sa schimb ?

probleme de natura tehnica, precum si cele rezultate in urma diverselor incidente

Moderator: Echipa Tehnica

MUGUREL PIRSCOVEANU
Pro Motor Rm.Valcea
Mesaje: 823
Membru din: Lun 03-Oct-2005 09:28
Localitate: ramnicu valcea
Contact:

Mesajde MUGUREL PIRSCOVEANU » Mie 06-Iun-2007 07:35

parerea mea este sa mai studiezi un pic varianta C4.
toate problemele semnalate de posesorii de C4 au cam fost rezolvate la masinile fabricate anul acesta. toti cei care se plangeau erau cu masini 2005. si astea au fost: zgomote suspensie spate, rcd, ambreiaj, greierasi in usi. acum nu mai sunt probleme. exista undeva un post al meu cu o comparatie intre C4, Seat Leon. acolo vei gasi adevaratele avantaje ale fiecarei masini. daca mai iei in considerarepretul, unde cu banii de 2.0hdi full de-abia te incadrezi la un Leon fad in interior, o motorizare extrem de mica pt greutatea masinii, alaturate unui service exagerat al retelei Seat, te vei convinge. faza cu revanzarea e poveste pt k vei pierde mult pt k inca nu o cheama Audi sau BMW! si uita-te tu daca dupa 2 ani gasesti C4 sub 10.000euro la masina noua de 14-15000. Golf sau Passat de 2 ani iti aduc eu la juma de pret.
si sa nu te uiti la TFSi. e o prostie cu cifre doar pe hartie, niciintr-un caz reale.
Bafta

olimpiuserban
pasionat
Mesaje: 119
Membru din: Mar 09-Ian-2007 22:54
Localitate: Baia Mare

Mesajde olimpiuserban » Mie 06-Iun-2007 09:11

si mie imi place auris .. mult ... dar ... eu vorbeam despre ceva echivalent la bani cu pretul pe care l-as primi pe c5 .. undeva pe la 8 800

Florian
just curious
Mesaje: 5
Membru din: Dum 22-Iul-2007 07:39
Localitate: Constanta

Re: sa schimb ?

Mesajde Florian » Dum 22-Iul-2007 07:49

Citroen - calitate servicii

URMATOAREA MEA MASINA, SIGUR NU VA MAI FI CITROEN!!!

Am un C4 de 2 ani, nici 30.000 KM si mi s- a rupt cureaua de la motor din cauza volantei defecte. De o luna nu imi pot folosi masina deoarece la reprezentantele ATS si mai nou Citroen Romania dureaza foarte mult sa aduca o simpla piesa de schimb (cica vine tocmai din Franta). Sistemul de asigurare al pieselor de schimb este varza.
Cu toti cu care am vorbit la service mi- au spus ca a durat foarte mult (~1 luna!!!) sa schimbe orice piesa la Citroen.
Oriunde intrebi (reprezentanta nationala sau cea locala) ti sa refuza furnizarea informatiei (data aproximativa de sosire a piesei sau numarul de comanda pentru a putea verifica personal mai departe, cine urmareste comanda: ATS Romania, Citroen Romania sau reprezentanta locala Alpha Motors - Constanta). Ca sa te linisteasca sa nu faci reclamatii esti mintit cu o data care apoi este iarasi depasita cu mult si pe scurt nu iti poti face un plan cu propria masina pentru ca nu stii sigur cand o poti folosi. Mai mult, in loc sa fii tinut la curent cu situatia ti se spune sa mai suni tu din cand in cand ca sa te interesezi.
Daca acest lucru se intampla vara, inseamna chiar si ca poti petrece concediul fara masina sau trebuie sa il amani !!!

Esti sfidat prin minciuni in pur stil romanesc!

Pana acum am mai convins si pe altii sa isi cumpere Citroen, dar de acum voi avea grija sa ii sfatuiesc pe toti sa evite aceasta marca.


Înapoi la “Probleme C4”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 5 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib