Reprezentanta de nivel European - PRO MOTOR Rm. Valcea

Dealer/service Citroen

Moderator: Echipa Tehnica

cit16v
pasionat
Mesaje: 330
Membru din: Mie 12-Noi-2003 22:32
Localitate: Bucuresti,Rm.Valcea

Reprezentanta de nivel European - PRO MOTOR Rm. Valcea

Mesajde cit16v » Mar 08-Noi-2005 10:04

Pe aceasta cale vreau sa multumesc domnului Mugurel Pirscoveanu pentru felul cum am fost primit si tratat in showroomul si service-ul Reprezentantei Citroen Rm. Valcea.
Deasemenea ii urez sa aiba cat mai multi clienti multumiti si la cat mai multe vanzari!

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Mar 10-Ian-2006 01:18

Salutare. Pentru Domnul Mugurel o intrebare: Daca vin in service la Valcea cu C4 la revizii si eventule probleme (Doamne fereste) sa ma astept la o calitate mult peste Ats?

Mai nou Domnul de la vazari(Ats) sa bate cu pumnul in piept ca incearca sa rezolve problemele aparute in service la Ats, eu cred ca o floare nu face primavara si pana nu se pune osul la treaba acolo in service nu se rezolva nimik. Deceaba sant chemat sa stam de vorba, pentru mine este important ca masina sa mearga bine.
La Valcea cum sta treaba? Ce control asupra baietilor din service aveti? Adica: rezolvarea unei chestii se rezuma la merge si asa, sau mai o lasam sa se mai agraveze problema?

Baietii au pregatire in Franta (ca idee,nu tin neaparat!)?

Va stresez cu intrebarile pentru ca sant dispus sa vin la Valcea pentru orice problema sau service.

Va multumesc

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Mar 10-Ian-2006 16:56

Mai nou Domnul de la vazari(Ats) sa bate cu pumnul in piept ca incearca sa rezolve problemele aparute in service la Ats, eu cred ca o floare nu face primavara si pana nu se pune osul la treaba acolo in service nu se rezolva nimik. Deceaba sant chemat sa stam de vorba, pentru mine este important ca masina sa mearga bine.

Pana nu mergi acolo sa vezi daca s-a schimbat ceva nu cred ca este corect sa spui ca omul doar se bate cu pumnul in piept.

OCTAVIAN.GHITA
Director Vanzari ATS
Mesaje: 71
Membru din: Sâm 24-Dec-2005 14:55
Localitate: BUCURESTI

Mesajde OCTAVIAN.GHITA » Mar 10-Ian-2006 17:24

Nu vreau sa fac pe cocosul sa ma bat cu pumnul in piept ca eu va rezolv problemele care sunt la masini. Cred ca in alte mesaje m-am prezentat exact cine sunt (nu dl de la vanzari ATS) si ce intentii am.
Octavian

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Mar 10-Ian-2006 17:57

MARIAN scrie:
Mai nou Domnul de la vazari(Ats) sa bate cu pumnul in piept ca incearca sa rezolve problemele aparute in service la Ats, eu cred ca o floare nu face primavara si pana nu se pune osul la treaba acolo in service nu se rezolva nimik. Deceaba sant chemat sa stam de vorba, pentru mine este important ca masina sa mearga bine.

Pana nu mergi acolo sa vezi daca s-a schimbat ceva nu cred ca este corect sa spui ca omul doar se bate cu pumnul in piept.[/quote

Marian am un exemplu: NttSkyppy tocmai s-a plimbat pe la Ats cu problema radioului, fiind sunat de Domnul Octavian si nu s-a rezolvat nimik, asa ca mai astept cu vizita la Ats

OCTAVIAN.GHITA
Director Vanzari ATS
Mesaje: 71
Membru din: Sâm 24-Dec-2005 14:55
Localitate: BUCURESTI

Mesajde OCTAVIAN.GHITA » Mar 10-Ian-2006 18:03

Nu s-a rezolvat nu din cauza lipsei profesionalismului electricienilor de la ATS. Oricum puteti incerca si o vizita la PRO MOTOR si o sa constatati acelasi lucru ca rezolvarea in acest caz nu depinde de factorul uman. Vreau sa va fie clare aceste aspecte .
Octavian

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Mar 10-Ian-2006 18:18

danalarm scrie:Salutare. Pentru Domnul Mugurel o intrebare: Daca vin in service la Valcea cu C4 la revizii si eventule probleme (Doamne fereste) sa ma astept la o calitate mult peste Ats?

Mai nou Domnul de la vazari(Ats) sa bate cu pumnul in piept ca incearca sa rezolve problemele aparute in service la Ats, eu cred ca o floare nu face primavara si pana nu se pune osul la treaba acolo in service nu se rezolva nimik. Deceaba sant chemat sa stam de vorba, pentru mine este important ca masina sa mearga bine.
La Valcea cum sta treaba? Ce control asupra baietilor din service aveti? Adica: rezolvarea unei chestii se rezuma la merge si asa, sau mai o lasam sa se mai agraveze problema?

Baietii au pregatire in Franta (ca idee,nu tin neaparat!)?

Va stresez cu intrebarile pentru ca sant dispus sa vin la Valcea pentru orice problema sau service.

Va multumesc


Ai putea sa ne spui si noua ce probleme are C4 al tau?
D-l Octavian a spus foarte bine: nu depinde de factorul uman, daca ar fi baietii pregatiti in Franta sau alte motive. Pur si simplu problema radio-ului pe C4 e cunoscuta si in Franta (vezi forum - planete citroen), si se va rezolva cu siguranta. Cand? e un raspuns greu de dat, atata timp cat platforma tehnica de la CITROEN lucreaza la aceasta problema.

Sunt convins ca vei fi multumit de service-ul nostru si spun asta in primul rand pentru ca toate reclamatiile pe care le-am avut noi aici la Rm. Valcea nu au depins decat de partea franceza (nici macar de ATS).

De asemenea, daca te incalzeste, pot spune ca chiar si eu am cursuri de specializare la Citroen in Franta.

"Calitate mult peste ATS"? Fa-ma sa inteleg!

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Mar 10-Ian-2006 18:20

:twisted: eee cam nervos santeti Domnule Octavian!
Din cate mai citesc eu pe aicea ati vandut vro 900 de C4 + alte modele, se stie de problema radioului inca de la inceput! De ce nu se face o cerere catre Citroen Franta sa nu mai puna chestiile astea numite RadioCd? Aici cred ca ar trebui sa inetrvina Factorul Uman!!!

Avatar utilizator
MARIAN
Admin CITROclub
Mesaje: 3044
Membru din: Mar 11-Noi-2003 18:34
Localitate: Buzau
Masina: Xantia 1.9TD VSX
2: C5 2.0 HDI 110CP
Contact:

Mesajde MARIAN » Mar 10-Ian-2006 18:25

Marian am un exemplu: NttSkyppy tocmai s-a plimbat pe la Ats cu problema radioului, fiind sunat de Domnul Octavian si nu s-a rezolvat nimik, asa ca mai astept cu vizita la Ats

In cazul asta, NttSkyppy era indreptatit sa se planga...nu tu. Nevizitand macar o data cele doua service-uri nu le poti compara.
In cazul in care mai multe modele au acelasi defect este clar un defect de proiectare(in cazul radioului poate chiar asezarea antenei) si este normal sa se astepte solutia fabricantului.
PS:Nu vreau sa tin partea ATS-ului ca doar nu sunt platit de ei, dar mi se pare normal sa fie tratati corect.

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Mar 10-Ian-2006 18:26

"Calitate mult peste ATS"? Fa-ma sa inteleg![/quote]


Ma refer la Pierdutul actelor, Testarea amortizoarelor pe sosea (masina neavand nici un Km in plus la bord), La faza cu merge asa pana se deterioreaza mai rau ca nu ne dam seama!!!!

apropo de masinuta mea: am un tacanit tampit la motor, numai cand este cald motorul si binenteles radioul! in rest este ok

multumesc

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Mar 10-Ian-2006 18:33

La receptia radio-ului inca nu avem nimic de facut, oricum fii convins ca astept si eu solutia, pentru ca am 5 C4 Coupe.

despre pierdut de acte si testarea amortizoarelor sunt convins ca noi facem tot ce se poate omeneste posibil sa nu se greseasca.

Despre tzacanitul de la motor, noi aplicam pe plan local o campanie de repozitionare a suportului motor impreuna cu o montura suplimentara de tampon de cauciuc. Aceasta campanie a dat rezultate si nu s-a mai plans nici-un client.(Oricum astept si din Franta solutia veritabila de inlocuire a tamponului de motor cu alt cod!)

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Mar 10-Ian-2006 21:16

Multumesc mult Mugurel, acum stiu unde voi face revizia de 15mii! eu sper sa nu ne vedem decat la revizii :lol:

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mie 11-Ian-2006 10:38

Ma bag si eu in discutie: cred ca e bine pentru toata lumea sa pastram un ton civilizat si sa acordam prezumtia de bunavointa celeilalte parti (pina la proba contrarie, evident). Nu cred ca se rezolva nimic daca folosim un ton nepotrivit. Unul din scopurile acestui forum este tocmai imbunatatirea relatiei dintre clienti (adica noi) si dealeri (oricare ar fi ei). Eu zic ca sintem pe un drum bun, desi mai sint multe de facut. Aminti-va doar cum stateau lucrurile acum 1 an.
Acum, strict in ceea ce ma priveste pe mine si pe cei cu "antichitati", care nu se repara in service-ul ATS, m-as multumi ca ATS-ul sa aduca in continuare piese pentru modelele "istorice" (BX, CX, etc.)
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

danpopa
pasionat
Mesaje: 136
Membru din: Mar 11-Oct-2005 13:05
Localitate: Bucuresti

Mesajde danpopa » Mie 11-Ian-2006 11:43

referitor la tzacanicul de la motor - cred ca am si eu problema voastra, sesizabil numai la relanti, dar indiferent daca motorul e cald sau rece.

asa ceva am mai intalnit pe un Pejo 206 cu motor mic pe benzina - dar facea mai tare decat la C4-ul meu.

pe mine asta nu ma deranjeaza, atata timp cat nu afecteaza fiabilitatea motorului. dar daca este posibil, as dori remedierea acestuia
Xsara 1.6 / C4 1.4

COSTIN MUNTEANU
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Vin 13-Ian-2006 12:02
Localitate: Constanta

Mesajde COSTIN MUNTEANU » Mie 18-Ian-2006 10:20

Mugurel,
dupa toate discutiile avute cu octavian, cred ca o sa vin la Rm. Valcea pentru revizie+alte mici chestiuni care trebuie puse la punct! :D

Oricum, tuturor celor care participati la acest subiect, va rog sa fiti atenti: nu il laudati prea mult pe Mugurel! Au fost destui cei care au laudat pe forum service-ul Champion din Bucuresti si ca urmare ats le-a retras licenta... :D


Înapoi la “Pro Motor - Rm. Valcea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv