Propunere: raliu de regularitate, Club Citroen!

Discutii despre: Club Citroen pe forumul ClubCitroen; un forum al tuturor pasionatior de Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Lun 13-Noi-2006 18:13

Si raliul unde e?
Face cineva curatenie pe aici?

bkdc
simpatizant
Mesaje: 59
Membru din: Sâm 15-Mai-2004 12:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde bkdc » Joi 08-Feb-2007 01:32

so.......se mai organizeaza sau asteptam intai zapezile din august? Ideea ar fi, in cazul in care inca mai exista doritori, sa ne apucam cumva de planuit toata operatiunea (estimez ca va dura cel putin 2 luni - sunt optimist - la modul cum se implica lumea p'aici).
caut inca un CX TRD2

PsH
simpatizant
Mesaje: 60
Membru din: Joi 14-Dec-2006 16:50
Localitate: Bucuresti

Mesajde PsH » Joi 08-Feb-2007 19:50

Ma bag si eu..... :D

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Sâm 10-Feb-2007 21:56

suna tentanta ideea acolo vedem care este "soferul iadului" 8)

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Sâm 10-Feb-2007 22:06

Pacat ca nu prea are cine sa se ocupe de asa ceva!!!!

Avatar utilizator
mituc
pasionat
Mesaje: 885
Membru din: Mar 28-Mar-2006 09:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde mituc » Sâm 10-Feb-2007 22:18

Bre, despre ce raliu e vorba? Are un regulament ceva?

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Sâm 10-Feb-2007 22:21

regulamentul inca nu sa pus la punct :P si depinde la ce referi

bkdc
simpatizant
Mesaje: 59
Membru din: Sâm 15-Mai-2004 12:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde bkdc » Dum 11-Feb-2007 20:15

Pai, cititi si voi macar prima pagina si va prindeti despre ce e vorba.
Regulament.....greu de spus: in principiu sunt cateva reguli simple:
a) oricine e interesat trebuie sa-si anunte participarea din timp (sa zicem in interval de o sapt) - este vital pentru ca mai mult ca sigur ca inchirierea circuitului de karting de la Tunari (in cazul in care sunt si ei de acord) o sa COSTE - cu cat mai multi participanti cu atat mai bine.
b) nu dati cu pietre in mine insa eu as invita pe oricine, indiferent de masina - motivele sunt simple: mai multi oameni care dau bani pentru inchiriere si mai multe victime care pot fi convertite la zee one true way - CITROEN :twisted:
c) propun ca cei care se ocupa de organizare sa poata participa GRATUIT - timpul lor si alergatura valoareaza ceva si cum vad ca nimeni nu se inghesuie....asta poate fi un motiv bun.
d) aspectele tehnice ale intrecerii propriuzise au fost prezentate sumar deja pe forum asha ca cititi posturile anterioare intai - nu este vorba de un raliu de viteza ci mai mult de "indemanare".
e) in functie de nr de participanti/timpul alocat poate organizam si niste mini-cursuri de conducere "sportiva" - poate mai sunt si experti printre noi de la care putem sa invatam.
caut inca un CX TRD2

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Dum 11-Feb-2007 22:16

bkdc scrie:Pai, cititi si voi macar prima pagina si va prindeti despre ce e vorba.
Regulament.....greu de spus: in principiu sunt cateva reguli simple:
a) oricine e interesat trebuie sa-si anunte participarea din timp (sa zicem in interval de o sapt) - este vital pentru ca mai mult ca sigur ca inchirierea circuitului de karting de la Tunari (in cazul in care sunt si ei de acord) o sa COSTE - cu cat mai multi participanti cu atat mai bine.
b) nu dati cu pietre in mine insa eu as invita pe oricine, indiferent de masina - motivele sunt simple: mai multi oameni care dau bani pentru inchiriere si mai multe victime care pot fi convertite la zee one true way - CITROEN :twisted:
c) propun ca cei care se ocupa de organizare sa poata participa GRATUIT - timpul lor si alergatura valoareaza ceva si cum vad ca nimeni nu se inghesuie....asta poate fi un motiv bun.
d) aspectele tehnice ale intrecerii propriuzise au fost prezentate sumar deja pe forum asha ca cititi posturile anterioare intai - nu este vorba de un raliu de viteza ci mai mult de "indemanare".
e) in functie de nr de participanti/timpul alocat poate organizam si niste mini-cursuri de conducere "sportiva" - poate mai sunt si experti printre noi de la care putem sa invatam.


topicul este citit de la prima pagina :wink:

REY
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Mar 14-Noi-2006 22:15
Localitate: BUCURESTI

Mesajde REY » Lun 12-Feb-2007 20:51

Si...concluzia care este?
Organizam ceva sau nu?
Spuneti-mi adresa exacta a circuitului de karting , ca merg eu sa intreb acolo mai multe detalii, daca se mai inchiriaza si cat ar mai fi !!!
Sa facem o lista cu toate persoanele care vor sa participe , cu tipul masinii , benzina , diesel etc... sa vedem cati ne strangem!

Avatar utilizator
jgr1001
pasionat
Mesaje: 1533
Membru din: Mie 12-Ian-2005 10:37
Localitate: Bucuresti / Fagaras

Mesajde jgr1001 » Mar 13-Feb-2007 08:41

Pt ca sunt initiatorul acestui topic ma simt dator cu niste explixatii si scuze :(
Din pacate nu ma pot ocupa de organizare, pt ca am ales sa particip la un alt raliu, adica la Brasov Classic Rally 2007 - un raliu doar pt masinile clasice. Pt asta trebuie sa imi pregatesc masina sa o aduc cat mai mult in linia anilor '70 - adica sa o demontez din nou si sa lucrez la aspect si estetica. Anul trecut am fost foarte aproape de participare...anul asta am sa reusesc!
Gata! Destul cu explicatile...

Pt cei ce vor sa se ocupe de organizare, am gasit niste descrieri ale circuitului:

"AMCkart
localitatea Tunari (sos. de Centura numarul 5)

Telefon 0741 100 700

Centrul este construit pe o suprafata de 63.000 mp si cuprinde o pista outdoor si o pista indoor. Pista outdoor are o lungime totala de 1240 m si o latime medie de 8 m.

Pista outdoor este completata de un spatiu tehnic de 2600 mp, padocuri pentru 200 de concurenti, tribune cu o capacitate totala de 500 de locuri si iluminare nocturna.

Pista indoor, cu o lungime de 215 m, este amplasata in interiorul unei hale cu o suprafata de 1500mp, permitind desfasurarea curselor de agrement si functionarea unei scoli de karting pe toata durata anului indiferent de conditiile meteo. Hala este incalzita pe timpul iernii si dotata cu echipamente necesare supravegerii si cronometrarii computerizate a curselor care au loc indoor.

Alaturat halei de karting se gaseste centrul administrativ al complexului care cuprinde un pizzabar cu 50 de locuri, o terasa cu 50 de locuri, grupuri sanitare, dusuri, atelier mecanic la parter si birouri la etaj, intreaga cladire beneficiind de apa curenta , electricitate , incalzire pe timpul iernii si aer conditionat pentru perioada de vara."

Sursa: http://metropotam.ro/Sali-sport/loc5005616357-AMCkart/

De asemenea, am pomenit si de eventuale trofee / premii / diplome. Este un magazin care vinde asa ceva (cred ca le fac la comanda). Nu stiu adresa exacta, dar este pe calea Grivitei undeva intre Basarab si Grivita, pe partea dreapta cum mergi catre Grivita.

Avatar utilizator
mituc
pasionat
Mesaje: 885
Membru din: Mar 28-Mar-2006 09:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde mituc » Mar 13-Feb-2007 09:59

Ok.
Daca are cineva timp si chef sa organizeze asta... ma bag si eu, cu conditia sa aflu cu suficient timp inainte (cel putin 7 zile calendaristice).
Ideea e minunata.

Avatar utilizator
T.rac3Er
pasionat
Mesaje: 644
Membru din: Mar 08-Aug-2006 12:22
Localitate: bucuresti

Mesajde T.rac3Er » Mar 13-Feb-2007 10:17

si eu, am zis de la inceput, dar cine e in bucuresti are posibilitatea sa se duca acolo.
sunt f multi proprietari din bucuresti de citroen, si ma gandesc ca nu conteaza masina prea mult, ci soferul. mai ales daca e circuit...eventual daca se poate realiza si un circuit strans cu popice, de indemanare.
sunt dispusa sa ma implic cu idei (practic sunt cam departe de bucuresti) sau telefonic, in negocieri. dar macar un numar estimativ de participanti...
daca ne apucam de pe acum sa cream un nucleu de persoane dornice si puse pe treaba si apoi sa strangem corupem alti potentiali dornici. ar fi o intebare. e neaprart sa fie doar citroen-e...daca mai sunt si alte marci?
hai ca eu ma angajez pe aici sa mai strnag niste persoane, dar sa stim niste date concrete
care se duce acolo sa vorbeasca cu proprietarii, de perioade disponibile, timp de inchiriere, numar de participanti minim-maxim, costuri...
[img:177922ea83]http://img221.imageshack.us/img221/4179/cityracercp1.jpg[/img:177922ea83]

OPUS Workshop
:: LED designs ::


Înapoi la “CITROclub”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv