punte spate

Forum de dicutii generale despre Citroen C4, C4 Picasso si Grand C4 Picasso: dotari, oferte, versus, posesori, etc.

Moderator: Echipa Tehnica

ovibeac4
de-abia inscris
Mesaje: 1
Membru din: Mar 07-Sep-2010 10:21
Localitate: Romania

punte spate

Mesajde ovibeac4 » Joi 16-Sep-2010 18:54

salutare tuturor ,
sunt un nou posesor de citroen c 4 pana acum nu am mai avut dar deocamdata sunt multumit avand si putini km la bord.

Am si eu o intrebare in legatura cu zgomotul de la puntea spate cand este cu 4 persoane in masina ( CRED CA STITI DESPRE CE E VORBA CAND DAU INTR-O DENIVELARE SAU GROAPA se aude de parca nu as avea telesoape pe spate ) stiti cumva o rezolvare la problema aceasta ?

Multumesc anticipat.

bulan2010
de-abia inscris
Mesaje: 4
Membru din: Mie 29-Sep-2010 17:18
Localitate: Cluj-Napoca

Re: punte spate

Mesajde bulan2010 » Mar 30-Noi-2010 12:52

ovibeac4 scrie:salutare tuturor ,
sunt un nou posesor de citroen c 4 pana acum nu am mai avut dar deocamdata sunt multumit avand si putini km la bord.

Am si eu o intrebare in legatura cu zgomotul de la puntea spate cand este cu 4 persoane in masina ( CRED CA STITI DESPRE CE E VORBA CAND DAU INTR-O DENIVELARE SAU GROAPA se aude de parca nu as avea telesoape pe spate ) stiti cumva o rezolvare la problema aceasta ?

Multumesc anticipat.


Salut.
Aceasi problema o am si eu dar nu trebuie sa fiu incarcat ca sa aud, la mine se aude si goala

Avatar utilizator
T.rac3Er
pasionat
Mesaje: 644
Membru din: Mar 08-Aug-2006 12:22
Localitate: bucuresti

Mesajde T.rac3Er » Lun 10-Ian-2011 23:33

asa e suspensia construita. zici ca se rupe masina in 2.
unii care si-au montat suspensie sport (mai joasa si mai tare) nu au mai avut ptoblema asta deloc. :roll:
so...
decideti importanta acestui zgomot. fizic nu este nimic in neregula si chiar comportamentul rutier in cirbe este la nivel foarte inalt
[img:177922ea83]http://img221.imageshack.us/img221/4179/cityracercp1.jpg[/img:177922ea83]

OPUS Workshop
:: LED designs ::

Avatar utilizator
khan
Sef de Atelier
Mesaje: 6271
Membru din: Dum 05-Dec-2004 22:21
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde khan » Mie 12-Ian-2011 01:34

verifica prinderile amortizorelor in partea superioara, sint un soi de bucsi puse intr-o montura de aluminiu, si tampoanele rotunde din fata puntii. verifica si amortizoarele daca au scurgeri cu aceasta ocazie
http://www.fisheyemedia.ro daca ai nevoie de un fotograf
http://www.antim19.ro (still under construction) daca ai nevoie de un service
Lexia available

bogdanditu
just curious
Mesaje: 17
Membru din: Joi 23-Dec-2010 20:13
Localitate: Ploiesti

Mesajde bogdanditu » Vin 18-Feb-2011 21:45

pe mine unu ma dispera...desi e ceva normal...e chiar rezistenta...am sarit la vreo 40km/h o ditamai bordura care o suisem pe o panta mica..(ma impinsese unu nu am obs ca am urcat...si am sitito cum a picat...de am zis ca sa rupt in doua masina...dar nu a avut nimik)
Si daca esti proaspat posesor si e sh si din franta...nu ai sub 150 000km...asa ca daca nu stii asta bago pe tester...


Înapoi la “Citroen C4 - Berlina, Coupe, Sedan, Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib