Chiar inadmisibil la ATS

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

Kerekash_KRK
simpatizant
Mesaje: 93
Membru din: Joi 14-Sep-2006 10:16
Localitate: Bucuresti

Chiar inadmisibil la ATS

Mesajde Kerekash_KRK » Mie 24-Ian-2007 22:03

Acu vreo 2 sapt am lasat masina in service pentru cateva zgarieturi si o schimbare de parbriz. In portbagaj am lasat extinctorul invelit intrun prosopel in buzunarul din stanga de la portbagaj. Ieri am cules linistit masina si cand ajung acasa ma uit in portbagaj si verific extinctorul.... desfac prosopelul si in loc de extinctor era un alt tub (forma asemanatoare) cu o solutie pentru cauciucuri (gol, folosit). Inteleg ca mai nou este nevoie de stingatoare dar chiar asa.......
Macar daca nu lar fi impaturit la fel cum era ... asta mi-a dat senzatia de prostit pe fata.... un fel de "lasa ca poate nu se uita".

vldst
pasionat
Mesaje: 936
Membru din: Mar 30-Mai-2006 13:52
Localitate: Bucuresti

Mesajde vldst » Mie 24-Ian-2007 22:12

In momentul in care ai bagat masina in service-ul lor, n-ai facut si un inventar cu ce se afla in masina la momentul predarii, cati litri de combustibil aveai in rezervor, etc?

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Mie 24-Ian-2007 22:45

dute si iai de urechi :twisted: :twisted:

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mie 24-Ian-2007 23:46

Frumos lucrat!! Insa nimic nu e imposibil cand vine vb de ATS. Chiar m-as bucura daca ar sta cineva dintre ei sa citeasca, cum leprele lor de angajati se bucura la un extinctor.

Avatar utilizator
Dan Popa
pasionat
Mesaje: 515
Membru din: Joi 28-Apr-2005 22:01
Localitate: Bucuresti

Chiar inadmisibil la ATS

Mesajde Dan Popa » Mie 24-Ian-2007 23:50

Trebuie sa mergi la ei si sa le spui.

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mie 24-Ian-2007 23:53

Si crezi ca o sa apara vreunul cu extincorul in brate sa il inapoieze??? Eu daca as fi in locul lui si as vrea sa ii ard rau de tot, ma duceam direct la amprente cu butoiasul ala... Iti trebuie doar o pila unde trebuie

Avatar utilizator
silvius
pasionat
Mesaje: 619
Membru din: Dum 13-Aug-2006 23:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde silvius » Joi 25-Ian-2007 00:17

mergi inapoi la ATS, dar fara sa tipi la toti si le spui ce s-a intamplat. Ma mira ca cel de la service care a luat masina in primire nu te-a intrebat daca mai ai ceva in masina declarat/chestii. Eu de cate ori am fost, am lasat PDA si alte alea in masina, de la parfum pana la stiu eu ce solutii. Nu am avut probleme cu ei niciodata. Probabil ca s-au facut ceva angajari si deh.
In mod normal niciun mecanic nu o sa o comita atat de tare, mai ales cu chestii de genul asta.
Daca e asa cum spui mergi neaparat la ei, iti faci un bine tie, lor dar si noua, astfel de specimen fiind o pata pentru ceilalti
alarma, clima, cd, praguri, navigatie, so on... - B-08-BBK[img:824728406b]http://www.tour-romania.info/citroen/avatarmare.jpg[/img:824728406b]

Avatar utilizator
FlorianB
just curious
Mesaje: 20
Membru din: Mie 24-Ian-2007 13:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde FlorianB » Joi 25-Ian-2007 02:02

Salut,
Mai sincer nu cred ca tipul care ti-a luat masina nu ti-a facut un inventar al lucrurilor din masina, dar chiar si asa ar fi bine sa mergi si sa le spui ce ai patit, dar tot nu ai sa rezolvi nimic !
Asta in cazul in care te tin nervii si nu vrei sa te iei rau de ei, caci daca faci scandal nu o sa te alegi cu nimic garantat, decat cu mai multi nervi!!!
Oricum SUCCES si imi pare rau sa aud ca s-a ajuns sa se fure din masini in service si tosmaii ce un Extinctor!
Ar fi bine sa citeasca cineva ce este aici! :x

Avatar utilizator
silvius
pasionat
Mesaje: 619
Membru din: Dum 13-Aug-2006 23:30
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesajde silvius » Joi 25-Ian-2007 02:27

FlorianB: te rog frumos sa nu folosesti bold decat atunci cand trebuie :)
Uscaturi sunt la toate firmele, nu numai la ATS. Cei de la ATS citesc si mai si scriu pe forumul asta.
alarma, clima, cd, praguri, navigatie, so on... - B-08-BBK[img:824728406b]http://www.tour-romania.info/citroen/avatarmare.jpg[/img:824728406b]

Kerekash_KRK
simpatizant
Mesaje: 93
Membru din: Joi 14-Sep-2006 10:16
Localitate: Bucuresti

Mesajde Kerekash_KRK » Joi 25-Ian-2007 10:39

Inventar nu mi sa facut, oricum am lasat de multe ori lucruri in masina, si mult mai "atragatoare" dar nimic nu a disparut. Si inteleg ca noua legislatie sa pus rau pe truse, extinctoare, si triunghi dar pentru 30 ron sa t injosesti asa? Ma intreb daca aveam si trusa si triunghi... mi se punea in schimb o trusa de scule? Si nu mai inteleg ce treaba au avut ei cu carligul de remorcare pe care l-am gasit (macar atat) pe bancheta in spate, nu la roata de rezerva (de aici mi-am pus intrebari si am verificat si extinctorul).
Si o intrebare de curiozitate? Unde are ATS cuptorul pentru vopsit? Ca am predat masina cu 9003 km si am luato cu vreo 9030 si vreo 10 l consumati?

Avatar utilizator
jgr1001
pasionat
Mesaje: 1533
Membru din: Mie 12-Ian-2005 10:37
Localitate: Bucuresti / Fagaras

Mesajde jgr1001 » Joi 25-Ian-2007 11:12

Sa va povestesc ceva:

Prin anul 4 de facultate (am facut Autovehicule Rutiere), am facut practica timp de o saptamana la service-ul reprezentantei Volkswagen-Audi, din Brasov.
Aproape ca nu era masina care sa treaca pe acolo si sa nu fie "forjata" barem cativa km de mecanicii de acolo. De exemplu, dupa ce am ajutat la reincarcarea instalatiei de aer conditionat la un Audi A6, mecanicul m-a invitat sa "testam" instalatia; "testarea" s-a facut la 160 km/h....
Erau unii cu si mai mult tupeu care plecau cu masinile clientilor acasa...sa nu mai vorbim de burn-out si intoarceri cu frana de mana..
Nu m-ar mira ca unii sa-si fi insusit si diverse lucruri gasite prin masini...

Asta se intampla prin 2001, dar vad ca obiceiurile se pastreaza...

Avatar utilizator
cbx
pasionat
Mesaje: 2924
Membru din: Lun 20-Mar-2006 23:09
Localitate: bucuresti

Mesajde cbx » Joi 25-Ian-2007 11:53

Ieri colegul meu de servici a fost nevoit sa schimbe modulul de comanda al climatronicului.Surpriza surprizelor : filtrul de polen inbacsit in ultimul hal.La ultima revizie efectuata la ATS , apare pe factura schimbarea filtrului de polen.In 3000 de km parcursi este imposibil sa ajunga in asemenea hal,pt un filtru de polen sustras ajungi sa dai 450 de ron pe alta piesa .
Cu multumirile de rigoare adresate ATS-ului , omul a renuntat la servicile lor.
Concluzia : inca un client fericit.
Este vorba de Xsara

Avatar utilizator
FlorianB
just curious
Mesaje: 20
Membru din: Mie 24-Ian-2007 13:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde FlorianB » Joi 25-Ian-2007 12:09

Salut,
Crezi ca daca citesc or sa ia masuri ?
Eu cred ca nu si oricum sa stiti ca orice mi-ati spune este intradevar inadmisibil sa se fure din masina clientului! :twisted: :?: :!:
asa ca daca as putea le-as scrie chiar lor pe mailul de acasa!!!!
Apropo Silvius lucrezi la ei???? Sau iti place atat de mult ATS????

Cu titlu informativ!!!! :!: :!: :!: :!: :!: :!:

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Joi 25-Ian-2007 12:22

eu le-am cerut filtrul vechi :lol:
asta nu inseamna ca nu mi-au dat unul din containerul de gunoi...dar cel putin mi-am dat interesul :roll:
offf, si stiu ca se apropie ... :?

si la ultima revizie nu au facut decat ce le-am cerut eu...nimic din propria lor initiativa, cam ciudat...

offtopic totusi ar trebui sa aflam cum se ajunge la filtrul de polen, eu vreau sa dau cu niste spray (nettoyant) in gaura lui. stie cineva (am desfacut mocheta de sub torpedou, mai departe m-am incurcat...nu stiu ce sa desfac.
Cosmin
high energy music expression

Avatar utilizator
cbx
pasionat
Mesaje: 2924
Membru din: Lun 20-Mar-2006 23:09
Localitate: bucuresti

Mesajde cbx » Joi 25-Ian-2007 12:39

@bezz cand doresti vb pe Pm.
Am desfacut ieri la Xsara si la Xsara VTS ,diferenta ,tot respectul pt VTS


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187750
    Total subiecte 18612
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru robertvuia