Citroen Romania va asteapta la SIAB 2007

Detalii despre desfasurarea intalnirilor CITROclub.

Moderator: Echipa Tehnica

Laura Antonov
Citroen Romania
Mesaje: 16
Membru din: Mie 10-Oct-2007 15:54
Localitate: Bucuresti
Contact:

Citroen Romania va asteapta la SIAB 2007

Mesajde Laura Antonov » Joi 11-Oct-2007 08:39

Citroen C-Crosser, Citroen C4 Sedan si Citroen C4 WRC sunt doar cateva dintre modelele expuse pe standul Citroen Romania la editia din acest an a Salonului International Auto Bucuresti 2007. Va asteptam in Hala 1 – standul 1308 pentru a vedea intreaga gama de modele expusa cu ocazia acestui eveniment.

Pentru mai multe informatii va stau la dispozitie:
Laura ANTONOV
Responsabil Comunicare CITROËN ROMANIA
Telefon : (021) 316 78 38


CITROËN ROMANIA
Str. Johann Strauss nr. 2A, parter
Bucuresti - 020312

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde Arial » Joi 11-Oct-2007 08:58

Ce onoare.......se pare ca si-au adus aminte si de noi.......dupa discutiile pe care le-am avut......

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2137
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Joi 11-Oct-2007 09:36

S-au schimbat oamenii si lucrurile pe la Citroen Romania si ne-au descoperit din nou :wink:

Multumim pentru invitatie. Eu am fost deja si din pacate nu m-a impresionat standul Citroen. Ce sa mai zic de locatia salonului care mi s-a parut o alegere foarte neinspirata. Nu e de ajuns ca DN1 e cea mai aglomerata artera din tara, au mai pus si salonul acolo. Am facut 1h45 la dus si 1h la intoarcere.

La Citroen standul este mare, dar parca e lipsit de viata si atractivitate. C4 WRC e pus intr-un colt iar noutatea C Crosser nu prea e pusa in valoare. C6-le avea o mica problema la eleron si era pe 1/2 ridicat, iar hostess-ele erau foarte dornice sa te fugareasca daca studiai prea mult ceva la o masina. Baietii in schimb mi s-au parut OK.

Dupa parerea mea un stand Citroen trebuie sa contina obligatoriu ceva deosebit, inovativ, in concordanta cu inovatiile tehnologice ale marcii, sa iasa din anonimat. De asemenea ar trebui si mai multa istorie. Cei de la Mitsubishi au venit cu Lancerul de raliu, la noi...
Ma asteptam ca standul sa aiba ceva elemente din C42, avand in vedere ca acesta tocmai s-a deschis si este considerat un landmark in istoria moderna a marcii.

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde Arial » Joi 11-Oct-2007 09:42

Referitor la schimbarile despre care spui ca au avut loc......nu stiu ce sa spun....nu comentez, dar stiu sigur un lucru.......lupul isi schimba parul......

Avatar utilizator
sorin69
pasionat
Mesaje: 535
Membru din: Mar 21-Noi-2006 19:36
Localitate: Bucuresti
Masina: Citroen C-Eysee Exclusive 1.6 VTI 115 CP Euro 6
2: Fost posesor Citroen C3 Cool Air, an 2006

Mesajde sorin69 » Joi 11-Oct-2007 12:39

Cred ca, suntem un pic rautaciosi, hai sa admitem ca, totul va fi bine si nu va trebui sa criticam mereu reprezentanta si service, la urma urmei alegerea a fost a noastra nu am fost obligati de nimeni sa cumparam Citroen, eu cred ca, sunt servicii in tara care lasa mult de dorit si merita criticate( turism, infrastructura, sanatate e.t.c.).Nu vreau sa par partinitor dar nu cred ca, este totul atat de rau vis-a-vis de CITROEN ROMANIA .P.S. daca nu suntem bagati in seama ne suparam iar cand suntem bagati in seama criticam.
YOU"LL NEVER WALK ALONE

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde Arial » Joi 11-Oct-2007 13:02

sorin69 scrie:Cred ca, suntem un pic rautaciosi, hai sa admitem ca, totul va fi bine si nu va trebui sa criticam mereu reprezentanta si service, la urma urmei alegerea a fost a noastra nu am fost obligati de nimeni sa cumparam Citroen, eu cred ca, sunt servicii in tara care lasa mult de dorit si merita criticate( turism, infrastructura, sanatate e.t.c.).Nu vreau sa par partinitor dar nu cred ca, este totul atat de rau vis-a-vis de CITROEN ROMANIA .P.S. daca nu suntem bagati in seama ne suparam iar cand suntem bagati in seama criticam.

Sincer sa fiu, nu stiu daca tu cunosti toata discutiile care au fost purtate pe acest subiect, prin intermediul acestui forum.....intreba colegii care au apelat la serviciile celor de la ATS si care s-au plans de fiecare data. Poate gresesc, dar singurele lucruri asa zis bune de care pot vorbi sunt ca acum 2 ani, la SIAB am avut posibilitatea de face drive test cu modele C3, C4 si C5, cat am vrut noi(asta dupa o actiune pe care am organizat-o tot noi, ce-i drept si cu sprijinul lor) si de niste reduceri pentru anumite piese pentru Bx-uri si Cx-uri, masini cu care daca te duci in service la ATS o sa ti se raspunda ca sunt prea vechi si ca nu se pot ocupa de ele....Stocul respectiv de piese nu stiu daca mai exista.
Asa ca, inca o data, te rog sa citesti sau sa intrebi mai mult inainte sa iei apararea.
Multumesc

P.S. :cine nu este de acord cu mine, va rog sa spuna si sa-si sustina parerea. Oricum, cred ca, WLD(Catalin) ar putea sa ne lamureasca mai bine.

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Joi 11-Oct-2007 13:39

Multumim de invitatie dar.... la editia trecuta ni s-au oferit 50 de invitatii astfel incat nu a trebuit sa platim pentru a intra precum si drive test cu oricare dintre masinile Citroen.
La editia aceasta.....

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Joi 11-Oct-2007 14:09

In alta ordine de idei, noua noastra colega este de la CItroen Romania nu de la ATS. Asa ca, poate, nemultumirilor noastre li se vor acorda o atentie sporita.

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde Arial » Joi 11-Oct-2007 14:26

Atunci trebuie sa-mi cer scuze :oops:
Oricum afirmatiile pe care le-am facut la adresa ATS, le sustin....

Avatar utilizator
cit_a
pasionat
Mesaje: 624
Membru din: Sâm 03-Mar-2007 12:17
Localitate: DEVA.

Mesajde cit_a » Joi 11-Oct-2007 14:52

duminica cand am plecat din bucuresti am vrut sa intru si eu la SIAB , dar ?? coada de 3 km , masini peste masini , efectiv am fost descurajat sa mai intru . si eu zic ca locatia a fost prost aleasa mai ales ca in zona e un trafic infernal si-n cursul saptamanii.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Joi 11-Oct-2007 21:05

dra, pe cand c5 versiunea noua? parca era asteptat la frankfurt

Avatar utilizator
Dan Popa
pasionat
Mesaje: 515
Membru din: Joi 28-Apr-2005 22:01
Localitate: Bucuresti

Citroen Romania va asteapta la SIAB 2007

Mesajde Dan Popa » Vin 12-Oct-2007 06:35

S-a deschis siab ? Cand ?

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Vin 12-Oct-2007 08:24

Cand a fost Tariceanu acolo... 8)

Arial
pasionat
Mesaje: 358
Membru din: Mie 27-Apr-2005 16:17
Localitate: Bucuresti

Re: Citroen Romania va asteapta la SIAB 2007

Mesajde Arial » Vin 12-Oct-2007 08:31

Dan Popa scrie:S-a deschis siab ? Cand ?

Ultima zi cred ca e duminica :wink:

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Vin 12-Oct-2007 09:36

@Arial: o mica corectie.
ATS refuza sa mai aduca piese pt masinile mai vechi de Xantia (BX, etc.). Inutil de precizat ca un dealer din Germania iti furnizeaza aceleasi piese de azi pe miine, iar o comanda pe net din Anglia e onorata in 4 zile lucratoare.
Multumim ATS pentru politica asta, iar noi ca si club ne meritam soarta, pentru ca nu am facut absolut nimic in privinta asta. Nici macar nu am fost in stare sa scoatem un comunicat oficial ca nu sintem de acord cu taxa de prima inmatriculare.
In ceea ce ma priveste, sint sanse mari ca urmatoarea masina sa NU mai fie Citroen.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!


Înapoi la “Intalniri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib