Vom avea oaspeti din Franta

Detalii despre desfasurarea intalnirilor CITROclub.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mie 03-Aug-2005 13:27

Am fost si eu la casa alba, in ani diferiti si de fiecare data servirea a fost jalnica. Sa nu mai adaug ca pe acolo nu se asculta decit manele :evil:
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
prafuit
pasionat
Mesaje: 764
Membru din: Lun 04-Iul-2005 15:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde prafuit » Vin 05-Aug-2005 15:15

Sorry dar nu pot sa ajung pe 13-15 august!!!! Sunt plecat din Bucuresti!!

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Vin 05-Aug-2005 15:50

Sunt de acord cu WLD adica sa ne intalnim duminica pe 14(oricum cred ca si pt. ei este ultima zi completa in Ro) la ora deja cunoscuta si apoi sa mergem cu coloana la muzeu.

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Vin 05-Aug-2005 17:43

Acum o ora si ceva m-a sunat Sophie. Mi-a spus ca sunt pe la Targu Ocna si ca vor ajunge in Bucuresti pe 12 August.
Au mai fost de trei ori in Romania.
Se patre ca pe 14 (Duminica) nu vor putea sta pt intalnire, cred ca trebuie sa aranjam pt 13.
Mi-a spus ca ma suna cand ajung in Bucuresti.

Avatar utilizator
Draku
pasionat
Mesaje: 675
Membru din: Dum 25-Apr-2004 20:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Draku » Joi 11-Aug-2005 08:45

deci, cum ramane cu vestita intalnire?
ca numai maine nu-i 13...
se mai tine ?
nu de alta dar daca se organizeza ceva, ar trebui sa curat si eu masina si trebuie sa stiu din timp, ca ce-i in/pe ea..... :lol: :lol: :oops:
Eu stiu ca sunt prost, dar cand privesc in jurul meu, prind curaj.

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Joi 11-Aug-2005 19:32

nu stiu...dar cred ca nu.
Eugen nu a primit inca nici un telefon.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Vin 12-Aug-2005 11:52

Am vorbit eu cu Eugen acum o ora si se pare ca oaspetii vor sosi miine. Din pacate eu nu prea cred ca voi putea participa.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Vin 12-Aug-2005 16:03

Latest news: miine la Academia de Politie intre 17:30 si 18 (la locul obisnuit), cine vrea poate sa vina sa ii intimpine pe oaspetii francezi (2 x 2CV si un Akadiane). Nu cred ca voi fi prezent la ora respectiva, dar totusi am sa incerc. Daca lipsesc, va rog totusi sa faceti poze si pentru mine :)
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Vin 12-Aug-2005 17:02

ajung si eu
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Sâm 13-Aug-2005 23:49

Ieri, 12, pe la Mall-ul din Vitan am vazut un 2CV cu numere de Fr si cu francezi inauntru, dupa aspect. Masina era viu colorata, iar el avea barba blonzie, cred. Aveau un aer tare jovial, relaxat. M-am gandit ca sunt citroenistii de care vorbiti aici.
Parca veneau din secolul trecut. Ce ti-e si cu occidentalii astia, aveau un aer destul de infantil, de oameni fara griji!

Avatar utilizator
Draku
pasionat
Mesaje: 675
Membru din: Dum 25-Apr-2004 20:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Draku » Dum 14-Aug-2005 10:44

ei erau, desi la intalnire au fost 3 masini...
parca erau din vremurile de demult, "flower power" :lol:

PS
catalin, am pozele, dar unde sa le pun, pe ftp ?
le micsorez un pic, la 800/600 ?
sau sa fac un album public pe yahoo photos?
Eu stiu ca sunt prost, dar cand privesc in jurul meu, prind curaj.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Dum 14-Aug-2005 11:04

In primul rand, bine v-am regasit!

@paco, nu o sa-ti vina sa crezi, dar cam toti prin Europa sunt asa relaxati. Cel putin la prima vedere. Eu tocmai m-am intors din concediu si, in ciuda banilor cheltuiti, nu regret absolut nimic.
Ca sa-ti dau un exemplu concludent de civilizatie: Croatia am strabatut-o aprox. in 3 ore din sud si pana in nord (traseu: Karlobag-Gospic-Zagreb-Bjelovar-Virovitica-Terezino Polje). Au autostrada construita in 2 ani de zile din care, un tunel de 12Km.
Apoi, in Ungaria, am mers prin partea de jos, in afara autostrazii, cca. 250Km cam in 3 ore si jumatate.
Pana aici, toate bune si frumoase. Calvarul a inceput cand am intrat in tara. M-a pus Necuratu' s-o iau pe partea de jos, Timisoara-Caransebes-Craiova...
Stiti cat am facut pana in Bucuresti? NUMAI 10 ORE!!!
La ora 19:00 am trecut vama si la 5:30 dimineata am ajuns acasa. Asta pentru 600Km. Si in conditiile in care credeam la un moment dat ca raman fara masina din cauza gropilor? Cum dracu' sa mai fii calm si relaxat?

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Dum 14-Aug-2005 11:10

Stiu, stiu ca n-au probleme.
In toamna am sa plec la Paris, si stiu ca am sa vin iar intors pe dos, intr-o lume cenusie.
Totusi, nu cred ca omul poate fi redus la numarul de masini, autostrazi si banii din buzunar. Din pacate, Occidentul e cam imbecilizat de consum. O spun chiar ei...

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Dum 14-Aug-2005 11:27

Sorry, dar eu as vrea sa traiesc in "Occidentul ala imbecilizat de consum".
Poate nu-ti vine sa crezi, dar in Croatia mi-am lasat fara grija camera video si foto pe plaja si am intrat in apa pentru o ora. La ei inca nu au ajuns "baietii nostri". Deasemenea, masina a stat fara alarma timp de o saptamana.
Acasa, chiar si acum dupa 3 ani de cand o am, ma mai uit noaptea pe geam sa vad daca mai e acolo.
Adunate toate la un loc, iti dau acea stare de relaxare pe care o vezi pe fetele lor.

Gata, ca intram in zona Offtopic-ului. Daca pleci la Paris, suna-ma ca sa-ti povestesc cum e pe acolo.

Avatar utilizator
Draku
pasionat
Mesaje: 675
Membru din: Dum 25-Apr-2004 20:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Draku » Dum 14-Aug-2005 11:33

pana la urma am facut un album public pe yahoo photos, ca pe grupul nostru nu mai era loc...
deci, cine e interesat, poate vedea pozele la
http://photos.yahoo.com/draku99

enjoy :lol:
Eu stiu ca sunt prost, dar cand privesc in jurul meu, prind curaj.


Înapoi la “Intalniri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187760
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos