Despre Citroen C1

Forum de discutii generale despre Citroen C1. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

Arise
pasionat
Mesaje: 720
Membru din: Mar 20-Sep-2005 09:05
Localitate: Pitesti

Mesajde Arise » Vin 01-Sep-2006 15:36

adytzu scrie:Ce caricatura... :vom:

Parca e masinuta din parcul de distractii... :(


That's the whole point my friend. :lol:
Am mentionat ca masina are si rollbar? :D

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Vin 01-Sep-2006 16:00

e chiar un Sbarro
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Sâm 02-Sep-2006 00:16

Si este SUPER TARE! Dar oare de ce nu se face un post la Tuning :?:
WLD, ce este C1 Cup? Ioi, pune poza cu C1 pe doua roti (Antonini =D> )
Cosmin
high energy music expression

blobul2000
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Lun 04-Sep-2006 11:17
Localitate: Bucuresti

Mesajde blobul2000 » Lun 04-Sep-2006 13:54

Salut. Si sotia mea se gandea la un C1 si sincer si mie imi place. Momentan nu am facut nici un test drive insa am o intrebare, gurile de aerisiere din habitaclu pt AC respectiv pentru caldura iarna, sunt doar in extremitatile bordului? Adica pe consola centrala nu exista sau sunt situate undeva mai mascat. Si nu ma refer eventual la zona pentru jetul de aer pentru dezaburirea parbrizului. In poze cel putin nu se vede sa aibe asa ceva pe centru.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Lun 04-Sep-2006 16:07

Cel mai bine e sa te programezi la un drive-test, ideal chiar cu versiunea pe care vrei tu sa o cumperi. Asa vei avea ocazia sa vezi la fata locului ce si cum.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
dionescux
pasionat
Mesaje: 187
Membru din: Dum 09-Iul-2006 09:35
Localitate: Bucuresti

Mesajde dionescux » Mar 05-Sep-2006 21:44

Are si in centru, deasupra cd-ului sunt niste fante verticale, pe acolo sufla aer. Doar ca nu sunt rabatabile, sufla fix in centru.

Avatar utilizator
snatchro
simpatizant
Mesaje: 54
Membru din: Sâm 23-Sep-2006 17:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde snatchro » Dum 29-Oct-2006 19:35

DanCld scrie:Am vĂŁzut azi un C1 "ÂşcoalĂŁ" - pentru cunoscĂŁtori e vorba de Âşcoala de Âşoferi Rodell :roll: Probabil cĂŁ au ĂŽn plan ĂŽnlocuirea ĂŽntregului lot de Matiz.
Eu vreau sa fac niste ore de condus pe un C1 la o scoala de soferi sa vad cum e masina inainte de a face comanda efectiv. Dar singurul loc unde am gasit ar fi Rodell numai ca nu am gasit deloc loc disponibil, iar tanti de la secretariat e foarte gretoasa, mai ales la 8 dimineata. Macar sa fi zambit ca m-am dus la marginea orasului pe o ploaie torentiala si acolo sunt niste balti... In fine..
Am intrebat pe unul dintre instructori.. cica la secretariat (si da, am mentionat de ceva in plus), dar acolo nu ma mai intorc sa mai pierd 2 ore pe drum degeaba, mai ales ca cica nu se poate spune la telefon. Bull****.
Stie cineva vreo alternativa? Vazusem un C3 la AutoMicky, dar s-au mutat de unde erau (Budapesta) si acum nu raspunde nimeni la niciun telefon, daramite mail sau altceva.
Bomboana de pe tort la mine e ca nu pot decat in wkend si dimineata pana in 8 fix (nu conteaza ora de incepere) pentru ca lucrez cam mult dar si seara tarziu e ok pentru mine. Evident ca sansele scad in mod corespunzator :( Stie cineva vreo alternativa? O idee macar, please...
Nu vreau sa iau masina si apoi dupa cativa km (ca la test drive cred ca o sa fie timpul prea scurt) sa imi dau seama ca ceva nu imi place (nu ca ar avea ceva masina).

Thx a lot!

Avatar utilizator
Olivia_Ioana
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Lun 23-Oct-2006 20:10
Localitate: Bucuresti

Mesajde Olivia_Ioana » Lun 30-Oct-2006 22:42

Snatch daca vrei neaparat sa vezi cum este te anunt cand mai mergem noi in poligon :) Poate iti dai seama daca iti place sau nu masinuta...
A noatra e putin diferita fiind diesel dar cred ca macar ca idee vezi cum se simte sa o conduci..

Tinem legatura :)

Madalina P
just curious
Mesaje: 19
Membru din: Mar 31-Oct-2006 21:24
Localitate: Oradea

cat de jos e garda?

Mesajde Madalina P » Mar 31-Oct-2006 23:07

cat de jos e garda?
recunosc ca pana acum am condus numa dacie 1310 si cand o parcam in fata blocului o lipeam cu rotile din fata de bordura, era un f bun reper.. dar cand m`am uitat la C1 nu am fost atenta la inaltimea garzii, oare o sa mai am loc s`o lipesc de bordura, sau tre sa`mi fac griji pt tabla?
bordura de care vorbesc e decenta, cre ca de maxim 19-20 cm.
aveti idee daca o sa aiba loc?

Arise
pasionat
Mesaje: 720
Membru din: Mar 20-Sep-2005 09:05
Localitate: Pitesti

Mesajde Arise » Mie 01-Noi-2006 10:35

Garda e joasa!!! A dracu de joasa.
M-am convins pe propria piele de asta :P

Avatar utilizator
Olivia_Ioana
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Lun 23-Oct-2006 20:10
Localitate: Bucuresti

Mesajde Olivia_Ioana » Mie 01-Noi-2006 11:55

Este foarte joasa..

Tipul de la Citroen mi'a explicat cum sa urc orice bordura - cu rotile la 45 de grade :oops: daca nu spun bine corectati'ma..Adica sa nu iei nimic in drept ci din lateral cumva - si pana acum noi asa am facut. Bine nu ne'am urcat pe zeci pana acum deci la capitolul experienta nu suntem cei mai indicati..

Pana la urma totul tine de practica :)

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Mie 01-Noi-2006 12:38

@Arise...cum e comparata cu garda la C4? Pune in calcul si numarul din fata pus mai jos decat bara.

Avatar utilizator
snatchro
simpatizant
Mesaje: 54
Membru din: Sâm 23-Sep-2006 17:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde snatchro » Mie 01-Noi-2006 21:40

Olivia_Ioana scrie:Snatch daca vrei neaparat sa vezi cum este te anunt cand mai mergem noi in poligon :)
Da, ma tenteaza. Multumesc mult de tot!

Avatar utilizator
Olivia_Ioana
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Lun 23-Oct-2006 20:10
Localitate: Bucuresti

Mesajde Olivia_Ioana » Mie 01-Noi-2006 22:05

Ok, in principiu vrem sa mergem duminica desi este tare aglomerat - in tp saptamanii nu avem cum..Tinem legatura pana atunci :)

Seara buna!

Avatar utilizator
snatchro
simpatizant
Mesaje: 54
Membru din: Sâm 23-Sep-2006 17:13
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde snatchro » Joi 02-Noi-2006 08:07

Ti-am trimis un PM.

Intre timp, la Londra apare ceva cu volanul pe dreapta:
http://autoreview.belproject.com/item/142

Si ceva just for ladies, eu nu as lua sigur roz:
http://www.unmondomigliore.it/C1pinko/

De asemenea, un nou C3:
http://autoreview.belproject.com/item/168

Iar eu personal abia astept un Citroen cu motor hibrid, dar jumatatea cealalalta sa fie electrica, cine stie, poate integral. Dezavantajul e ca nu se mai feresc oamenii de tine pe strada ca nu se mai aude motorul.

Precum acest C Metisse:
http://www.netscape.com/viewstory/2006/ ... frame=true

:)


Înapoi la “Citroen C1”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187674
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern