Ancorare obiecte in portbagaj

Forum de discutii generale despre Citroen C1. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
andrei.gavrila
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Dum 18-Mar-2007 10:34
Localitate: Brasov, Romania
Contact:

Ancorare obiecte in portbagaj

Mesajde andrei.gavrila » Dum 18-Mar-2007 10:57

Cum pot sa ancorez ceva acolo ?:)

Masina nu scoate niciun zgomot, nu se aude absolut nimic :) E o placere sa o conduci. Am mers asa doua zile cand am luat-o dupa care i-am facut cunostinta cu trusa medicala, stingatorul si triunghiul reflectorizant. Ei bine, alea se lupta tot drumul prin portbagaj. Fac un zgomot 'infernal' :( Cum le pot ancora, agata, fixa...?

CoolAir
pasionat
Mesaje: 105
Membru din: Mar 14-Noi-2006 13:02
Localitate: undeva in Romania

Mesajde CoolAir » Lun 19-Mar-2007 10:11

Eu am primit un rucsacel promotional de la un dealer de telefonie Cosmote, pentru un abonament. Arata oribil, este si cam nepractic, asa ca acum rucsacelul a fost "detasat" la masina. In el incap perfect trusa medicala, stingatorul,si cele 2 triunghiuri reflectorizante. Pana sa le pun in rucsac tot asa, trusa, triunghiurile si stingatorul trancaneau in portbagaj. Acum rucsacelul plin intra un pic fortat in portbagaj si este deci bine fixat.

Insa pe lista de accesorii Citroen este si o plasa din asta pentru a prinde de spatele banchetei spate, in portbagaj adica, diverse lucruri.
http://www.citroen.fr/Cwf/Citroen/Gener ... 2fd649c84e
Intri pe C1, apoi pe Confort et Loisirs si la pagina 2 gasesti "Filet de rangement vertical". Acolo (in Franta adica) costa 21,49 euro. La noi s-ar putea sa te coste 1 milion. :)

Avatar utilizator
andrei.gavrila
simpatizant
Mesaje: 28
Membru din: Dum 18-Mar-2007 10:34
Localitate: Brasov, Romania
Contact:

Mesajde andrei.gavrila » Lun 19-Mar-2007 23:02

Dap, am gasit. Mersi mult.

Mi se pare putin absurd pretul :P Dar ideea e buna :) Cum ajung acasa studiez problema :)

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Mar 20-Mar-2007 11:00

scuze de intrebarea off-topic, dar incape in "portbagajul" lui C1 trusa medicala, stingatorul si triunghiul? :shock: .

CoolAir
pasionat
Mesaje: 105
Membru din: Mar 14-Noi-2006 13:02
Localitate: undeva in Romania

Mesajde CoolAir » Mar 20-Mar-2007 14:13

Multumesc de tachinare, alex! Este probabil cel mai mic portbagaj (cu bancheta din spate ridicata) a vre-unei masini noi (140 litri) . Este chiar mai mic decat la Matiz (170 litri). Dar coborand bancheta din spate ajungi la 700 litri. Pentru ce am eu nevoie este perfect. Am avut Opel Vectra 2 ani. Avea un portbagaj imens. Nu am carat niciodata nimic cu ea care astazi sa nu fi incaput in portbagajul de la C1. O singura data am incarcat mai tare portbagajul, cand am schimbat la Vectra cauciucurile de vara cu unele de iarna. Desi portbagajul era mare, tot nu au incaput in portbagajul simplu si a trebuit sa cobor bancheta sa incapa. :)

Chiar in timp ce aveam Vectra tocmai se intetea de la zi la zi traficul auto in orasul meu si aveam tot mai mari probleme cu parcarea ei, cu strecuratul pe strazi si am mai fost si de 2 ori lovit de alte masini in parcare. Cu C1 ma strecor usor peste tot si o pot parca fara probleme aproape oriunde. :wink:


Înapoi la “Citroen C1”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 10 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187677
    Total subiecte 18619
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru AdrianS