[VAND] interfata lexia

Tot ce este legat in mod direct de Citroen. Cititi cu atentie REGULILE publicate in header-ul sectiunii! Anunturile vor contine OBLIGATORIU o descriere cat mai detaliata a produsului, datele de contact si PRETUL. Nerespectarea acestor reguli duce la stergerea anuntului. ATENTIE: Discutiile Off-Topic vor fi sterse fara notificare prealabila.

Moderatori: Rica, Echipa Tehnica

aurelian21
pasionat
Mesaje: 507
Membru din: Joi 07-Feb-2008 21:20
Localitate: Cluj Napoca

[VAND] interfata lexia

Mesajde aurelian21 » Mie 16-Ian-2013 13:30

Buna,

Dupa cum spune si titlul imi vand interfata Lexia 3. Intentionez sa vadn citronelul meu deci vreau intai sa vand accesoriile. Interfata e 9780.Z5 pentru necunoscatori e modelul pentru Citroen/ Peugeot. Pachetul contine toate accesoriile si un CD de instalare. A fost folosita doar pe C5-ul meu si pe alte cateva deci nu este uzata in nici un fel.

Se vinde as good as new.

Pretul este de 500 RON negociabil.

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mie 16-Ian-2013 14:16

"If in doubt, flat out!"

aurelian21
pasionat
Mesaje: 507
Membru din: Joi 07-Feb-2008 21:20
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde aurelian21 » Joi 17-Ian-2013 08:33

ia-o pe aia atunci, eu am dat 300 $ pe ea cand am luat-o si stiu sigur ca merge + ca s-a dat deja, se poate inchide, multumesc, Cine stie ce e un produs de calitate stie sa-l si cumpere. Ca sa stii si tu majoritatea chinezariilor ce le gasesti pe okazii dupa ce le-ai adus acasa le poti arunca la gunoi si sincer cred ca am putin mai multa credibilitate pe forumul acesta decat pustanii de pe okazii.

flo_tuning
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Sâm 23-Ian-2010 12:02
Localitate: cluj-napoca

Mesajde flo_tuning » Joi 17-Ian-2013 16:42

aurelian21 scrie:ia-o pe aia atunci, eu am dat 300 $ pe ea cand am luat-o si stiu sigur ca merge + ca s-a dat deja, se poate inchide, multumesc, Cine stie ce e un produs de calitate stie sa-l si cumpere. Ca sa stii si tu majoritatea chinezariilor ce le gasesti pe okazii dupa ce le-ai adus acasa le poti arunca la gunoi si sincer cred ca am putin mai multa credibilitate pe forumul acesta decat pustanii de pe okazii.

domnu aurelian datii pace la "mbc" ca pt el nu e bine nimic pe forumul acesta,singurul care se leaga de tot doar ale lui sunt bune!

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Joi 17-Ian-2013 16:50

si de ale lui se vaita dar se multumeste cu ce are :lol:
pus pe ignor e solutia :wink:
intrebare pentru MBC tu ai cumpara pentru tine ce ai aratat pe okazii?
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Joi 17-Ian-2013 17:24

Sa o luam pe rand:
Rica: Da, mi-as lua. Mi-am si luat unele chestii, nu am apucat Lexia. Avand in vedere ca e noua.

Aurelian21: Sunt mecanici care au dat pe chinezariile respective chiar dupa ce au aparut 2000 lei, unii poate chiar mai mult. Asta nu le face mai putin chinezarii. Aparatul de fabrica costa cateva mii de euro daca stiu bine, deci sigur nu e aparatul original.

Acum, revenind la acest moment, daca tu crezi ca e relevant ca ai dat 300 euro pe el si il vinzi mai scump decat cel mai ieftin nou, e alegerea ta, dar politica forumului este sa nu vinzi ceva 2nd hand mai scump decat aceeasi chestie noua.

Acuma ca voi va agitati degeaba, e partea a doua, dar atata timp cat produsul tau 2nd hand nu e cu ceva superior celui de pe okazii, nu ai motiv sa il vinzi la un pret mai mare sau egal cu acela. Tu nu ai aratat ca produsul tau e diferit.
"If in doubt, flat out!"

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Joi 17-Ian-2013 17:38

si de ce mai stai?
e super oferta la pretul asta
dar nu cred ca o sa o iei ca deh e pentru uz personal si tre fie ok
ma lesi cu pozii de genul
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Joi 17-Ian-2013 17:54

Stau mai Rica pentru ca trebuie sa imi iau cauciucuri de vara si is 600 lei bucata Dunlop si 460 lei bucata Toyo sau Yokohama. Lexia mai poate astepta. Si acuma mi-am luat si baterie, a fost 400 lei si aia. De aia stau. Si serios, mi-as lua.
"If in doubt, flat out!"

sorin.
pasionat
Mesaje: 1107
Membru din: Lun 01-Aug-2005 19:30
Localitate: craiova

Mesajde sorin. » Joi 17-Ian-2013 18:20

Stau mai Rica pentru ca trebuie sa imi iau cauciucuri de vara si is 600 lei bucata Dunlop si 460 lei bucata Toyo sau Yokohama

Ia Toyo atunci Eu am pus Japoneze SH, dar mi s-au parut cele mai bune

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Joi 17-Ian-2013 19:19

hai ca ii daduram dracu topicu amului
ia de la vanzari cu 600 tot setu si ai si de lexia
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...

Ce ciudat!

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Joi 17-Ian-2013 19:56

Rica: Oricum nu sunt dimensiunea de C5 2 si parca stau mai linistit daca le pun noi.
Sorin: Spre Toyo tind si eu. Nu prea se justifica diferenta de pret pentru Dunlop.
"If in doubt, flat out!"

aurelian21
pasionat
Mesaje: 507
Membru din: Joi 07-Feb-2008 21:20
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde aurelian21 » Vin 18-Ian-2013 09:24

nu ma deranjeaza discutiile de pe topic mai ales pt ca deja am vandut produsul. A 2-a chestie mbc, din cate ai vazut amk scris si in primul post faptul ca e vandut ca si nou, am tinut interfata si cablurile ca in puf pt ca am stiut pe ce am dat banii. Una noua originala intradevar e undeva la 2000 de euro dar daca le desfaci ai sa vezi ca si astea after market au diferentele lor. in primul rand modul de fabricatie care cu cat e mai ieftina evident ca e cu atat mai precar si risti sa ti se dezmembreze de pe placa de baza. A doua diferenta sunt componentele, care din nou cu cat e mai ieftina interfata cu atat poti fi sigur ca au fost bagate in ea componente de cea mai "cheshpe" (pt ca esti clujean trebuie sa stii .... :) ) calitate. Al 3-lea motiv pt care am pus pretul este ca e 100% functionala si pentru ca au garantia ca, daca nu merge ceva le trimit banii inapoi( multi care au mai cumparat si piese de C5 de la mine pot spune asta, daca o piesa n-a fost buna am dat banul inapoi fara sa pun intrebari ).

De asemenea daca te mai uiti prin stanga si prin dreapta ai sa vezi ca sunt noi si la 600 RON si la 800 RON si la 200 EU si la 1000 EU. Da-ti seama ca nu ma pun o zi intreaga sa caut netul ca sa vad daca se gaseste pe cine stie unde vreo interfata noua la un pret de 2 lei. Am facut o medie de pret la care se vinde asa ceva noua si am scazut putin pt ca e ca noua si a mea. Nu-ti face griji ca garantie n-o sa primesti de pe okazii

Deci si prin concluzie parerea mea este ca pretul a fost pus corect si tocmai deasta s-a si vandut la 20 de minute dupa postare.

Apropo. Mai am niste piese de C5 care vreau sa le vand si voi deschide zilele astea un topic cu ele, Nu voi pune pret la ele ci voi astepta oferte de la lume pt ca vreau sa ma scap de ele ca-mi ocupa loc si vreau sa si vand masina. Banii ce ii scot din piese vor veni investiti in C5-ul meu ce-l scot la vanzare in luna martie-aprilie. deci vom face un bine noului proprrietar si ma voi asigura ca va primi o masina pusa la punct dinainte de cumparare. Banii scosi pe interfata se vor investi in vopsitul barii fata schimbat parbriz reparare incalzire in scaunul pasagerului o revizie calumea si alte mici problemute ce le are masina

Piesele ar fi un far dreapta cu toate becurile-n el, spalatoare de faruri cu toate acceoriile ( rezervor lichid furtune pana la spalatoare si spalatoare, lipsesc capacelele de la ele dar sunt f ieftine sa le cumperi ) o trapa cu toate accesoriile necesare pt montare (trapa controale, cablajul tot care se pune in 20 de min pe sistemul masinii, plafon taiat pentru exactitatea gaurii ce va fi facuta, si plafon curatat si aranjat. Manopera pt asa ceva e cam 500 RON la un service bun + vopsirea plafonului inca 250. Consider ca e o afacere buna pt o trapa originala de c5). o coloana de directie un rezervor mic de lichid de parbriz si multe altele

george73315
simpatizant
Mesaje: 27
Membru din: Vin 11-Ian-2013 15:26
Localitate: GALATI

trapa de C5 merge la xsara picasso?

Mesajde george73315 » Mie 30-Ian-2013 17:41

m-ar interesa daca se potriveste si la xsara picasso, un pret si...alte opinii,sfaturi in ceea ce priveste operatiunea mai sus mentionata...Spor in toate. ( intrebare: daca vinzi C5, la ce masina te gandesti in continuare? )

aurelian21
pasionat
Mesaje: 507
Membru din: Joi 07-Feb-2008 21:20
Localitate: Cluj Napoca

Mesajde aurelian21 » Joi 31-Ian-2013 07:28

da george potriveste la toate citroen-urile fabricate vreodata :) legat de ce masina o sa-mi iau dupa asta nu m-am gandit inca pt ca stiu ca sa vinzi in citroen necesita rabdare pt ca romanul e invatat cu cele nemtesti. E foarte greu sa convingi pe cineva ca tot masina e si asta si ca are aceleasi probleme ca si toate, ca service-ul nu e cu nimic mai scump decat la VW si mai stiu eu ce...


Înapoi la “Vanzari/Cumparari/Schimburi”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11709
    Cel mai nou membru csty41