Mecanic modele Citroen - zona Ardeal

Datele de contact ale oamenilor care ne pot veni in ajutor in anumite momente.

Moderator: Echipa Tehnica

lucian co
simpatizant
Mesaje: 36
Membru din: Joi 09-Mar-2006 21:36
Localitate: rm valcea

Mecanic modele Citroen - zona Ardeal

Mesajde lucian co » Sâm 11-Mar-2006 18:27

Cel mai tare mecanic pentru orice tip de Citroen, din pct. meu de vedere este in Ludus, il cheama Atti, are un service - GAS ,are si aparatura de diagnoza electronica . Daca aveti nevoie de el , apelati.

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Lun 13-Mar-2006 16:27

S-a mutat la locul lui.
Pune te rog si un numar de telefon.

lucian co
simpatizant
Mesaje: 36
Membru din: Joi 09-Mar-2006 21:36
Localitate: rm valcea

Mesajde lucian co » Lun 13-Mar-2006 20:50

ce vrei sa spui cu mutatu ?0744315664

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Mar 14-Mar-2006 09:33

Mesajul a fost mutat acolo unde ii este locul.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mar 14-Mar-2006 10:29

Spune-ne si numele mecanicului din Ludus
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

paco
carcotas profesionist
Mesaje: 1972
Membru din: Vin 07-Mai-2004 06:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde paco » Mar 14-Mar-2006 11:49

A spus, il cheama Atti. Firma e GAS.

Avatar utilizator
vlad c4
pasionat
Mesaje: 159
Membru din: Lun 20-Apr-2009 12:31
Localitate: Turda

Mesajde vlad c4 » Lun 04-Ian-2010 19:10

Nu stiu daca mai exista acea firma sau e cea de care m-am lovit eu. Acum 1 an am avut un accident si am ales un service agreat Citroen din Ludus (din pacate nu imi mai aduc aminte acum de numele lui exact). Erau si renumiti pt lucrarile bune de vopsitorie. Am dus masina la ei si sint varzaaa. Nu ii recomand. Mie mi-au ars geamul usa stinga cu scintei de la flex, pe partea stinga am vreo 10 urme de scame in lac (vopsea), mufa la difuzor nu mi-au montat-o ca lumea, izolatia fonica din usa au spart-o cu pumnul cred, nu au taiat-o usor cu un cater sa se mai poate folosi dupa o lipire, aripa stinga fata am gasit-o zgiriata dar dupa citeva cuvinte de lamurire au cazut de acord sa mi-o polisheze si a iesit. Intr-un cuvint sint niste mecanici (tinichigii) ce inainte lucrau in mina, ca altfel nu imi explic de unde atita neindeminare.

Avatar utilizator
picieri
pasionat
Mesaje: 398
Membru din: Vin 20-Iul-2007 02:19
Localitate: Ludus
Masina: C5-I 2002 80KW 2.0HDI
2: Corsa D 2007 60KW 1.2

Mesajde picieri » Mar 05-Ian-2010 21:43

Din fericire este vorba despre 2 servisuri total diferite. Domnu Attila a lucrat pe vremuri la servisul respectiv. Cel la care ai fost tu se numeste SC. Auto-Dom SRL iar cel recomandat se numeste SC. Grup Atty Service SEL. Printre altele sa mai deschis inca unul unde puteti merge linistit cu orice fel de defectiune, mai ales cu chestii delicate, baiatul manca pe paine orice citroen, atat mecanica cat si electrica. Numele firmei nu vil pot spune pentru ca nu il stiu, dar va pot spune ca il cheama Sile si il puteti gasi la numarul 0744-761922.

Avatar utilizator
vlad c4
pasionat
Mesaje: 159
Membru din: Lun 20-Apr-2009 12:31
Localitate: Turda

Mesajde vlad c4 » Mar 05-Ian-2010 21:48

Da ai dreptate. Auto-Dom e serviceul acela fantoma. Cu d-l Attila nu stiu daca nu chiar am luat legatura pt o diagnoza la ambreiaj, dar nu sint sigur. Deci de Auto-Dom fugiti, in special de tinichigerie si vopsitorie.

Mihai Martian
pasionat
Mesaje: 184
Membru din: Dum 13-Sep-2009 07:55
Localitate: Cluj-Napoca

Nu chiar asa !!!

Mesajde Mihai Martian » Mie 25-Aug-2010 23:49

Cel mai greu mecanic de Citro ii Misu Sandor din Gilau si asta asa sa ramana, indiferent daca consumati sau nu. Misu chiar stie si preturile is ok.

buzuramd
just curious
Mesaje: 24
Membru din: Mie 26-Oct-2011 10:19
Localitate: Cluj

Mesajde buzuramd » Mie 09-Noi-2011 13:31

In Cluj (Someseni) il gasiti pe Harry. Repara numai Citroen si Peugeot, chiar si cei de la reprezentata apeleaza la el cand nu stiu. Penrtu cei interesati pot sa le ofer numarul lui de telefon.
ascut ovaz. numai in timpul liber.

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mie 09-Noi-2011 14:41

Facem concurs de mecanici aici? si mecanicii sunt oameni ca si noi toti si ei gresesc si au partile lor bune, in schimb oricat de om bun vreau sa fiu cu cineva, nu pot atunci cand ma trage in piept.

Cel mai bun mecanic la care am fost pana acum, cu bune, cu rele, mi se pare Mihai Sandor. Ce stie stie si cand face ceva, face calumea. Eu il stiu de cand mi-am luat prima masina si i-am dus-o pe platforma si a adus-o la stare de functionare. E un om si un mecanic bun.

Au scris unii despre Harry, nu am avut ocazia sa am de a face cu el pe partea de mecanica, dar am avut contact cu el la o tranzactie de vanzare - cumparare si este un om ... aparte. Foarte usor poate sa-ti fie antipatic, dar eu m-am inteles bine cu el atunci.

Adi - Dambul Rotund - un om care la prima vedere pare foarte ok, foarte prietenos, dar de fapt situatia nu e chiar asa:

1. I-am dus o data bx-ul lovit frontal sa il rezolve, operatiunea a fost de nota 6. desi intelegerea noastra era ca scoate radiatoarele si rezolva totul ca la carte, de fapt nu a dat jos nimica si a facut-o sa scape de treaba.

2. Inlocuit ambreiaj la Xantia HDI (aici a mers taica-mio) a fost comandat Valeo, el a adus Luk si ambreiajul a fost praf. Masina nu se misca de pe loc fin, frumos, ci urat, cu smucituri. 5 drumuri la el dupa aceea, a inceput sa o dea in diverse: ba volanta e dusa, ba altceva, dar ambreiajul e ok. Mentionez ca masina mergea ok cu ambreiajul vechi doar ca suna ceva urat la relanti, probabil rulmentul. Mihai Sandor nu era disponibil atunci si s-a luat decizia sa mearga la Adi - mare gresala. In fine, eu m-am saturat de motivele astea fara sens si eram hotarat sa recurg la metode concrete sa recuperez paguba. Nu am fost lasat de tatal meu sa fac asta si am lasat-o balta. Oricum, e un caz clasic de service unde toti zambesc pe fata si te fura pe la spate. Feriti-va de service-ul asta daca veniti in zona.
"If in doubt, flat out!"

toro
pasionat
Mesaje: 1207
Membru din: Mar 29-Iul-2008 15:49
Localitate: Brasov
Masina: C.Xsara II 2004 16i - Coupe 110 cp.
2: Ford Ranger Pick-Up 2.0 EcoBlue- Double Cab.(2018)

Mesajde toro » Mie 09-Noi-2011 20:56

Buna reclama ! : cel mai tare din Ardeal !!! ...de parca respectivul @lucian co - ii stie pe totii din tara . Totii mecanici sunt buni ,atata timp cat esti multmit de lucrarea facuta si bine inteles pretul monoperei. Dar posibil la un moment sa nu te mai satisfaca la pret-calitate * si acel pe care azi il lauzi -- maine cum vei proceda ? il blamezi in public -forum sau aiurea ?
Peace on earth ... War under the blanket !


Înapoi la “Linkuri/Adrese si telefoane utile”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv