Parteneriat Pro Motor Valcea - CitROclub - piese de schimb

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

SAMmy
pasionat
Mesaje: 431
Membru din: Mie 11-Oct-2006 23:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde SAMmy » Sâm 02-Mar-2013 12:50

MUGUREL PIRSCOVEANU scrie:ce anume va trebuie?


...iti trebuie, te rog :P...

Masina a trecut printr-un proces de 'restaurare' complex si este aproape perfecta... mai am nevoie de pedala acceleratie, contactor pedala frana - din cauza lor nu functioneaza limitatorul de viteza. Geam oglinda electrocromatica exterioara dreapta - functioneaza intermitent doua zile da, o zi nu, or something, si nu e cablajul... Armatura sezut scaun sofer - nu functioneaza reglajul pe inaltime - e blocat in pozitia cea mai joasa (care e ok, pentru ca eu asa il vreau, dar cand conduce wifey ar fi fost bine sa si-l ridice putin ;) ).

Cam asta ar fi, in rest, daca ai pe stoc, la reducere - sfere, bujii incandescente, alte consumabile...

Iar la capitolul estetica, ma gandesc sa-mi iau roti de vara, sa nu mai schimb anvelopele, deci - jante 18" roccastrada/san marino, senzori TPMS...

Ahhh si discuri update software RT3, discuri navigatie Europa, USB box pentru iPod/iPhone, alte accesorii... Whatever ;)

Multumesc.

Cheers,
Sam

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Sâm 02-Mar-2013 15:22

Salut Mugurele.

Vreau sĂŁ te ĂŽntreb cum Âşi sub ce formĂŁ se pot aduce acele volete de la climĂŁ, cele de amestec cald-rece.
La mine cred cĂŁ este rupt cel de pe dreapta Âşi acum ĂŽn primĂŁvarĂŁ vreau sĂŁ mĂŁ apuc sĂŁ dau bordul jos ca sĂŁ pot scoate aeroterma Âşi sĂŁ schimb voletul.
Aºadar, aceste volete vin la set, vin câte unul, sau cum?
PoĂži sĂŁ-mi spui Âşi un preĂž pentru aceste volete?
DacĂŁ este rupt un volet, de obicei mai trebuie schimbat Âşi altceva?

MulĂžumesc.

remusm
just curious
Mesaje: 7
Membru din: Mie 10-Iul-2013 21:15
Localitate: Bucuresti

Mesajde remusm » Mie 07-Aug-2013 10:09

Buna ziua,

Va rog sa imi dati o oferta de pret pentru urmatoarele piese si in cat timp pot intra in posesia lor:

1. Pompa apa cu carcasa si curea
2. Simering cutie viteze manuala de langa planetara
3. Joja ulei

Masina este Citroen Xsara Picasso 1.8i, 2001, 85 KW.


Multumesc,
Remus.

lungubogdan
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Lun 16-Sep-2013 20:06
Localitate: bucuresti

Mesajde lungubogdan » Mie 18-Sep-2013 12:29

buna, am incercat sa intru pe site-ul Pro Motor - Concesionar Citroen Romania, Ramnicu Valcea www.promotor.com.ro si uite ce imi spune:


Imagine

Imagine


ce se intampla.

as vrea si eu mai multe detalii tehnice legate de cutia BMP6 de pe c3 picasso.

multumesc.

cei7pitici
pasionat
Mesaje: 137
Membru din: Joi 11-Ian-2007 21:05
Localitate: Pitesti

Mesajde cei7pitici » Mar 29-Oct-2013 15:27

Salut, daca trec prin Valcea , cu cine pot lua contactul , referitor la o problema a casetei de directie la un C2 Hdi ?

zburlici
simpatizant
Mesaje: 40
Membru din: Vin 18-Noi-2011 09:04
Localitate: Deva

Mesajde zburlici » Sâm 09-Noi-2013 09:27

Buna ziua, sunt interesat de un contact cu cheie pentru un CitroenBx an de fabricatie 1986, astept oferta pe ctinescuflo@gmail.com
OPEN YOUR MIND!

marianmarian
pasionat
Mesaje: 941
Membru din: Mie 15-Dec-2010 19:00
Localitate: cernavoda

Mesajde marianmarian » Dum 12-Ian-2014 15:47

iar am problem cu voletul central care a fost inlocuit la dumneavoastra ,si as dori sa command unul nou si motorasul masina o aveti in baza de date CT 77 MIL vin-vf7rc9hzc76835631 astept raspuns.0732703802

cry17
just curious
Mesaje: 10
Membru din: Sâm 20-Feb-2016 10:45
Localitate: Valcea

Mesajde cry17 » Joi 25-Feb-2016 21:06

Va salut domnule Mugurel ,pentru un client mai vechi de-al ProMotor cat ar costa sa schimb distributia si cureaua ptr accesorii la un C5 1.6 THP 2010 inclusiv piesele? Va multumesc.


Înapoi la “Pro Motor - Rm. Valcea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973