Sunteti multumiti de Service-ul ATS?

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Salut !!!!

Mesajde Matrixu » Mie 25-Ian-2006 23:08

puiuradu scrie:
Matrixu scrie:Am fost azi la ATS pentru un tacanit in partea dreapta la motor, sesizat doar la relanti.
Nu am fost cu programare, nu am fost cu nimic. L-am cautat pe domnul Marian C. care din pacate nu era acolo, am asteptat am asteptat, pana am dat de un mecanic/electrician(nu stiu exact ce e) care lucrase la masina acum 1 luna de zile. I-am zis care e problema a vorbit cu cineva de la receptie, i-am povestit problema, mi-a dat diagnosticul imediat(o supapa ce trebuie reglata, "calimer" cred ca asta e denumirea).
A venit si un mecanic totusi sa vada aceasta problema, plus o mica sesizare la directie din partea mea, care a fost doar o iluzie de-a mea.
Ideea e ca se poate daca se vrea. Super multumit am fost de felul cum am fost tratat mai ales ca un aveam nici un fel de programare nimic!!

2-1.5 scorul :)



Chiar ai avut un tacanit in partea dreapta ? Exact asa am si eu acum, se aude la relanti destul de tare exact sub torpedou, sau si mai tare cand usa este descisa in zona balamelelor (poate acolo are rezonanta). Zici ca tiau rezolvat problem ? Eu cand am fost prima oara au zis ca nu stiu ce e ...


Chiar am un tacanit in partea dreapta! Eu zic sa te duci din nou la ei, exact la fel se aude si la mine sub torpedou undeva, insa daca am capota deschisa si ascult la motor tot se aude.
Sapt viitoare cand o sa fiu programat pentru kitul de ambreiaj se va rezolva si problema asta!
Eu zic sa mai insisti, sau poate ca la tine o fi altceva!! Oricum nu stiu cum de te-a multumit raspunsul ala da nu stiu ce e!! Ar putea sa afle ce e, printr-o sesizare in Franta! La fel au zis si la mine cu ambreiajul ca nu stiu ce e, dar pana la urma au aflat!


@DMX iau ca pe gluma ce zici tu acolo!
Vorbesc doar din punctul meu de vedere! La ce am patit eu trebuie sa imi faca ei mult bine ca sa pot sa zic ca sunt multumit de ei!Pana acum se pare ca sunt pe drumul cel bun, dar asta nu inseamna nimic daca doar cu mine se comporta asa!
SI crede-ma ca mai sunt multi care nu scriu aici, doar ei stiu motivele pentru care nu scriu!Probabil sunt putin reticenti de felul cum vor fi tratati.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Joi 26-Ian-2006 10:39

Va rog inca o data respectati regulile Forumului si nu mai postati aiurea. Problemele tehnice sau reclamatiile au topicul lor.
Aici v-am rugat doar sa votati pro sau contra Service ATS, cel mult, sa va justificati votul.
Ultima oară modificat Joi 26-Ian-2006 11:52 de către adytzu, modificat 1 dată în total.

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Joi 26-Ian-2006 11:01

Pai a trebuit sa justific cumva scorul ala de 2-1.5!!!
Justificare mai buna decat un fapt real care sa fie?Asta daca eu sunt cel vizat :D.
Intr-adevar am continuat discutia cu problema la acea supapa! My mistake

Avatar utilizator
nero
pasionat
Mesaje: 255
Membru din: Mie 16-Mar-2005 17:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde nero » Vin 27-Ian-2006 17:07

Deocamdata NU.
Am fost o singura data la ei (in afara de verificarea de 1500km) sa imi repare un prag. M-au programat peste 3 saptamani, lucru inacceptabil pentru mine. Voi mai face o incercare la revizia care se apropie, daca programarea nu va fi in aceeasi saptamana nu mai dau pe acolo.
[b:b162e590d3][size=8:b162e590d3]C4 1.6HDi '05[/size:b162e590d3][/b:b162e590d3]

daria_na
pasionat
Mesaje: 138
Membru din: Mie 06-Iul-2005 20:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde daria_na » Vin 27-Ian-2006 20:15

Până acum am făcut doar 4000 Km. În această perioadă nu am avut probleme, am făcut numai prima revizie, deci nu pot să mă pronunţ dacă sunt sau nu sunt mulţumit de ATS.

Avatar utilizator
White Wizard
pasionat
Mesaje: 246
Membru din: Mar 15-Noi-2005 19:38
Localitate: Bucuresti

Mesajde White Wizard » Vin 17-Feb-2006 18:23

Pe zi ce trece , sunt din ce in ce mai dezamagit de ATS. Azi am fost sa-mi scot SX-ul de la tinichigerie/vopsitorie ...si l-am gasit "curcubeu" . Cum este posibil sa NU-l vopseasca cu aceasi culoare? Eu tot nu inteleg , cum in anul 2006 se mai greseste culoarea??? Vot NU .

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Vin 17-Feb-2006 18:37

Nasol moment. Si eu am o programare la ei in martie, sper sa nu am acelasi curcubeu pe masina.

adoramiss
de-abia inscris
Mesaje: 2
Membru din: Dum 30-Iul-2006 19:04
Localitate: bucuresti

service ATS

Mesajde adoramiss » Joi 03-Aug-2006 16:17

Salutare tuturor,
acum am gasit acest forum, foarte interesant dealtfel. e primul post.
ref la ATS, eu am un xsara 1.4i de serviciu. avem contract cu ei si totusi programarea la service (ex.revizie) dureaza tot 3 sapt.
acum ceva timp aveam un zgomot puternic de rulment - stanga fata; am reusit sa ma programez, duc masina dimineata si ma suna seara pe la 5
'' stimate client trebuie schimbata planetara, pana la 7 masina e gata"
toate bune si frumoase, plec de la serviciu, ajung la ei, se face 7 si nimic.
pe la 7:30 vine un baietel din front office si ma anunta " ne cerem scuze, am iesit cu masina la probe si nu ne place cum suna, nu e planetara ci e rulmentul...trebuie sa punem planetara dvs. la loc si sa schimbam rulmentul..." concluzie, am plecat acasa cu taxi-ul ...
eu nu sunt multumit, sincer.
totusi, cealalta fata a monedei, cat am asteptat la ei, am profitat sa urc prin toate modelele expuse, mai putin in C6
felicitari tuturor posesorilor de citroen de pe acest forum
:)

seridan
pasionat
Mesaje: 155
Membru din: Dum 07-Mai-2006 19:10
Localitate: Bucuresti

Mesajde seridan » Joi 03-Aug-2006 19:05

Am primit o scrisoare de la ATS prin care mã informeazã cã trebuie sã prezint cu masina pentru verificarea airbagurilor frontale. Pentru a mã programa am sunat ieri dupã amiazã. Mi-a rãspuns un tip care m-a rugat sã-i dau numãrul de felefon, urmând sã mã sune el mai târziu ºi sã-mi spunã data la care cunt programat pentru verificare.
A trecut o zi dar nu m-a sunat nimeni de la ATS.
În schimb astãzi dimineaþã m-a sunat persoana de la piese, ca sã mã prezint sã iridic bateria pentru telecomandã.
Scor 1/1 Âşi din acest motiv nu pot vota pro sau contra.

Avatar utilizator
Gusti
pasionat
Mesaje: 161
Membru din: Joi 18-Mai-2006 12:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde Gusti » Joi 03-Aug-2006 22:29

clar NU !!
am fost la ei cu un zgomot de la injectie (suna de parca de rateu motorul) si dupa ce mi-au tinut masina o zi imi spun ca de fapt e doar toba si ca au rezolvat problema, toate bune si frumoase pana in mom cand urc in masina si dau sa plec cand verific si aud ca facea exact la fel. In mom ala m-am dus la front office plin de draci si ii zic tipului de acolo ca au facut pe dracu si ca masina face exact la fel cum am lasat-o ... dupa ce a venit baiatul si vede ca face la fel cheama pe nu stiu cine din spate care imi confirma ca face la fel (parca eram eu nebun si tb sa imi confirme ei ca face exact la fel) ma programeaza inca odata sa se uite la injectie (de data asta de nu stiu ce expert de la ei (se pare ca tipul care mi-a verificat injectia era un ...
oricum servicii de kkt, din pct de vedere al pers de la vanzari tot respectul dar cei din service sunt sub orice critica...cred ca o sa-mi fac intr-o zi sa trec pe la ei sa fac un scandal monstru, inca astept sa vad daca suna ei sa ma intrebe de sanatate sau ceva
pt nava spatiala n-am avut bani, de asta mi-am luat C4 Coupe 1.6i 16v Jaune Scott VTRVroom Racing Bucuresti !![url=http://upload4.postimage.org/1947160/photo_hosting.html][img:520520e6fa]http://up

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Vin 04-Aug-2006 08:32

deocamdata NU :(
Cosmin
high energy music expression

porfi
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Mie 09-Aug-2006 10:10
Localitate: bucuresti

Mesajde porfi » Mie 09-Aug-2006 10:48

Total nemultumit!Nu numai de service ATS ,dar si de C4 in general.Am fost chemat de 4 ori in service si de 2 ori a trebuit sa ma duc eu ca se stricase masina .In 11 luni de cand am cumparat-o.

Avatar utilizator
silvius
pasionat
Mesaje: 619
Membru din: Dum 13-Aug-2006 23:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde silvius » Joi 17-Aug-2006 00:03

da, sunt multumit spre foarte multumit,
ultima problema cu sonda de temperatura a fost rezolvata in mai putin de 6 ore de la anuntare, cand am mai vrut sa mai pun cate ceva pe ea si ei nu aveau pe stoc am facut comanda, ei au spus ca ma sunt in 2 sapt, dar intotdeauna a durat mai putin de 10 zile, intotdeauna au fost rabdatori cu mine si mi-au explicat de ce e bine sa pun nu stiu ce pe masina, dar au fost si cazuri in care mi-au spus daca merita sau nu o alta tzacaneala de a mea.
Per ansamnblu sunt si ei oameni, se poate sa mai greseasca, dar nu in cazul meu.
alarma, clima, cd, praguri, navigatie, so on... - B-08-BBK[img:824728406b]http://www.tour-romania.info/citroen/avatarmare.jpg[/img:824728406b]

andiboy
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Lun 28-Aug-2006 13:06
Localitate: est

Mesajde andiboy » Mar 29-Aug-2006 08:15

Total nemultumit! N-am avut nici macar o satisfactie de pe urma serviciilor pe care le presteaza ei. Spun ca te suna sa-ti spuna ce si cum si n-o fac, mint cu nerusinare cu chestii de genul "o bagam in lucru intr-o ora", etc.
Vad ca tie ti-au onorat comanda la timp. Mie la Focsani mi-au zis ca trebuie sa-i schimbe nu stiu ce cablu care s-a oxidat si mi-a consumat bateria. Ei doar l-au izolat. Cica dau comanda si in doua saptamani vine cablul. A trecut de-atunci o luna si jumatate si nici pomeneala de cablu. Am sunat pana acum de vreo 4 ori si de fiecare data mi s-a invocat alt motiv. Asa ca...
De fapt eu sunt tentat sa renunt la garantie. Ma gandesc sa ma duc la un service de-aici din oras si sa o dau in grija cuiva de-acolo.
A doua varianta e sa-i dau in judecata. Platesc cate 800 ron pe luna rata de leasing la ea si m-am saturat de prostiile lor!

Avatar utilizator
dionescux
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Dum 09-Iul-2006 09:35
Localitate: Bucuresti

Mesajde dionescux » Joi 31-Aug-2006 10:30

Bun, am fost si eu cu masinuta la revizia de 1500 km.

Probleme reclamate: compresorul de ac se opreste in mers (merge fix 20 sec si sta fix 10 sec si tot asa, la ralanti merge in continuu nu se opreste, indiferent de treapta de viteza a ventilatorului).

M-am dus sus in sala de asteptare si m-am uitat sa vad cum se desfasoara revizia.

1. A deschis capota, si banuiesc ca s-a uitat la nivel fluide
2. a ridicat-o pe elevator si a invartit roata fata dreapta :D si apoi a lasat masina jos.
3. A scos-o in parcare

Timp total 2-3 min.

Problema reclamata : "asa face toate" se raceste prea mult vaporizatorul si comanda oprirea compresorului.
Dar atunci de ce nu face asa si la ralanti, si de ce nu face asa si la ceilalti cu c1 de pe forum ? Mai degraba e prea mult freon, ca daca accelerez masina pana la 2000-3000 rpm fara sa o calc la blana se decupleaza ac-ul. In fine, ne vedem la revizia de 15.000


Concluzia: asta e, e singurul autorizat :cry:


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv