Dezmembrari

Datele de contact ale oamenilor care ne pot veni in ajutor in anumite momente.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Dezmembrari

Mesajde adytzu » Vin 23-Iul-2004 16:10

www.dezmembrari.ro

S-ar putea sa-l stiti, dar eu zic ca merita sa aruncati o privire.

Avatar utilizator
Draku
pasionat
Mesaje: 675
Membru din: Dum 25-Apr-2004 20:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Draku » Lun 26-Iul-2004 07:54

O sa scriu aici, ca raspuns la propunerea lui Eugen pentru subiectul REMAT.
Eu am fost pe la Remat (e adevarat, numai la cel din Berceni), cu o persoana dintre cei din clubul Trabi.ro
Din pacate, in acea "vizita", nu am putut vedea nici un citroen pe acolo, cel mult un oltcit amarat, in rest dacii daramate si tot velul de alte masini vechi si f.vechi care fusesera aduse acolo pentru promotia aia de 10 mil. lei sau 300 eur reducere la achizitionarea unui autoturism nou.
Cei de la Remat cumpara intreaga masina la pret de fier vechi, si atentie, vand piese de pe ea la preturi de SH, plus ca te lasa pe tine sa le demontezi. Cu alte cuvinte, dupa ce ca muncesti sa demontezi o piesa, ti-o vand la un pret chiar mai mare decat la magazinele cu piese din dezmembrari (unde piesele sun deja demontate). Va dau exemplu ceva piese de trabant, ca asta m-a interesat in acel moment: o roata cu cauciuc bunicel pe ea=350.000 lei, un parbriz tip securit =300.000 lei (cand la magazin este 200-250 k lei ) etc.
Nu cred ca poate fi o "afacere" din pacate, pentru ca nu gasesti nimic la preturi derizorii, au niste pretaluitori destul de buni (pentru ei, desigur)
Eu stiu ca sunt prost, dar cand privesc in jurul meu, prind curaj.

Avatar utilizator
Draku
pasionat
Mesaje: 675
Membru din: Dum 25-Apr-2004 20:28
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Draku » Lun 26-Iul-2004 08:00

daca vrea cineva putem face o vizita la remat berceni, stiu unde este. mai este o locatie undeva in chitila, dar nu stiu unde. oricum pot lua legatura cu amicul de pe trabi.ro care se ocupa de treaba asta si ne poate lamuri.
Eu stiu ca sunt prost, dar cand privesc in jurul meu, prind curaj.

Avatar utilizator
albuster
pasionat
Mesaje: 341
Membru din: Vin 20-Iul-2007 01:37
Localitate: Bucuresti

Mesajde albuster » Lun 30-Iun-2008 12:10

va spun eu ca astia de la demembrari.ro au niste preturi de-ti sta mintea-n-loc.
m-ai bine cauti in alta parte
2.0 HDI octombrie '00A/C, ABS, ESP, Metal Gray, bixenoned eyes. Citro FAN

xander_canigia
simpatizant
Mesaje: 26
Membru din: Mar 03-Feb-2009 21:38
Localitate: BUCURESTI

sal all

Mesajde xander_canigia » Vin 10-Apr-2009 07:40

are dreptate eu am cautat un motor de 1,8 si mi-au dat niste scoruri de iti statea creieri in loc 700 de euro si am gasit prin cineva la un alt service care are si dezmembrari super ieftin 7 mil motorul 12 mil cu tot cu montaj

Avatar utilizator
bogdan78
pasionat
Mesaje: 1341
Membru din: Vin 17-Oct-2008 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde bogdan78 » Vin 10-Apr-2009 07:52

Cei de la remat cumpara masina? sa imi spuneti si mie unde, pentru ca eu am o cunostinta care a vrut sa scape de masina veche. Dupa ce ca a platit transportul pana la Remat, l-au mai pus sa dea si bani ca sa primeasca hartia aceea pentru radiere.
Accelerezi, virezi simti usor cum derapeaza, pulsul se acelereaza, adrenalinĂŁ.. si toate grijile dispar...
Cei care au nevoie pot apela cu incredere pentru Studii Geotehnice, foraje...

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7664
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Vin 10-Apr-2009 09:20

eu la remat am primit hartia de radiere si banii pe masina (vreo 6-700 de lei cantarita la gramada) cum sa dea bani ca sa ia hartia? trebuia sa le faca o reclamatie, e imposibil asa ceva.
[URL=https://matchnow.info]Premier Сasual Dating[/URL]

Avatar utilizator
bogdan78
pasionat
Mesaje: 1341
Membru din: Vin 17-Oct-2008 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde bogdan78 » Vin 10-Apr-2009 09:56

Da, asa este, o sa ma interesaz exact la ce centru s-a intamplat traznaia.
Accelerezi, virezi simti usor cum derapeaza, pulsul se acelereaza, adrenalinĂŁ.. si toate grijile dispar...

Cei care au nevoie pot apela cu incredere pentru Studii Geotehnice, foraje...


Înapoi la “Linkuri/Adrese si telefoane utile”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187661
    Total subiecte 18612
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru catalinos