Am facut si eu niste poze si n-am cui sa le arat...

Forum de discutii generale despre Citroen C1. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Mar 28-Oct-2008 01:13

eu deocamdata o las asa. oricum cred ca e cea mai modificata de pe aici. (exceptand-o pe cea a lui hell8oy :) ). deocamdata nu am mai comandat nici Swiftul Sport, nici alta masina. am gasit in Germania ceva f. special, o Ibiza Cupra 1.9TDI de 160cp, 11/2006, 53.000km, dar ma ingrijoreaza faptul ca este deja la al doilea proprietar si mi se pare un pic ciudat in numai 2 ani. ofera totusi garantie. nu prea stiu ce sa fac. este si criza asta financiara si e f. posibil sa apara in curand niste oferte-shock la masini noi, pt. ca baietii cam inchid fabricile. mai e o treaba REMATU-ul. am o dacie veche a lui socramiu. daca o sa intre Suzuki in valul 2 de REMAT, iau Sportul sigur.[/b]

Avatar utilizator
ram84
pasionat
Mesaje: 365
Membru din: Sâm 06-Ian-2007 18:56
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti

Mesajde ram84 » Mar 28-Oct-2008 06:25

XENON scrie:eu deocamdata o las asa. oricum cred ca e cea mai modificata de pe aici. (exceptand-o pe cea a lui hell8oy :) ). deocamdata nu am mai comandat nici Swiftul Sport, nici alta masina. am gasit in Germania ceva f. special, o Ibiza Cupra 1.9TDI de 160cp, 11/2006, 53.000km, dar ma ingrijoreaza faptul ca este deja la al doilea proprietar si mi se pare un pic ciudat in numai 2 ani. ofera totusi garantie. nu prea stiu ce sa fac. este si criza asta financiara si e f. posibil sa apara in curand niste oferte-shock la masini noi, pt. ca baietii cam inchid fabricile. mai e o treaba REMATU-ul. am o dacie veche a lui socramiu. daca o sa intre Suzuki in valul 2 de REMAT, iau Sportul sigur.[/b]


Seat-ul este cel la 13400?:)(http://cautare.mobile.ro/vehicule/showD ... geNumber=1)
L-am vazut, arata bine, dar sa stii ca merita sa iei in considerare si ofertele de prin tara second, in special la firmele care iti ofera si aici garantie. Din cate am citit si prin reviste "weltauto" ar fi printre cele mai rasarite, si am vazut ca iti da garantie 6 luni(numai la unele dintre masini), daca nu iti place masina poti s-o schimbi(platind 0.7Euro/km :lol: si cumparand alta>= ca pretul acesteia ). Iti si garanteaza ca atunci cand te saturi de ea, ti-o preia pentru comercializare, dar sunt sigur ca iti ofera putin.
Intr-adevar e o vreme foarte proasta pentru industria auto, si nu se stie ce se va intampla...tough choice :?
In Bucuresti mersul cu metroul/pe jos este obligatoriu :)

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Mar 28-Oct-2008 15:40

din tara nu iau second nici sa ma tai. poate doar de la cunostiinte. link-ul pus de tine nu merg, fiindca trebuia sa ii dai un "space" intre emoticon si link. daca e cel rosu, atunci l-ai ghicit! :lol:

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Mar 28-Oct-2008 16:10

nu as da 14 mii de euro pe masina aia neam ..... mai pun o mie maxim si imi iau passat 2.0 diesel si e mult mai bun decat asta.....

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Mar 28-Oct-2008 16:45

iarta-ma, dar ai vorbit EXACT ca orice cioban roman. ce legatura are o masina rara, sport (nu cred ca mai gasesti 10 la fel in Ro) cu un Passat 2.0TDI care este uniforma parvenitului Roman.
NO OFFENCE, dar cam 70% din posesorii de Passat sunt de calibrul asta. neaparat asortat cu ultimele aparitii in domeniul manelistic.
de ce m-as lua Passat? sa moara "dujmanii"? :lol: mai degraba mi-as lua din Germania un Jaguar X-type. le gasesti la preturi mult mai bune decat un nenorocit de Passat, si sunt masini de domn, nu de manelist. oricum nici una nici alta nu sunt ceea ce caut, adica o buburuza sport. :wink:

Crisskro
pasionat
Mesaje: 227
Membru din: Mie 16-Apr-2008 16:12
Localitate: Timisoara

Mesajde Crisskro » Mar 28-Oct-2008 16:57

Tot din cauza crizei financiare deocamdata aman S2000-ul. O parte din banii pt ea urmau sa fie luati cu un credit iar in conditiile actuale, nu ma risc la nimic. Asa ca m-am hotarat sa bag banii in renovarea apartamentului, si sa pastrez deocamdata buburuza cu 0 probleme si consum infim fata de alte masini :)
Poate la vara... o sa revin la S2000. Pana atunci, nu mai bag bani in Aygo. Nu de alta, dar oricum nu ii mai scot.

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Mar 28-Oct-2008 17:22

nu am vb ca orice manelist in primu rand ca nu imi plac manelele .... daca stai bne sa te gandesti o masina sport cu ceva ani la numai 50 de mii de km e prea ciudat....

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Mar 28-Oct-2008 17:23

eu unul vreau sa imi iau o honda accord sau o mazda 6...

Avatar utilizator
ram84
pasionat
Mesaje: 365
Membru din: Sâm 06-Ian-2007 18:56
Localitate: Rm.Valcea/Bucuresti

Mesajde ram84 » Mar 28-Oct-2008 19:58

XENON scrie:din tara nu iau second nici sa ma tai. poate doar de la cunostiinte. link-ul pus de tine nu merg, fiindca trebuia sa ii dai un "space" intre emoticon si link. daca e cel rosu, atunci l-ai ghicit! :lol:


Da acela era :D

Zi-mi si mie care e treaba cu second-urile astea din tara...sunt mai toate manarite sau e vorba ca sunt rulate pe "meleagurile" noastre si sunt rablagite rau fata de o masina rulata in afara?
In Bucuresti mersul cu metroul/pe jos este obligatoriu :)

razzwan
pasionat
Mesaje: 1982
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:10
Localitate: Galati
Contact:

Mesajde razzwan » Mar 28-Oct-2008 22:09

sunt manarite toate....

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Mie 29-Oct-2008 22:43

cum ar putea fi manarita o masina din luna 11/2006 cu 53.000km la bord si carte service? (in Germania). cat ar fi putut conduce cineva in 2 ani? mai ales ca nu e vreo masina economica cu care sa faci 50.000/an...

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Mie 29-Oct-2008 22:46

Crisskro scrie:Tot din cauza crizei financiare deocamdata aman S2000-ul. O parte din banii pt ea urmau sa fie luati cu un credit iar in conditiile actuale, nu ma risc la nimic. Asa ca m-am hotarat sa bag banii in renovarea apartamentului, si sa pastrez deocamdata buburuza cu 0 probleme si consum infim fata de alte masini :)
Poate la vara... o sa revin la S2000. Pana atunci, nu mai bag bani in Aygo. Nu de alta, dar oricum nu ii mai scot.


same problem si la mine. imi trebuie cam 3500-4000eu ca sa completez pretul Swiftului Sport, sa platesc toate actele, CASCO pe 2 trimestre (sa dorm 8 luni linistit), si sa o incaltz de iarna. deocamdata, mai asteptam...poate dau totusi o fuga sa vad Ibiza, macar ca o scurta excursie.

Avatar utilizator
xbrother
pasionat
Mesaje: 127
Membru din: Mie 29-Oct-2008 14:21
Localitate: Bucuresti

:)

Mesajde xbrother » Joi 30-Oct-2008 04:20

Xenon .. ti-am trimis un PM dar vad ca la mine e trecut in cutia cu mesaje in curs de trimitere.. cu toate ca ti l-am trimis pe zi la 16:20 . asa ca te voi intreba aici ! Cand ti-ai pus jante .. ai pastrat capacele alea vopsite in alb? daca DA , le vinzi? as vrea sa-mi iau jante .. dar ca ale tale.. nu mai sunt pe site-ul care l-ai link-uit si altele.. ma mai gandesc.. si m-ar tenta capacele tale :P

Avatar utilizator
madlex456
pasionat
Mesaje: 207
Membru din: Vin 02-Feb-2007 10:59
Localitate: Sibiu

Mesajde madlex456 » Dum 22-Feb-2009 15:24

dupa cum zice si titlul subiectului, am facut niste poze si n-am cui sa le arat...asa ca le pun aici. Apar si eu in poze, sa vedeti si voi cine este acel madlex de pe forum 8)

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

V-am salutat si numai bine

radu_dude
pasionat
Mesaje: 126
Membru din: Sâm 31-Mar-2007 01:05
Localitate: SIBIU

Mesajde radu_dude » Dum 22-Feb-2009 23:43

he he baraj gura raului frumos:))


Înapoi la “Citroen C1”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Google [Bot] și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern