Cars trading?

Discutii despre toti dealerii/service-urile din tara, mai putin cele de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

bio
simpatizant
Mesaje: 57
Membru din: Lun 11-Feb-2008 13:30
Localitate: Bucuresti

Cars trading?

Mesajde bio » Vin 11-Sep-2009 11:56

M-am trezit cu un fluturas pe masina, de la un nou dealer-service autorizat Citroen, cu numele de mai sus, sitiat in com Glina. Vreo impresie ceva? Ati fost la el? M-ar tenta sa incerc pentru ca e cel mai apropiat service de mine, dar mi-e frica..desi ma duc la o simpla revizie.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Vin 11-Sep-2009 12:15

daca nu ma insel sunt pe sos de centura imediat ce cobori de pe autostrada, la stanga catre glina...
cand se construia o hala acolo, am vazut un bener...

theluckyman
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Vin 25-Sep-2009 11:51
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde theluckyman » Vin 25-Sep-2009 11:57

Salut,

Nu are de ce sa-ti fie frica ! :)
Suntem la intersectia autostrazii A2 (soarelui) cu centura Bucurestiului ! Oricum n-ai ce pierde, la revizie
primesti geometria gratis, asa ca ...

Vezi sectiunea "speciale" din site-ul nostru ! In site inca nu functioneaza toate butoanele dar iti raspund cu
multa placere pe mail !


Toate bune !
Lucian

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Vin 25-Sep-2009 12:50

vad ca ai postat aici, lucru pe care cei de la ats nu numai ca nu-l fac, dar si urasc forumul in sine...
succes in afaerea voastra, si ganditi-va ca forumul asta este un magneti de clienti, si dac-as fi in locul vostru, as rezerva o parte importanta din timpul meu, forumului...

succes si sa auzim de voi numai de bine, asa cum auzim de promotor si de stan de la ploiesti...

Avatar utilizator
bogdan78
pasionat
Mesaje: 1341
Membru din: Vin 17-Oct-2008 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde bogdan78 » Vin 25-Sep-2009 22:20

Un pret pentru geometrie roti in conditiile in care sa spunem cineva are reviziia deja facuta si nu il intereseaya decat geometria. In momentul acesta nu stiu pe cineva de incredere care sa faca asa ceva.
Accelerezi, virezi simti usor cum derapeaza, pulsul se acelereaza, adrenalinĂŁ.. si toate grijile dispar...
Cei care au nevoie pot apela cu incredere pentru Studii Geotehnice, foraje...

theluckyman
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Vin 25-Sep-2009 11:51
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde theluckyman » Sâm 26-Sep-2009 10:35

'neata !

Presupun ca pentru Xsara din poza, nu ? 140 tva inclus ! Am rugamintea ca inainte de a veni la noi sa-ti echilibrezi rotile (toate 4),
si sa le pui pe fata pe cele cu diferentele de greutate (neechilibrate) cele mai mici (aprox 40 ron). Poti sa stai cu mine in timpul
operatiei, iti pui tu volanul in pozitia drept (daca vrei bineinteles) si o reglam pana vin indicatorii de pe aparat exact cap in cap si
nu pe zona verde ...

In general iese perfect din prima dar daca dupa proba de drum (cu tine la volan) constatam mici imperfectiuni reluam de
la inceput pana iese perfect. Oricum poti sta linistit pentru ca la Geometrie aplicam "money back guarantee" avand in vedere ca nu
folosim piese sau altceva decat ... curent electric si uzura postului de geometrie! Apropos de piese, daca ai vreun pivot, cap de bara
sau altceva slabit, rupt, etc si bineinteles ai cunostinta de ele, este bine ca atunci cand iti faci programarea sa-mi si spui de ele ca
sa le am sigur cand vii si sa nu stai dupa ele doua-trei ore degeaba ... daca nu stii, nu-i bai ca le descoperim noi daca au ceva :)

Sper ca nu te-am plictisit ...
Weekend placut !

Lucian
Lucian

theluckyman
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Vin 25-Sep-2009 11:51
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde theluckyman » Sâm 26-Sep-2009 10:53

@ mesersmith

Multumesc frumos de urari !

Dupa cum observi m-am conformat sugestiei tale de a petrece o mare parte din
timpul meu aici ... o voi face in continuare, raspunzand la toate solicitarile si cererile de informatii privind
marca Citroen

Salutari,

Lucian
Lucian

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Sâm 26-Sep-2009 11:17

si pt ca vin des in bucuresti si pt ca am o problema, as vrea sa vn pe la voi...

c5, 2.0hdi, 2004...
nu imi mai merge pilotul automat...
as vrea sa vin sa-i facem un test, desi am mai facut unul din care a reiesit ca butoanele sunt bune, precum si contactele de la frana si ambreiaj...

theluckyman
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Vin 25-Sep-2009 11:51
Localitate: Bucuresti, Romania

Mesajde theluckyman » Sâm 26-Sep-2009 12:53

Salutari,

Ii facem test nu-i problema ... dar cand ai facut testul ... am inteles ca alea mergeau dar ce nu mergea nu ti-a zis sau cum ?
Aveau Lexia acolo unde ai facut testul ? I-au dat si ei un reset ? Bateria off .. chestii d'astea ? Te intreb incercand sa inteleg
daca a fost serios sau asa .. au verificat daca se aprinde indicatorul pe bord ... btw, se aprinde ? Merg si butoanele de
setting a vitezei, tot .. doar ca nu sta acolo (la viteza setata)? nu merge tot timpu' sau are toane ?
Cred te-am capiat :) ... te las sa-mi raspunzi !
Lucian

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Sâm 26-Sep-2009 13:26

e vorba despre colegul khan, la el am fost acum vreun an s-o verific...
avea un tester dar nu cred ca era lexia...
stiu ca i-a dat un reset pt ca mi s-a sters un defect fugitiv...:P
nu am indicator de pilot automat pe bord...
butoanele merg, pt ca se vedea in tester cand le apasam, la fel si pedalele...
nu merge deloc, in nicio situatie...

sirJohn
simpatizant
Mesaje: 76
Membru din: Mar 08-Sep-2009 10:14
Localitate: Bucuresti

Mesajde sirJohn » Mar 10-Noi-2009 20:55

theluckyman, m-ar interesa si pe mine o geometrie la un C5, dar as vrea sa stiu daca aveti testerul acela special (asa m-a informat khan), prin care se seteaza corect parametrii pentru rotile fata si spate.

Avatar utilizator
mesersmith
Moderator - C5
Mesaje: 3947
Membru din: Sâm 08-Apr-2006 23:13
Localitate: calarasi
Masina: C5 III
2: C5 II
3: Peugeot 308
Contact:

Mesajde mesersmith » Mar 10-Noi-2009 21:17

theluckyman, inca mai astept sa ma rechemati in service pt acel pilot automat...
ca asa ramasese, nu?


Înapoi la “Dealeri si service-uri autorizate de importator”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv