Probleme cu garantia daca imi pun sistem audio?

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

DaRock
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Vin 20-Oct-2006 22:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Probleme cu garantia daca imi pun sistem audio?

Mesajde DaRock » Mar 24-Apr-2007 14:53

Salut,
Am si eu o intrebare,
as vrea sa imi pun si eu o instalatie de sunet mai "K Lumea" si ma intereseaza sa stiu daca imi pierd cumva garantia de la ATS. Aveti ideea careva?

Mersi mult

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Mar 24-Apr-2007 15:40

S-a mai discutat de multe ori... dealer-ul te indruma la un "atelier specializat agreat de ei" ca sa nu ai probleme cu garantia (sincer acel atelier nu este cine stie ce, nu prea i-am vazut sa auda de insonorizari, de organizarea cablurilor, de condensator etc) si vand niste echipamente de larg consum gen sony sau gamele entry de la alti producatori (jbl, pioneer, kenwood), care dupa parerea mea nu prea merita sa dai banii pe ele.
Sau poti sa iei taurul de coarne si sa mergi pe barba ta la un atelier specializat (gen tottal motto/falcon/tornado/wizards/soundmasters) si sa instalezi profesionist un sistem audio.
Nu am auzit pana acum ca vreunul din baieti sa fi avut probleme la revizii, dar este recomandabil sa se lucreze ingrijit si fara improvizatii.
Cosmin
high energy music expression

SAMmy
pasionat
Mesaje: 431
Membru din: Mie 11-Oct-2006 23:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde SAMmy » Mie 25-Apr-2007 10:13

bezz scrie:...gamele entry de la alti producatori (jbl, pioneer, kenwood), care dupa parerea mea nu prea merita sa dai banii pe ele...

Hai sa fim seriosi... am instalat ieri un set de boxe jbl (cat se poate de entry level) pe un C4 Coupe...
Este alta masina... nu iti poti inchipui pana nu auzi... iar investitia a fost minima...

bezz scrie:...este recomandabil sa se lucreze ingrijit si fara improvizatii...

Foarte corect, dar as inlocui cuvantul 'recomandabil' cu 'obligatoriu'...
Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Mie 25-Apr-2007 17:30

:wink: corect si ... corect

am exagerat putin, dar mie totusi nu-mi place sa dau vreun buton la maxim si sa-mi fie membranele atacate de ceva neplacut...
dar banul dicteaza totul :P
"jbl, pioneer, kenwood" ce le-am nimerit si eu :oops: a se citi boschmann, domotec, roadstar, sony, elta si well...
Cosmin

high energy music expression

DaRock
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Vin 20-Oct-2006 22:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde DaRock » Joi 26-Apr-2007 07:40

Si stiti cumva vreun service autorizat de ei..macar asa sa imi fac si eu o idee despree ceea ce pot face baietii si ce aparatura au?

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Joi 26-Apr-2007 18:01

da, pe barbu vacarescu, inainte de verdi, pe la baza cutezatorii o iei pe scurtatura aceea care iese in teiul doamnei (prin fata pe la competrol), nu faci nici 20m si o sa vezi pe stanga un atelier car audio cu firme jbl si kenwood. patron e un arab, si se pare ca e autorizat de citroen (olivia a facut montajul la el, trimisa de ATS). Oricum verifica inainte.

Incearca sa nu-ti iei vreun sony (nici radiocd nici boxe) e o marca orientata pe consum+volum, nu pe calitate.
vezi niste recomandari si de la sammy sau dj01fad.
Cosmin

high energy music expression

DaRock
just curious
Mesaje: 14
Membru din: Vin 20-Oct-2006 22:36
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde DaRock » Mie 02-Mai-2007 08:49

Dar banuiesc ca are si nea' Arabu' un magazin de prezentare ceva nu? Iar preturile cam cum sunt?


Mersi pt. indrumari ;)


Înapoi la “ATS - Bucuresti”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187762
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos