Sper sa primesc ce-am comandat

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
edbica2000
just curious
Mesaje: 8
Membru din: Joi 27-Oct-2005 13:08
Localitate: Bucuresti

Sper sa primesc ce-am comandat

Mesajde edbica2000 » Vin 25-Noi-2005 17:09

Sper ca prin voia lui "ATS" sa intru si eu cat mai curand in posesia noii mele masini C3 1,4 Hdi SX.

Citind cele de pe aici si de prin alte parti...cu privire la ATS...sincer sa fiu sinteza nu este prea imbucuratoare pentru ei.
Dupa ce am trecut prin diverse stari (a se citi nehotarare la achizitie gen Renault Clio Fidji diesel, Kalos benzina, etc) m-am oprit la sediul Pipera intr-o sambata dupa SIAB.
La capitolul amabilitate n-am ce sa zic nu m-au lasat sa ma vantur prin showroom fara sa ma intrebe de sanatate dar totul s-a oprit aici.
Discutand despre detalii am avut neplacerea sa aflu (poate am inteles eu gresit) ca desi pe site este prezentat SX ca fiind echipat cu ABS trebuie sa-l platesti in plus.
Pe site scrie : "La dotarile mentionate in nivelul de finisare X , se adauga:

Functionalitate si Confort
inchidere centralizata cu telecomanda pe cheie
scaun sofer reglabil pe inaltime
sertar multifunctional sub scaunul pasagerului

Siguranta
ABS (standard pe 1.6HDI)
airbag-uri laterale

Pachete gratuite
Vopsea metalizata si proiectoare ceata

Ca de aia este SX si nu X.

Ca sa nu mai zicem ca nu a putut fi comandata cu oglinzi electrice si incalzite, cu radiocd, ca deh, mai dura vreo trei luni!!!
E acum sa nu va plictisesc cu detalii sper ca toate sa fie in regula la primirea masinii.

DanCld
pasionat
Mesaje: 711
Membru din: Vin 22-Apr-2005 18:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde DanCld » Vin 25-Noi-2005 17:22

O să primeşti fix ce ai comandat, şi poate covoraşe gratis (vezi să nu fi uitat ce ai comandat :lol: ). Problema cu ABS-ul e de ĂŽnţelegere a formulării: e ĂŽn standard la varianta diesel superioară şi opţională la varianta de bază.

Iar cele 3 luni: foarte mulţi dintre noi au aşteptat 3 luni pentru a primi o maşină fix cum au comandat-o, nu de alta dar maşina trebuie fabricată şi configurată ca atare. Noi de exemplu am luat o maşină "de pe stoc" (practic era pe tren, o comandase altcineva şi se produsese o ĂŽncurcătură cu nişte acte, norocul nostru), şi am luat-o cam ĂŽntr-o lună. Nu e o regulă, ĂŽnsă.

Avatar utilizator
nero
pasionat
Mesaje: 255
Membru din: Mie 16-Mar-2005 17:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde nero » Vin 25-Noi-2005 17:45

Nu-mi aduc aminte sa fie pe aici cineva care sa fi primit altceva decat a comandat. Totusi nu strica sa verifici masina cu lista in mana cand o ridici.
Si din pacate pentru tine, la C3 1.4HDi in echipare SX ABS-ul e optional, pretul pe site e 250EU.
[b:b162e590d3][size=8:b162e590d3]C4 1.6HDi '05[/size:b162e590d3][/b:b162e590d3]

Avatar utilizator
White Wizard
pasionat
Mesaje: 246
Membru din: Mar 15-Noi-2005 19:38
Localitate: Bucuresti

Mesajde White Wizard » Sâm 26-Noi-2005 11:08

"edbica2000" intentia mea nu este ca sa te sperii, departe de mine acest gand, doar ca yo am "patito", ca sa zic asa. C4 coupe trebuia sa vina cu alarma, doar ca , nu a venit. Mi s-a spus ca au uitat s-o puna cei din Franta (...doar ca nu prea imi vine sa cred acest lucru) ...yo cred ca cei din Romania au uitat s-o puna pe lista de "optiuni"! In fine , asta s-a rezolvat , mi s-a pus alarma in tara, nu a fost o problema, ...si a fost un lucru marunt. NU cred , repet , nu vreau sa te speri , ca vei primi alceva decat ce ai comandat! Cel putin, cei de la ATS in privintza asta stau bine!

Avatar utilizator
B25BUY
pasionat
Mesaje: 381
Membru din: Mar 29-Noi-2005 15:54
Localitate: BUCURESTI

Mesajde B25BUY » Mie 30-Noi-2005 11:09

Nu cred ca primesti altceva ! Stai linistit ! Nu iti da nimeni nimic in plus !
Oricum cand te duci sa o ridici, desi vei fi foarte entuziasmat, ai grija sa verifici toate dotarile cerute si ... platite !
Ca amabilitate, intr-adevar, jos-palaria !
Dar...cam zgarciti francezii astia...nici covorase...heheh !


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187666
    Total subiecte 18615
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11702
    Cel mai nou membru Rodinel