"""review""" C4 VTS

Forum de dicutii generale despre Citroen C4, C4 Picasso si Grand C4 Picasso: dotari, oferte, versus, posesori, etc.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
T.rac3Er
pasionat
Mesaje: 644
Membru din: Mar 08-Aug-2006 12:22
Localitate: bucuresti

Mesajde T.rac3Er » Mie 13-Sep-2006 15:06

e o problema f complexa asta cu influenta unui om asupra altora, influentabili ( am scris f romaneste mai sus )
sa ai ceva mai rar inseamna ca nu te incadrezi in "pluton", ca esti diferit ca atragi atentia aspura ta, si deci te expui rautatii/laudelor celor din jur. asta la randul ei atrage dupa sine, pe timp ce trece, cresterea acestor sentimente din partea celor din jur...etc...o gramada de spus acum, nu are rost...
pe partea materiala, citroen cu are o imagine f buna la noi, c4 are un desgn special, deci placut de unii hulit de altii. vts este cel mai scump (sau oricum acolo sus) revanzarea unei astfel de masini, la noi in tara, va fi foarte grea si cu o depreciere importanta (cand o vinzi, in stare de functionare buna ma refer, poate ne auzim la telefon :D)
nu are o piata sigura, formata, deci nici un pret orientativ normal de vanzare, rezultand preturi arbitrare facute de unul sau altul
trebuie sa gasesti un pasionat, fascinat de c4 vts, pt a reusi sa prinzi un pret real avantajos atat pt vanzator cat si pt vanzator
si din cate am auzit/citit (de la experti auto care au condus vts :D ) nu ar fi chiar un hot hatch de top pt 2006. rezulta ca majoritatea potentialilor cumparatori vor opta pt un model asemanator la performante din alt brand.
de fapt asta e marea buba...deprecierea f mare la revanzare pt citroen
[img:177922ea83]http://img221.imageshack.us/img221/4179/cityracercp1.jpg[/img:177922ea83]

OPUS Workshop
:: LED designs ::

Avatar utilizator
Alex Motan
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Lun 11-Sep-2006 22:20
Localitate: Bucuresti,Galati

Mesajde Alex Motan » Mie 13-Sep-2006 15:09

Subiectul era unul simplu, ai derivat mult de la subiect si nu la valoarea vanzare/revanzare se refera subiectul ci simplu: 2 tembeli care au scris articole iar noi fiind intr-o tara libera venim cu contra-argumente.

stevey
pasionat
Mesaje: 396
Membru din: Joi 15-Dec-2005 00:43
Localitate: romania
Contact:

Mesajde stevey » Mie 13-Sep-2006 15:24

Nu e nimik deviat de la subiect ba chiar este la subiect.Primul idiot a comentat despre c4 ca performante iar cel de-al doilea idiot (apropo gasiti articolul din revista chiar pe siteul lor http://www.promotor.ro/Parerea_mea ) despre caroserie care implica designul.Cat despre ce domeniu de activitate are el sigur nu in domeniu design...si deasemeni acesti oameni nu ar trebui sa faca comentarii publice care nu tin de domeniul lor.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Mie 13-Sep-2006 15:27

Alex Motan scrie:Citroenul nu e o masina pt cineva care pleaca capul la comentarii. Decat sa mai fie inca 50 de mil de citroenuri mai bine asa. Sunt putin rautacios dar sa-i spun mai mult exclusivist si sunt un om care am 2 Citroen acasa. :wink:

Bine punctat din nou =D>
Pai trece si cealalta masina in semnatura.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

Avatar utilizator
Alex Motan
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Lun 11-Sep-2006 22:20
Localitate: Bucuresti,Galati

Mesajde Alex Motan » Mie 13-Sep-2006 15:27

stevey scrie:Nu e nimik deviat de la subiect ba chiar este la subiect.Primul idiot a comentat despre c4 ca performante iar cel de-al doilea idiot (apropo gasiti articolul din revista chiar pe siteul lor http://www.promotor.ro/Parerea_mea ) despre caroserie care implica designul.Cat despre ce domeniu de activitate are el sigur nu in domeniu design...si deasemeni acesti oameni nu ar trebui sa faca comentarii publice care nu tin de domeniul lor.


Deviate sunt comentariile care nu au legatura cu subiectul...

..........................
C4 VTS 180bhp ngru

bkdc
simpatizant
Mesaje: 59
Membru din: Sâm 15-Mai-2004 12:45
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde bkdc » Joi 14-Sep-2006 14:23

nicum scrie:
Alex Motan scrie:Citroenul nu e o masina pt cineva care pleaca capul la comentarii. Decat sa mai fie inca 50 de mil de citroenuri mai bine asa. Sunt putin rautacios dar sa-i spun mai mult exclusivist si sunt un om care am 2 Citroen acasa. :wink:

Bine punctat din nou =D>
Pai trece si cealalta masina in semnatura.


Alex, mai ai cumva un C2 Vert Lenz?
caut inca un CX TRD2

Avatar utilizator
Alex Motan
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Lun 11-Sep-2006 22:20
Localitate: Bucuresti,Galati

Mesajde Alex Motan » Joi 14-Sep-2006 16:16

bkdc scrie:
nicum scrie:
Alex Motan scrie:Citroenul nu e o masina pt cineva care pleaca capul la comentarii. Decat sa mai fie inca 50 de mil de citroenuri mai bine asa. Sunt putin rautacios dar sa-i spun mai mult exclusivist si sunt un om care am 2 Citroen acasa. :wink:

Bine punctat din nou =D>
Pai trece si cealalta masina in semnatura.


Alex, mai ai cumva un C2 Vert Lenz?

Imi pare rau k la acea vreme nu erau trecute ambele masini in semnatura, s-a modificat schimbarea si acum sunt. Imi pare rau sa te anunt ca nu am C2.


Înapoi la “Citroen C4 - Berlina, Coupe, Sedan, Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187762
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos