Probleme in service 1

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Lun 16-Ian-2006 19:51

Pai dragi mai mari forumisti(Marian) "trageti la raspundere" un om si il acuzati ca nu are respesct fata de altii doar ca a pus o simpla intrebare care necesita un simplu raspuns???

Atat timp cat persoana caruia i s-a adresat aceasta intrebare nu a fost dipusa sa raspunda iar "Nilatac" a continuat pe acesta tema am fost nevoit sa punctez una din regulile nescrise ale unui forum.
Nu cred ca "Nilatac"se simte jignit pt. acest lucru iar noi nu trebuia sa continuam discutia pe aceasta tema.

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Lun 16-Ian-2006 19:52

In primul rand tin sa mentionez ca nici eu nu am fost tratat cum ar fi trebuit in rarele mele vizite la ATS. Eu insa nu am avut treaba decat cu piesele de schimb.
Pe de alta parte, am fost nevoit sa cumpar recent ceva piese de la Eurial Otopeni si acolo chiar imi venea sa bat pe cineva!

Pentru buna functionare a forumului si evitarea unor potentiale conflicte nedorite:

1. Forumul nostru este SINGURUL din spatiul virtual romanesc la care participa activ si deschis un reprezentant al importatorului. Sunt convins ca toate forumurile de profil sunt urmarite permanent de reprezentanti ai importatorului/constructorului, dar nimeni nu isi declina oficial identitatatea.
Asta denota dorinta conducerii ATS de a schimba ceva in sistem si in mentaliatate, dar fiti convinsi ca lucrurile nu se vor schimba peste noapte si din cauza unui singur om.

2. Chiar daca omul este reprezentant ATS, asta nu inseamna ca trebuie sa ne varsam nervii si frustrarile legate de relatia client-importator in capul sau. Nu vom obtine decat contrariul asteptarilor.

3. Cei care au C3 sau C4, probabil ca nu stiu ce debandada era in ATS acum 5-6 ani. Eu consider ca lucrurile stau din ce in ce mai bine si asta cred ca este meritul celor ce au lucrat in ultimii ani acolo.

Pe de alta parte, ar fi bine daca Octavian si-ar putea convinge omologul pe partea de Service sa participe (sau macar sa urmareasca) discutiile referitoare la problemele aparute in ograda sa.

OCTAVIAN.GHITA
Director Vanzari ATS
Mesaje: 71
Membru din: Sâm 24-Dec-2005 14:55
Localitate: BUCURESTI

Mesajde OCTAVIAN.GHITA » Lun 16-Ian-2006 19:54

ok. Hai sa ne concentram cu adevarat asupra problemelor importante.
Octavian

OCTAVIAN.GHITA
Director Vanzari ATS
Mesaje: 71
Membru din: Sâm 24-Dec-2005 14:55
Localitate: BUCURESTI

Mesajde OCTAVIAN.GHITA » Lun 16-Ian-2006 20:09

In fiecare zi discut cu omologul meu de la service. faptul ca el nu intervine in forum se datoreaza timpului foarte incarcat de munca pe care il are.
Prin urmare vom continua in aceasta formula.
Octavian

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Lun 16-Ian-2006 20:28

OK. Totusi cred ca ar conta foarte mult ca si acesta sa se inscrie pe forum si sa posteze un singur mesaj in care sa se prezinte si sa ne asigure ca urmareste discutiile. :idea:

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Mie 18-Ian-2006 00:19

subscriu la propunerea lui catalin.
vrem pe cineva din service!pentru ca de acolo vin problemele.iar imbunatatirile (sunt, recunosc) se vad la lupa...sau noi ne-am pierdut rabdarea...
apropo, d-le octavian:uleiul total quartz folosit in service este din import sau facut la brasov?just curious
ps:d-le octavian, nu aveti cam putini muncitori calificati in service?dar cati inalti calificati aveti?si cati au plecat?cred ca pe langa atitudinea vis a vis de clienti trebuie lucrat si la cea fata de angajati, poate se impaca varza cu capra si o sa fim tratati mai bine si noi!multumesc
Cosmin
high energy music expression


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187664
    Total subiecte 18615
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11702
    Cel mai nou membru Rodinel