Accident C4

probleme de natura tehnica, precum si cele rezultate in urma diverselor incidente

Moderator: Echipa Tehnica

redbeben
simpatizant
Mesaje: 98
Membru din: Vin 13-Ian-2006 15:03
Localitate: bucuresti

Mesajde redbeben » Mie 11-Apr-2007 18:16

Eu le-am explicat care e treba si dece imi trebuie masina in max 2 sapt si baietii chiar s-au oferit sa ma ajute si sa-mi comande piesele repede si sa o termine in max 2 sapt mai ales ca s-a oferit si tipu de la casco sa se ocupe de toate actele.

arabu deja vinde bmw si vrea sa-si ia un vw R32 adica versiune lu golf de 300 cai parca :evil:

adica nici nu-l intereseaza si nici nu e marcat de eveniment

Avatar utilizator
mituc
pasionat
Mesaje: 885
Membru din: Mar 28-Mar-2006 09:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde mituc » Mie 11-Apr-2007 22:27

V6 de 3.2 litri 250CP. Daca tu esti bine si-ti rezolvi treburile cu bine... e super ok. Lasa-l pe el sa-si ia aparate cu care sa se poata infinge in ziduri...

danpopa
pasionat
Mesaje: 136
Membru din: Mar 11-Oct-2005 13:05
Localitate: Bucuresti

Mesajde danpopa » Dum 15-Apr-2007 23:35

pentru politaiul in cauza, exista linia verde a ministerului de interne si linia pentru sesizarea actelor de coruptie.
chiar daca in final nu se va intampla nimic, numele politaiului va fi legat de acte de coruptie in niste registre interne, indiferent daca va fi considerat vinovat sau nu in cadrul institutiei sale.
Xsara 1.6 / C4 1.4

redbeben
simpatizant
Mesaje: 98
Membru din: Vin 13-Ian-2006 15:03
Localitate: bucuresti

Mesajde redbeben » Lun 16-Apr-2007 15:46

gataaaaaaa

masina mea e gata multumita lui rada barcaru

a fost gata in 3 zile :D
am mers in service marti,miercuri a intrat in reparatie si vineri cred ca a fost gata.
acum stau dupa acceptul de plata de la casco da sper ca in max 2 zile sa fie gata.

merge bine treaba in serviceul nou din baneasa de langa metro.

cat despre politie si aia nici nu incape indoiala sa le fac ceva nici macar sesizarea nu o sa ajunga nicaieri.

o mana spala pe alta.

multumesc tuturor pentru ajutor .

:D

sper sa ne vedem la vreo intrunire cand ma intorc prin tara.

Avatar utilizator
nicum
Moderator
Mesaje: 5427
Membru din: Mie 25-Feb-2004 09:07
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16 RS

Mesajde nicum » Lun 16-Apr-2007 16:11

redbeben scrie:gataaaaaaa
cat despre politie si aia nici nu incape indoiala sa le fac ceva nici macar sesizarea nu o sa ajunga nicaieri.

o mana spala pe alta.


In cazul asta probabil ca ne meritam soarta :(
Oricum, e bine ca masina a fost gata in timp scurt.
Nu ti-ai dat vechitura la Remat? Nu ai postit pentru a plati rata la noul Logan? Ai bagat banii in piese pentru vechitura ta? Daca si anul asta faci la fel, de la Zaraza numai respect!

REY
simpatizant
Mesaje: 66
Membru din: Mar 14-Noi-2006 22:15
Localitate: BUCURESTI

Mesajde REY » Lun 16-Apr-2007 21:50

nicum scrie:
redbeben scrie:gataaaaaaa
cat despre politie si aia nici nu incape indoiala sa le fac ceva nici macar sesizarea nu o sa ajunga nicaieri.

o mana spala pe alta.


In cazul asta probabil ca ne meritam soarta :(
Oricum, e bine ca masina a fost gata in timp scurt.

Ai dreptate nicu, suntem niste idioti ! poate sunt prea dur , dar de aceea toti au impresia ca pot sa isi bata joc cum vor! Muream cu militianul de gat, ca pana la urma nu exista sat fara caini!

danpopa
pasionat
Mesaje: 136
Membru din: Mar 11-Oct-2005 13:05
Localitate: Bucuresti

Mesajde danpopa » Mie 18-Apr-2007 21:15

nu, nu e bine cum ganditi. o atitudine pasiva nu face decat favorizeze lipsa de reactie. daca ai fi sunat la Antena 1 sau la ProTv, iti garantez ca erai la stirile de la ora 19. televiziunile nu au uitat de basistul de la Compact sau de regizorul acela tanar din accidentul de la Eroilor. pentru ca vinovatii erau niste straini "sus-pusi"...
Xsara 1.6 / C4 1.4

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Joi 03-Mai-2007 13:50

scuze ca ma bag pe topicul tau dar nu am vrut sa deschid altul nou

azi dimineata un baiat foarte distrat a intrat in spatele meu cu 15-20 km/h in timp ce eu cedam trecerea foarte cuminte intr-o intersectie.
daunele minore la prima vedere, bara spate infundata, crapata, gaurita de surubul de remorcare, vopsea zburata la greu (vopsitorie made by ats).
baiatul neatent (pe un cielo, si-a stricat numarul si ornamentul si o miiiica infundatura in bara fata) a fost foarte cooperant, am de la politie urmatoarele: autorizatie de reparatie, PV al neatentului (atentie "nu a pastrat distanta suficienta de ......" 3 puncte penalizare si 78 ron amenda) pe procesul verbal declara ca este de acord cu despagubirea rca, copie dupa talonul celuilalt si dupa polita lui de asigurare (UNITA).

Ce fac de la momentul actual, sun si cer lamuriri la unita? etc
Sincer sunt cam ocupat si nu m-as grabi cu reparatia.

Multumesc
Cosmin
high energy music expression

Avatar utilizator
tartorul
pasionat
Mesaje: 522
Membru din: Lun 02-Mai-2005 19:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde tartorul » Joi 03-Mai-2007 14:15

Suna la Unita. Vezi ca ai o luna la dispozitie sa incepi demersul. Daca depasesti termenul nu o sa mai poti repara masina pe RCA.
Fun Citroen

Avatar utilizator
catalin_dsc
simpatizant
Mesaje: 45
Membru din: Vin 22-Dec-2006 17:09
Localitate: Bucuresti

Mesajde catalin_dsc » Dum 27-Mai-2007 23:18

Ai grija sunt unele firme de asigurari cu care ATS nu are decontare directa Am o prietena care si-a reparat masina la Augsburg pentru ca avea Casco la Asiban si ATS nu lucreaza cu ei.Oricum ar fi bine sa te duci repede la asigurari si sa iti faci programarea la reparatie la o saptamana dupa ce mergi la ei ca sa fie gata si acceptul de plata sa nu ramai cu masina gata si blocata in service pe motiv de neplata.

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Dum 27-Mai-2007 23:28

Merci mult, cazul a mai avansat in ultima vreme: am fost la Unita (baietii sunt prezenti prin rotatie la diverse service-uri Radacini, asigurati-va ca-i gasiti unde trebuie cu un telefon inainte, preferabil in acea zi) si am deschis dosar de reparatii, care are valabilitatea 3 ani.
Am fost asigurat de agentul Unita ca au decontare directa cu ATS si chiar m-a indrumat spre acel service.
Am vorbit si la ATS si-mi displace un lucru: masina trebuie sa stea in service minim 3 zile :evil: din aceasta cauza ma voi interesa si la alte service-uri de tinichigerie-vopsitorie {este vorba doar de pregatirea si vopsirea barei spate} si as aprecia niste propuneri ale voastre {service-uri alternative BUNE}
Pe de alta parte m-am uitat ca vitelul in dosarul de reparatii unde scrie capacel bara {s-a pierdut} si reparatie bara 0,5 h ... WTF asa se "rotunjeste" la asigurarile astea? Daca ATS-ul are de comentat?
Cosmin

high energy music expression

Avatar utilizator
catalin_dsc
simpatizant
Mesaje: 45
Membru din: Vin 22-Dec-2006 17:09
Localitate: Bucuresti

Mesajde catalin_dsc » Lun 28-Mai-2007 08:33

Poti incerca la Augsburg insa nicaieri nu vei putea vopsi ceva in mai putin de 2 zile din cauza ca masina trebuie transportata in afara Bucurestiului pentru a fi vopsita,nu prea stiu service-uri cu vopsitorie inclusa,cel putin peste tot pe unde stiu nu le vopsesc acolo(mai multe service-uri Renault,Seat,Citroen,Augsburg)toti le duc sa le vopseasca in afara Bucurestiului.
Augsburg e ok la vopsitorie,insa daca mai ai garantie iti vor comenta cei de la ATS ca ai facut-o in alta parte.Eu as merge la ATS in locul tau.ATS nu o sa comenteze nimic o sa iti faca masina ca la carte alea sunt niste coduri,eu am avut ceva probleme cu cei de la Allianz Tiriac si stiu cum e cu alea 0.5h,alea sunt teoretic alocate reparatiei propriu-zise nu si revopsirii.

pesteimputit
pasionat
Mesaje: 109
Membru din: Mar 28-Feb-2006 22:32
Localitate: Bucuresti

Mesajde pesteimputit » Dum 24-Iun-2007 01:53

catalin_dsc scrie:Poti incerca la Augsburg insa nicaieri nu vei putea vopsi ceva in mai putin de 2 zile din cauza ca masina trebuie transportata in afara Bucurestiului pentru a fi vopsita,nu prea stiu service-uri cu vopsitorie inclusa,cel putin peste tot pe unde stiu nu le vopsesc acolo(mai multe service-uri Renault,Seat,Citroen,Augsburg)toti le duc sa le vopseasca in afara Bucurestiului.
Augsburg e ok la vopsitorie,insa daca mai ai garantie iti vor comenta cei de la ATS ca ai facut-o in alta parte.Eu as merge la ATS in locul tau.ATS nu o sa comenteze nimic o sa iti faca masina ca la carte alea sunt niste coduri,eu am avut ceva probleme cu cei de la Allianz Tiriac si stiu cum e cu alea 0.5h,alea sunt teoretic alocate reparatiei propriu-zise nu si revopsirii.


nu te supara dar esti total || cu subiectul.....
se duc la vopsit in afara bucurestiului??? renault are vopsitorie LA TOATE SERVICEURILE, la fel pot spune cu siguranta despre ALTO SYNCRO, GRAND GARAGE, CITY CENTER, ATS(clumea) si alte n sute de serviceuri de care nu a auzit nici dracu...
In concluzie te rog nu mai abera si dezinforma oamenii

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Dum 24-Iun-2007 16:21

corect, ats-ul vopseste la baneasa, au bagat cica malai mult in camera cu ultra filtre ...
programarile/tergiversarile sunt cauzate de volumul mare de lucru, nu de transport cine stie unde ...
Cosmin

high energy music expression


Înapoi la “Probleme C4”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib