vaperi din club uniti-va

Tot ce nu se incadreaza in celelalte subiecte.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

vaperi din club uniti-va

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 14:06

aici putem imparti pareri si opinii legate de vapat,fumatul electronic
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Mie 27-Feb-2013 15:59

Eu primul: "ma numesc Catalin si nu mai fumez de un an jumate" - ca la asociatia alcoolicilor anonimi... :lol: :lol: :lol:
-aburesc in stanga si in dreapta de vreo 2 ani..dar numai de un an jumate numai electronic, fara ajutor de la tigarea clasica.
Ce sa zic, de cand am descoperit clearomizorul redux, e o adevarata placere; nu curge, nu incarci des (odata pe zi). Primul acumulator m-a tinut vreun an, apoi s-a stricat ceva si l-am inlocuit cu unul nou de 1100 mA (ma tine si 2 zile). Rezistenta pentru redux se schimba independent de clearomizor ( se insurubeaza in el) si ma costa 9 lei. Schimb cam 2 rezistente pe luna, din motiv de aroma, nu ca s-ar arde. Sticlute consum cam 3-4 (depinde de nivelul de stres).
Arome preferate: Tutun turcesc ( concentratie de 16 mg, medie) si Tutti fruit ( tot medie, dar de 18 mg-doar asa gasesc la e-smoke).
Simptome: nu tusesc, nu put a tutun nici eu nici masina, nu deranjez pe nimeni, nu obosesc repede, nu gafai, mi-am facut o radiografie pulmonara acum vreo 7-8 luni sa vad care sunt efectele aburilor si e totul in regula cu plamanii ( doar ca mi-am capatat porecla "dragonul "sau "balaurul" din cauza densitatii si cantitatii aburului suflat :D ).

Voi ?

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 16:11

eu de un an si o luna
am inceput cu chistoaca e-health
dupa am trecut la GS-uri cam o luna-doua
trecurt la 2012 doua luni pana am descoperit clearo de la vision pana in prezent
este similar cu al tau cred,acelasi principiu la rezistenta,dar eu mi le fac singur in functie de baterie
acum sa te intreb de ce schimbi pastila la 2 luni si nu o cureti sa o speli?
o pastila,rezistenta te tine 2 luni sigur pana se duce fitilul
eu am doua clearo si merg cu ele in paralel,unul il muncesc si celalalt la uscat
eu fac asa pentru curatare:
dupa ce trag ultima picatura il desfac din toate incheieturile,il spal sub jet de apa si il usuc superficial cu servetel de hartie.dupa ascarea fitilului ii fac un dry burn si ramane totul ca nou
ai incercat?
arome nu am gasit ceva sa imi placa,ceva de toata ziua.
cele de tutun parca prea seci,uscate si celelalte prea dulci si dupa ceva vreme mi se apleaca
asa ca le amestec unu la unu,ce mi-a placut mult ca amestec este RY4 si vanilie
tot pe 16-18 mg merg si eu

next :wink:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

ViperDodo
pasionat
Mesaje: 844
Membru din: Mie 10-Sep-2008 14:12
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde ViperDodo » Mie 27-Feb-2013 16:22

eu nu mai fumez de 3 luni si 3 saptamani!
si cand zic ca nu mai fumez, nu mai fumez deloc! fara vapare sau vaporizare, ce-i aia!
sunt offtopic, stiu, dar vroiam sa ma laud! :twisted:
Citroen BX 17. TD '89

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 16:27

dodo eu acum trag din astea de placere,imi place mirosul,gustul...
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mie 27-Feb-2013 16:32

Oh, doamne...ce discutii aici, cata tehnica in discutiile voastre...
Mai copii, ce-i prosteala asta? Lasati tiagrile si gata.
Va vorbeste unul care halea minim 2 pachete de tigari pe zi, iar in zilele bune, cu mult mai mult.
E foarte usor sa te lasi de fumat. Asa cum spunea Mark Twain, e cel mai usor lucru din lume, problema este sa te lasi de tot. El se lasase de cateva sute de ori.

Hai sa va dau eu o solutie:
lasati-va de fumat in fiecare vineri, doar vineri, doar la mijlocul zilei, niciodata dimineata sau seara, doar la mijlocul zilei.
Incercati sa rezistati cat de mult puteti, apoi fumati din nou. In fiecare vineri, faceti asta. Acest antrenament o sa va pregateasca pentru momentul in care o sa va lasati de tot.
In felul asta, dupa cateva saptamani de antrenament, n-o sa mai simtiti dorinta aia dureroasa de a fuma, pur si simplu o sa i se para organismului o plimbare de primavara.
Mai mult chiar, dupa cateva saptamani, o sa vedeti ca o sa vina vinerea si n-o sa mai puteti fuma.
Eu stateam cate 4-7 zile fara sa fumez si apoi le luam din nou. Si m-am jucat asa vreo jumatate de an.
Ideea e sa scapati de porcariile alea urat mirositoare, pe care mai dati si bani.

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Mie 27-Feb-2013 16:35

Nu nu...n-avem nevoie de "laudarosi" care sa ne traga de urechi, sa ne polueze topicul mai mult decat noi cu aburul nostru si sa strige in stanga si in dreapta ca ei s-au lasat definitiv de viciul fumatului. Vrem sa avem un topic numai cu persoane ambitioase, care tin la viciul lor si il alimenteaza zilnic printr-o solutie relativ "curata" fata de fumatul clasic, cu mult mai putine riscuri pentru sanatate. :evil: :lol: :evil: :twisted: . Ca idee si eu m-am lasat odata complet vreo 8 luni ( ca sa ma laud :lol: ).

P.S. : o combinatie f. interesanta mi s-a parut strugure si vanilie ( dar nu prea se mai gaseste aroma de strugure...cel putin pe aici ) .
P.S.: si eu combin tutunul turcesc ( mult mai placut aromat fata de alte "tutunuri") cu tutti fruit care e mai dulce...e combinatia de zi cu zi si altceva nu-mi mai trebuie..

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 16:36

oho cata dreptate ai
am tras si eu cateva si nu inteleg cum le-am suportat atatia ani
doamne ce idiot am fost :lol:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mie 27-Feb-2013 16:39

Bine, prietene...daca asa consideri, atunci sa aveti o viata frumoasa cu penisurile alea in gura!

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 16:41

@catalin dar nu mi-ai zis de ce nu cureti pastilele si le schimbi
cum poti trage 2 saptamani din ele cand mie in maxim 2 zile mi se face zama neagra si nu mai are niciun gust

acum am vazut
mesersmith scrie:Bine, prietene...daca asa consideri, atunci sa aveti o viata frumoasa cu penisurile alea in gura!

mese crezi ca e frumos?
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Mie 27-Feb-2013 16:50

la 2 saptamani, nu 2 luni...se inegreste sfoara aia si cam are gust de ars....asa ca o schimb

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 16:52

si de ce nu o speli?
asa te tine 2 luni,nu 2 saptamani
garantat te vei bucura de aroma zilnic,nu decat primele zile si urmatoarele...oha
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

Catalin Radu
pasionat
Mesaje: 368
Membru din: Mie 14-Dec-2011 14:08
Localitate: Ploiesti

Mesajde Catalin Radu » Mie 27-Feb-2013 16:54

nu e frumos, dar tendintele in mediul virtual chiar astea sunt....fiecare are dreptul sa spuna ce vrea, e liber la opinie, si oricine poate spune orice elucubratii ii trec prin cap, fara a-si trezi bunul simt sau macar de a avea intentia de a-si modera gandurile...mai ales aici, unde consideram ca totusi lumea e "altfel"fata de alte forumuri...

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Mie 27-Feb-2013 16:57

hai sa trecem peste si sa ne vedem de vapat
daca vrei sa te invat cum sa faci sa ai aburi si aroma zilnic astept sa ma anunti,vad ca ocolesti subiectul :wink:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mie 27-Feb-2013 16:57

O sa te ignor, pentru ca se pare ca tu nu stii ce inseamna cronologie si ca nu esti capabil sa vezi prima ta reactie, la un post de-al meu, scris cu multa bunavointa.


Înapoi la “Diverse”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 20 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187760
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos