clar de aici?
"Se accepta sugestii de imbunatatire (si e chiar recomandat sa o faceti fiind in interesul vostru) atat in ceea ce priveste prezentul regulament cat si in ceea ce priveste forumul sau site-ul ca functionalitate sau continut."
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
keos
pasionat
Mesaje: 181
Membru din: Joi 25-Mai-2006 17:24
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde keos » Sâm 03-Iun-2006 11:00

C'mon haideti sa fim seriosi, nici un forum nu e o chestie asa perfecta in fiecare scrie unde trebuie, e impotriva firii.

Mie personal mi se basculeaza, daca vreodata moderatorii ma vor vrea afara, nu am de ce sa ma oftic, sunt sute si mii de forumuri, fiecare cu ajunsuri si neajunsuri. In unele e o debandada completa in altele e fascism complet.

Ceea ce vreau eu sa zic catre moderatori, e sa evite sa fie fascisci si neo-comunisti.

Am vazut ca au sters un baiat, doar findca era mai galagios, si ce daca e domne galagios, nu poti traii ???

Avatar utilizator
christistanciu
pasionat
Mesaje: 283
Membru din: Dum 19-Mar-2006 00:17
Localitate: Lugoj-Timis
Contact:

Mesajde christistanciu » Dum 04-Iun-2006 13:56

sunt perfect de acord cu regulamentul, si sunt de parere ca s-a procedat corect, altfel se creeaza debandada si dispare respectul fatza de cei care chiar muncesc pentru acest forum. succes in continuare!
Visez la un C4 WRC...Imagine

Avatar utilizator
levente_txf
simpatizant
Mesaje: 25
Membru din: Dum 27-Feb-2005 18:28
Localitate: Vulcan

Mesajde levente_txf » Dum 11-Iun-2006 20:57

sunt de acord cu regulamentul este un site pentru pasionatii de citroen si nu pentru alte prostii ,cel mai beton site sunt nebun dupa marca asta
:lol:

regedit
pasionat
Mesaje: 381
Membru din: Sâm 15-Apr-2006 20:01
Localitate: la volan

Mesajde regedit » Lun 12-Iun-2006 13:24

hehe ...inca un forum care s-a hotarat de comun acord unilateral sa se autoinchida !

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Lun 12-Iun-2006 14:03

:lol:


Înapoi la “CITROclub”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973