Emisiune PRIMA TV

Discutii despre: Club Citroen pe forumul ClubCitroen; un forum al tuturor pasionatior de Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Emisiune PRIMA TV

Mesajde bezz » Lun 14-Aug-2006 08:41

Nu stiu unde sa incadrez acest anunt si nici ce reactie sa am :lol:
Sambata dimineata a fost pe Prima o emisiune auto, cu rubrica de prezentare a Citroen C3. In acest timp, in subsolul ecranului, intr-un fel de info bar se derulau diverse mesaje de pe FORUMUL CLUB CITROEN, printre care plangerea mea referitoare la tratamentul masinii in service-ul ATS dupa accidentul suferit, plangerea lui adytzu legata de shevron si probabil altele.
Eu nu am vazut emisiunea, dar m-a sunat prietena mea sa ma intrebe cine-i bezz, ca a avut un accident asemanator cu al meu si l-au dat pre PRIMA :lol: :lol: :lol:
A cerut cineva acceptul lui Catalin pentru a prelua aceste "informatii"/
Ca o observatie mi se pare irelevant sa citeze problemele unor posesori de xsara la rubrica de prezentare a Citroen C3.Poate se dau si niste explicatii de catre cei de la Prima, nu? si poate ofera si emisiunea inregistrata, sa ne vedem si noi, in contextul exact :roll: .
Cosmin
high energy music expression

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Lun 14-Aug-2006 08:44

Interesant ce zici tu acolo, ar fi misto sa vedem emisiunea cap coada. Probabil ca au vrut sa faca referire si la serviceul ATS, intr-un mod mai subtil si tocmai de aceea au luat mesaje care se refereau la alte masini decat C3.

EU nu am vazut pe forum undeva scris ca mesajele postate au vreun copyright, sau trebuie permisiunea din partea adminilor pentru reproducerea textelor.

danpopa
pasionat
Mesaje: 136
Membru din: Mar 11-Oct-2005 13:05
Localitate: Bucuresti

Mesajde danpopa » Lun 14-Aug-2006 08:50

eu nu am vazut emisiunea asta, dar am vazut una de mai demult, in care citau din forumul Hyundai si parca Opel sau Ford.

fragmentele citate erau destul de virulente la adresa dealerilor si service-urilor, din care reiesea faptul ca unii clienti ramaneau cu probleme nerezolvate.

sunt varza ziaristii astia. si la capitolul pregatire profesionala, si la capitolul deontologie. nu vor decat sa faca tiraj sau rating, dar situatia tot proasta ramane. sau reclama negativa.

hai sa vedem cand e in reluare. dar merita?
Xsara 1.6 / C4 1.4

Avatar utilizator
retro
pasionat
Mesaje: 819
Membru din: Mie 20-Iul-2005 02:53
Localitate: Galati
Masina: Xantia II 1.8i 16v
2: C5 II 2.0i
Contact:

Mesajde retro » Lun 14-Aug-2006 09:10

Emisiunea se poate vedea la http://www.autoforumtv.ro/main.php?section=2&rez=1&cmd=show&file_v=29.07.06.wmv&file_c=12.08.06.txt
Nu am reusit s-o vad, dar in sumar nu se vorbeste de C3.

DanCld
pasionat
Mesaje: 711
Membru din: Vin 22-Apr-2005 18:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde DanCld » Lun 14-Aug-2006 09:35

retro scrie:Emisiunea se poate vedea la (...)
Nu am reusit s-o vad, dar in sumar nu se vorbeste de C3.

Interfata e destul de inselatoare, insa prin manipularea link-urilor am reusit sa descopar ca nu au pus inca pe site emisiunea de sambata. Nu de alta dar eram si eu curios :wink:

Avatar utilizator
retro
pasionat
Mesaje: 819
Membru din: Mie 20-Iul-2005 02:53
Localitate: Galati
Masina: Xantia II 1.8i 16v
2: C5 II 2.0i
Contact:

Mesajde retro » Lun 14-Aug-2006 09:44

Intr-adevar, link-ul "Emisie 12 august 2006" te trimite la emisiunea din 29.07.2006.
:evil:

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Lun 14-Aug-2006 09:47

Nu ni s-a cerut acordul in nici un fel.
Problema e destul de incalcita... Datorita caracterului public al acestui forum, mesajele apartin celor ce le-au postat, nu Clubului. Din acest motiv nu stiu exact care este cadrul legal referitor la folosirea informatiilor si reproducerea mesajelor. Voi incerca sa aflu.

Avatar utilizator
prafuit
pasionat
Mesaje: 764
Membru din: Lun 04-Iul-2005 15:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde prafuit » Lun 14-Aug-2006 09:52

M-am tinut sa ma uit la emisiune, ca stiam de ea de aici http://www.clubcitroen.ro/forum/viewtopic.php?t=2688 , dar se pare ca m-am luat cu somnul :P

Cand etse in reluare?

Avatar utilizator
retro
pasionat
Mesaje: 819
Membru din: Mie 20-Iul-2005 02:53
Localitate: Galati
Masina: Xantia II 1.8i 16v
2: C5 II 2.0i
Contact:

Mesajde retro » Lun 14-Aug-2006 10:04

Reluarea la tv este joi, 17.08., ora 07:30. Dupa incurcaturile de pe saitul autoforum cine garanteaza ca va fi emisiunea cu pricina? :roll:

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Lun 14-Aug-2006 10:17

WLD scrie:Nu ni s-a cerut acordul in nici un fel.
Problema e destul de incalcita... Datorita caracterului public al acestui forum, mesajele apartin celor ce le-au postat, nu Clubului. Din acest motiv nu stiu exact care este cadrul legal referitor la folosirea informatiilor si reproducerea mesajelor. Voi incerca sa aflu.


Nu exista cadru legal pentru asa ceva...poate doar daca pe viitor voi incercati sa clasificati cumva informatia de pe forum, cand vine vorba de publicari/citari ulterioare. Oricum daca au facut referire la forumul clubcitroen, asta e un lucru bun...s-a facut reclama gratis :).

Eu intr-un fel chiar ma bucur ca au prezentat anumite mesaje in care se scria de ATS... :D

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Lun 14-Aug-2006 10:45

Si eu, dar vorbim de toamna 2005 si de xsare nu de C3, orice reclama negativa asupra ATS se va rasfrange si asupra marcii Citroen, de care poate unora le pasa.Deci era normal sa posteze probleme de C3 nu sa ia toate posturile negative legate de ATS si sa le difuzeze...
Pai hai sa facem si un review despre lighean si sa vorbim in infobar despre problemele de la dacia nova...Cum suna?
Cosmin

high energy music expression

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Lun 14-Aug-2006 10:53

Ha ha, normal ca au venit pe club citroen, pe autoforum nu a postat decat dancld :lol: :lol: :lol:
Bun patriotismul local! :lol:
Cosmin

high energy music expression

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Lun 14-Aug-2006 11:18

Daca au facut referire la forumul clubcitroen, eu zic ca lucrurile ar trebui sa fie ok.
Ca oamenii nu sint multumiti de prestatia service-urilor autorizate, e un lucru general cunoscut. Dupa ce o sa aruncati o privire pe aici http://forum.softpedia.com/index.php?showforum=199 o sa vi se faca parul maciuca.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Lun 14-Aug-2006 15:55

Emisiunea nu zice de rau, problema e ca au pus probleme de xsara/ats comva in carca C3 -ului.
Ultima oară modificat Lun 14-Aug-2006 16:07 de către bezz, modificat 1 dată în total.
Cosmin

high energy music expression

DanCld
pasionat
Mesaje: 711
Membru din: Vin 22-Apr-2005 18:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde DanCld » Lun 14-Aug-2006 15:57

bezz scrie:Ha ha, normal ca au venit pe club citroen, pe autoforum nu a postat decat dancld :lol: :lol: :lol:

M-am gandit sa le fac un sumar, sa nu bage tot felul de prostii :lol: (sau nu mai multe prostii decat debiteaza subsemnatu' dupa 18 luni de C3 pe mana :lol: :lol: )

A - au pus emisiunea pe net: http://www.autoforumtv.ro/emisiuni/12.08.06.wmv

Ar mai fi ceva comentarii de facut :partyman:


Înapoi la “CITROclub”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187757
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos