Potential C4Coupe buyer

Forum de dicutii generale despre Citroen C4, C4 Picasso si Grand C4 Picasso: dotari, oferte, versus, posesori, etc.

Moderator: Echipa Tehnica

regedit
pasionat
Mesaje: 381
Membru din: Sâm 15-Apr-2006 20:01
Localitate: la volan

Mesajde regedit » Vin 01-Sep-2006 22:18

mah, parca omul ala voia sa cumpere c4, daca vroia preturi si impresii de logan se ducea pe dacia club, nu ?!

Avatar utilizator
Codrin
just curious
Mesaje: 18
Membru din: Dum 23-Iul-2006 19:42
Localitate: Bistrita
Contact:

Mesajde Codrin » Vin 01-Sep-2006 22:22

Adevar graiesti! :lol: Saracul om, a cerut informatii despre C4 si astia au dat-o pe Logan. In general vorbind merita toti banii C4 - nu incape vorba. :oops:

Avatar utilizator
Adrian
pasionat
Mesaje: 439
Membru din: Dum 18-Sep-2005 18:47
Localitate: Bucuresti

Mesajde Adrian » Vin 01-Sep-2006 22:53

Nu conteaza ... Un exemplu real: un amic al unui vecin de al meu se lauda cu dCi-ul lui nou... Vopsea metalizata, garantie extinsa 10580e! Cand l-am urcat in C4 al meu si i-am spus ca pleaca de la 12400 cu aer, mai mai sa isi bage unghia pe gat!
Ce conteaza ca e X? Aer aer, Abs, discuri pe toate rotile, pilot automat, limitator, air-baguri (nu stiu daca are 4 sau 2) si scuze... Nu se compara cu interiorul de Logan!

Ps: Ca idee, eu nu am nimic cu Loganu, chiar il consider o masina buna pt romani, dar nu la pretul ei maxim! Adica 6400, cat e cheala e foarte OK! Deja la 10580 ma enervez rau de tot! Aproape 45% diferenta intre versiuni...
[b:8a91ac8b41]Citroen Spirit on my C4... VTR 1.6i, Obsidien [/b:8a91ac8b41][img:8a91ac8b41]http://www.sloganizer.net/en/style3,C4.png[/img:8a91ac8b41]

stevey
pasionat
Mesaje: 396
Membru din: Joi 15-Dec-2005 00:43
Localitate: romania
Contact:

Mesajde stevey » Sâm 02-Sep-2006 00:08

draga adrian ideea e ca loganu e pt. familie, e mare are 4 usi si aia e motorizare de 1,6 fata de 1,4 la c4 si care este si coupe.Ca daca luam varianta cu 5 usi c4 e cu 3000 e mai scumpa.Ideea e ca logan este o masina cu care sa-ti faci treaba nu de fite chiar ieftina asa cum place la romani deci acum cine vrea sa economiseasca 2-3000 euro si nu il intereseaza prea mult aspect si finisari poate sa-si ia logan.Eu personal nu mi-asi lua dar sunt care asta doresc.

DMX
pasionat
Mesaje: 748
Membru din: Vin 02-Dec-2005 15:32
Localitate: RO.Bucuresti
Contact:

Mesajde DMX » Sâm 02-Sep-2006 10:58

-->Nu cred ca sunt persoane care isi doresc LOGAN (asta o spun asa de ochii lumi ), e vorba de bani pana in 9000 de euro iti cumperi o masina (Logan) cu motor diesel , incapatoare , porbagaj mare , AC (apropo la un Logan service`ul la un motor dCI l`a costata 5 milioane la 15.000 km WOW ) .
-->Un citroen C4 , daca ii pui iti cumper varianta X plus cateva chestii gen AC, vopsea metalizata ,radio CD te duce in 14.000 euro modelul de 1.4 .
-->NU POTI COMPARA cele 2 modele , o nava spatiala VS o caruta
-->cei care spun ca eu mi`am dorit Logan , nu au mai avut banii ca`si cumparau CLAR alta masina .

DMX
pasionat
Mesaje: 748
Membru din: Vin 02-Dec-2005 15:32
Localitate: RO.Bucuresti
Contact:

Mesajde DMX » Sâm 02-Sep-2006 11:02

-->Asa cum multi dintre noi zic :ca dau mai bine 2ooo de euro in plus ptr un vw (ca de e nemteasca ) asa si voi spuneti ca dati mai bine 2.000 de euro in plus ca e citroen , decat sa da`ti 2.000 de euro mai putin pe un Logan .

Avatar utilizator
T.rac3Er
pasionat
Mesaje: 644
Membru din: Mar 08-Aug-2006 12:22
Localitate: bucuresti

Mesajde T.rac3Er » Sâm 02-Sep-2006 11:10

la 14000ddp e promotia urban jungle 1.6 cu o gramada pe ea...
in fine, astept parearea actualului alfist. isi schimba clubul si vine la noi?, sau nu! 8)
[img:177922ea83]http://img221.imageshack.us/img221/4179/cityracercp1.jpg[/img:177922ea83]

OPUS Workshop
:: LED designs ::

Avatar utilizator
mituc
pasionat
Mesaje: 885
Membru din: Mar 28-Mar-2006 09:01
Localitate: Iasi
Contact:

Re: Potential C4Coupe buyer

Mesajde mituc » Sâm 02-Sep-2006 12:28

ALXege scrie:1. V-ati facut acum o idee cam ce gen de informatii caut, deci, cum se misca Citroenul?


Se simte, merge, e super ok.
[/quote]

ALXege scrie:2. Cum se simte suspensia?! Este moale, inclinatii catre confort, sau este ceva mai rigida si foarte stabila? Revenind la Alfitsa mea, are o suspensie rigida (nu as zice neaparat neconfortabila) care ii imprima un comportament rutier ireprosabil.. este realmente lipita de sosea! Sa ma astept la o barca pe valuri (cum in general sunt masinile frantuzesti..) sau C4 fiind un model ceva mai sportiv are si stabilitate mult imbunatatita?


Cred ca aproximativ acelasi lucru ul vei gasi si la citroen. Din cite stiu eu alpha ta e mai mica putin, iar faptul ca la C4 e ampatamentul mai mare s-ar putea sa te simti ceva mai confortabil in el.

ALXege scrie:3. Cam care sunt plusurile / minusurile modelului ?! De ex, mie mi se pare destul de deranjanta ideea bordului digital, cu 2 displayuri diferite in locuri diferite, cel central vizibil din toata masina.. Ce alte astfel de neajunsuri are / ce inovatii spectaculoase?


E doar o prejudecata. Dupa ce vei merge cu ea vei observa ca toate chestiile alea sint destul de la indemina ochilor.
Alta prejudecata s-ar putea naste de la volanul cu butuc fix. Unii mai conduc cu mina pe spite si se vor simti incurcati. Eu unul am avut ceva probleme pina sa invat degetele mari unde mi-e claxonul. In rest nu vad nici o problema.

Eu am gasit un singur minus la masina asta, si anume greierii de prin spate pe care i-am si localizat azi si sint in cautarea unei solutii de flit+raid sa-i zvirl de acolo.

ALXege scrie:Sper sa iau un prim contact maine, dar ma indoiesc sa pot face si testdrive.. De aceea va cer voua toate aceste pareri...


Neaparat fa testdrive, pe cit posibil cu una dintr-aia de care vrei sa-ti iei, probabil un C4 1.6i (fie el coupe sau berlin).


Înapoi la “Citroen C4 - Berlina, Coupe, Sedan, Picasso”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187762
    Total subiecte 18621
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos