impotriva taxei auto !

Tot ce nu se incadreaza in celelalte subiecte.

Moderator: Echipa Tehnica

NOS_feratu
pasionat
Mesaje: 281
Membru din: Mar 19-Iun-2007 10:30
Localitate: taramul ploilor vesnice
Masina: Citroen C5 X7 exclusive 2.2 HDI 125Kw
2: now gone: Citroen C5 2001 2.0 hdi

Mesajde NOS_feratu » Dum 14-Dec-2008 17:22

...off topic ... sa inteleg ca nu va plac fanii FORD de mi-ati sters postul?:axe:

... on topic ... sunt foarte curios ce taxa introduc pentru protejarea industriei alimentare ... sau a materialelor de constructii ... sau a confectiilor ... si enumerarea poate continua
'78 Ford Granada 2.0 V6 (in reparatie capitala)
... you can run all for a long long time, sooner or later God'll come to cut you down...

NOS_feratu
pasionat
Mesaje: 281
Membru din: Mar 19-Iun-2007 10:30
Localitate: taramul ploilor vesnice
Masina: Citroen C5 X7 exclusive 2.2 HDI 125Kw
2: now gone: Citroen C5 2001 2.0 hdi

Mesajde NOS_feratu » Dum 14-Dec-2008 21:54

... parerea mea despre masinile noi autohtone? doua carute cu volan foarte scumpe pentru ce ofera cu preturi nerusinat de mari la piese de schimb si service si cu o adevarata retea underground de vandut praful de pe toba la bruma de clienti care a ramas ...
... din pacate nici masinile noi altele decat GOLAN si SOMBRERO care se vand in Romania nu difera mult de caracterizarea acida de mai sus (sunt si exceptii fireste dar nu ele fac obiectul discutiei noastre)... altfel nu imi explic de ce la aproape toate masinile noi intalnim efectul "coaja de portocala' sau asa-zisa "celulita"...
... de aici rezulta intrebarea fireasca: daca ne protejam industria autohtona de carute de ce nu incercam sa facem o caruta mai buna? (care sa nu scartaie, sa stea pe drum cand tragi de volan stanga la 50km/h, sa nu rugineasca la mai putin de doi ani de cand a fost fabricata, sa nu se rupa cricul cand faci o pana, sa nu iei foc pentru ca nu stiu ce fir a fost prost cablat, sa nu se rupa scaunul soferului cand franezi brusc, sa nu transformi gardurile in scobitori atunci cand franezi mai tare, samd) ...
... am vrut sa folosesc functia edit dar a trecut mai mult de 50 minute de cand am postat ultima data...
... off topic ... in continuare propun ca FORD SCORPIO din 96 sa fie scutita de taxa de inmatriculare ... spre disperarea adminului care mi-a sters postul... alaturi de XANTIA din 96 si XM din 98 daca imi aduc bine aminte
'78 Ford Granada 2.0 V6 (in reparatie capitala)

... you can run all for a long long time, sooner or later God'll come to cut you down...

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Dum 14-Dec-2008 22:19

numai bine scoate taxa de tot ? :D

Avatar utilizator
hippo
pasionat
Mesaje: 669
Membru din: Joi 06-Noi-2008 07:31
Localitate: Timisoara

Mesajde hippo » Lun 15-Dec-2008 08:12

dorind sa mai aflu ceva despre taxa, am gasit aceasta adresa: http://proces.taxa-auto.payserv.ro/
Cred ca este o idee buna. Oare ce am mai avea de pierdut?


Înapoi la “Diverse”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11709
    Cel mai nou membru csty41