Sistemele audio din masinile noastre!

Scoala si biblioteca, tutoriale. Sau, cum sa...

Moderator: Echipa Tehnica

andrei_titiriga
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Joi 19-Feb-2009 19:55
Localitate: Bucuresti

Xsara Picasoo

Mesajde andrei_titiriga » Joi 19-Feb-2009 20:37

Eu de ex. am pe fata doua boxe sony expl. de 16,5 si pe spate tot doua sony expl. de 13....cu casetofonul original de la Clarion...se aude super bine dar fara prea mult bass...stie cineva daca casetofonul original (2002) suporta subwoffer si statie + eventual inca 2 boxe ovale?

stima tuturor

Avatar utilizator
Ady
pasionat
Mesaje: 431
Membru din: Lun 09-Feb-2009 22:26
Localitate: DB

Mesajde Ady » Joi 19-Feb-2009 22:01

deci pe bx...CD-player cu mp3 sony x-plode cu telecomanda,boxe pioneer si subwoofer activ...tremura soseaua sub mine>:)

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Joi 19-Feb-2009 23:04

deci tu esti ala de face gauri in asfalt a ? :lol: :lol:

Avatar utilizator
bogdan78
pasionat
Mesaje: 1341
Membru din: Vin 17-Oct-2008 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde bogdan78 » Vin 20-Feb-2009 07:44

Intrebare.. daca ar fi sa alegeti un dvd player cu monitor, astfel incat sa nu tenteze hotii, ce ati alege?
Eu ma gandeam la niste monitoare in tetiere.
Doar ca teteierele de la xsara sunt active si parca nu as renunta la ele.
Adusul si scosul dvd-ului din masina, este exclus :) . Ma calca pe nervi.

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Vin 20-Feb-2009 22:22

iati un dvd player cu ecranul retractabil si ii scoti fata si atat ....

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Vin 20-Feb-2009 22:26

si inca ceva nu mi-as pune dvd in tetiere la o masina care e cat de cat mica niste dvd-uri in tetiere e mai mult pt masinile imense tip limuzina ca sa ai loc sa nu stai ingramadit in spate (parerea mea) si da mi-as pune dvd in tetiere pt pasageri din spate ca asa ii tii ocupati la un drum lung ....

RIcKO
simpatizant
Mesaje: 74
Membru din: Vin 16-Oct-2009 21:31
Localitate: Cluj

salut

Mesajde RIcKO » Sâm 17-Oct-2009 15:22

salut baieti , eu am HU Sony Xplode , in fata am sony xplode (nu stiu marimea dar sunt in usi ...si stiu ca sunt coaxiale) in spate fiind coupe am la fel in lacasurile masinii tot sony xplode coaxiale ceva mai mari decat cele din fata , in portbagaj am sub Lightning Audio , la fel si statia ,,,,nu ma pricep sa va spun ce putere au pt ca nu ma intereseaza , cand le-am montat urmaream calitatea si claritatea sunetului nu neaparat volumul ....pot sa spun ca la volumul de pe mp3 dat la 20 vibreaza toata masina ... am renuntat la suporturile pt numere din cauza ca zdranganea prea tare ..pun si ceva poze..aa am uitat sa precizez ca , cablaraiele sunt ground zero destul de groase cu siguranta pe fir langa baterie
Imagine

Imagine
Imagine
Team C.S.R

Lampard87
simpatizant
Mesaje: 34
Membru din: Vin 04-Iul-2008 20:54
Localitate: Curtea de Arges

Mesajde Lampard87 » Lun 08-Mar-2010 20:04

Salutare.eu am toata linia Blaupunkt si sunt foarte multumit de calitatea sunetului.HU Blaupunkt Seattle MP57.Pe fata in usi difuzoare de 17+twitter-e in bord,pe spate de 13 in usi si ovale de 19 sus(pe chestia care se prinde de haion).Toate difuzoarele sunt din seria Blaupunkt Velocity.Amplificator Blaupunkt GTA 460,condensator Pyramid 1.6F,2x subwoofer Blaupunkt GTb mkII in incinte inchise si amplificator de semnal pentru ambele subwoofere.Calitatea sunetului e foarte buna si in volum mare(nu distorsioneaza,nu gajie nimic)...n-am incercat volum mai mare de 45 HU duce pana 66.Bafta......


Înapoi la “Tips/Tricks”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187668
    Total subiecte 18616
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11703
    Cel mai nou membru Vertu