Rechemari C4

revizii, si campaniile de rechemare

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
stupidisco
simpatizant
Mesaje: 75
Membru din: Lun 25-Apr-2005 17:29
Localitate: Bucuresti

Mesajde stupidisco » Joi 13-Iul-2006 01:16

question: a primit vreunu dintre voi acasa o scrisoare de la ATS in care se mentioneaza faptul ca in dorinta Citroen de a oferi servicii first class vor sa schimbe blocul de comanda la lumini si stergatoare pe garantie..? ..anyway n-am mai postat de mult pe aici eu am aproape 18.000 km cu C4 meu si sunt f multumit, am gasit multe probleme comune cu multi de pe aici, din fericire minore. Matrixu n-am fost nevoit sa schimb ambreiajul si volanta :roll: atunci nu stiu ce avea, de la frig poatel, acum e totul ok, cel mai happy sunt ca pana acum nu i-am gasit nici un greieras doar problemele uzuale cu puntea spate, zgomotul ala de cimitir cand dai cu spatele..:D apropo cei de la ATS au zis ca problema asta cu blocul de comanda se aplica la tot lotul de anu trecut, cel din mai-iunie 2005 cred, sau numai luna mai..nu stiu :?

Avatar utilizator
Adrian
pasionat
Mesaje: 439
Membru din: Dum 18-Sep-2005 18:47
Localitate: Bucuresti

Mesajde Adrian » Joi 13-Iul-2006 21:44

Eu am avut probleme cu stergatoarele.. Se opreau pe mijlocul parbrizului, nu se opreau!..
Oare sa nu fie numai la mine??
[b:8a91ac8b41]Citroen Spirit on my C4... VTR 1.6i, Obsidien [/b:8a91ac8b41][img:8a91ac8b41]http://www.sloganizer.net/en/style3,C4.png[/img:8a91ac8b41]

Avatar utilizator
stupidisco
simpatizant
Mesaje: 75
Membru din: Lun 25-Apr-2005 17:29
Localitate: Bucuresti

Mesajde stupidisco » Vin 14-Iul-2006 00:38

ciudat, la mine nu au fost probleme de genul si pare ca esti singurul din cate am citit, la mine merg perfect si luminile si stergatoarele..anyway daca vor sa le schimbe..asta e :D

Matrixu
pasionat
Mesaje: 2318
Membru din: Vin 15-Apr-2005 11:27
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Matrixu » Vin 14-Iul-2006 08:08

Si mie mi-a venit scrisoarea aia, si urmeaza sa ma duc sa le schimb, la fel nu am nici cea mai mica problema sesizabila...

DMX
pasionat
Mesaje: 748
Membru din: Vin 02-Dec-2005 15:32
Localitate: RO.Bucuresti
Contact:

Mesajde DMX » Vin 14-Iul-2006 14:50

si mie mi`a venit scrisoare aceea .... :evil: timp pierdut din pacate

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Sâm 15-Iul-2006 11:54

stupidisco scrie:question: a primit vreunu dintre voi acasa o scrisoare de la ATS in care se mentioneaza faptul ca in dorinta Citroen de a oferi servicii first class vor sa schimbe blocul de comanda la lumini si stergatoare pe garantie..? ..anyway n-am mai postat de mult pe aici eu am aproape 18.000 km cu C4 meu si sunt f multumit, am gasit multe probleme comune cu multi de pe aici, din fericire minore. Matrixu n-am fost nevoit sa schimb ambreiajul si volanta :roll: atunci nu stiu ce avea, de la frig poatel, acum e totul ok, cel mai happy sunt ca pana acum nu i-am gasit nici un greieras doar problemele uzuale cu puntea spate, zgomotul ala de cimitir cand dai cu spatele..:D apropo cei de la ATS au zis ca problema asta cu blocul de comanda se aplica la tot lotul de anu
trecut, cel din mai-iunie 2005 cred, sau numai luna mai..nu stiu :?


am primit si eu scrisoare, a mea a fost ridicata pe 9 august anul trecut!

seridan
pasionat
Mesaje: 155
Membru din: Dum 07-Mai-2006 19:10
Localitate: Bucuresti

Mesajde seridan » Joi 21-Dec-2006 21:04

Am primit astĂŁzi o notĂŁ de la ATS, prin care mĂŁ roagĂŁ sĂŁ mĂŁ programez pentru schimbarea blocului de comenzi din spatele volanului. OperaĂžia va dura aproximativ 1,5 h.

Avatar utilizator
mituc
pasionat
Mesaje: 885
Membru din: Mar 28-Mar-2006 09:01
Localitate: Iasi
Contact:

Mesajde mituc » Vin 22-Dec-2006 10:06

seridan scrie:Am primit astĂŁzi o notĂŁ de la ATS, prin care mĂŁ roagĂŁ sĂŁ mĂŁ programez pentru schimbarea blocului de comenzi din spatele volanului.


Cind a fost fabricata masina ta?

Avatar utilizator
instalatorul
simpatizant
Mesaje: 36
Membru din: Joi 06-Apr-2006 14:09
Localitate: constanta
Contact:

Mesajde instalatorul » Joi 18-Ian-2007 17:10

A aflat cineva daca se inlocuiesc amortizoarele spate gratuit?

sosorin
simpatizant
Mesaje: 88
Membru din: Mar 25-Apr-2006 20:23
Localitate: Bucuresti

Mesajde sosorin » Mie 07-Feb-2007 18:52

stupidisco,pentru zgomotul ala cand dai cu spatele te sfatuiesc sa te duci neaparat la ats sa iti schimbe etierele spate.se pare ca cele vechi facute de bosch intrau in rezonanta cu placutele,anyways,nu mergeau bine.eu am fost le-au schimbat pe garantie si acum nu se aude nici pssss :D

Avatar utilizator
puiuradu
simpatizant
Mesaje: 52
Membru din: Dum 18-Sep-2005 17:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde puiuradu » Mie 07-Feb-2007 22:44

sosorin scrie:stupidisco,pentru zgomotul ala cand dai cu spatele te sfatuiesc sa te duci neaparat la ats sa iti schimbe etierele spate.se pare ca cele vechi facute de bosch intrau in rezonanta cu placutele,anyways,nu mergeau bine.eu am fost le-au schimbat pe garantie si acum nu se aude nici pssss :D


Te rog confima-ne inca o data: ai fost la ATS si ti-au schimbat etrierele pentru zgomotul de cimitir la frana in timpul mersului cu spatele ? Au zis ceva , sau stiau problema si sunt proactivi la acesta operatiune. Din cate tin eu minte, multi de pe forum au aceasta problema (zgomotul infernal)

SAMmy
pasionat
Mesaje: 431
Membru din: Mie 11-Oct-2006 23:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde SAMmy » Joi 08-Feb-2007 00:28

Usor OFF: Despre ce zgomot e vorba? Un scartait sau ceva mai nasol? La mine se aude scartz la frana in mers cu spatele... dar nu mi se pare problem!?!
Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR

Avatar utilizator
danalarm
pasionat
Mesaje: 328
Membru din: Dum 03-Iul-2005 23:48
Localitate: bucuresti

Mesajde danalarm » Joi 08-Feb-2007 01:13

mai si la mine se auzde cateodata. cand apas un pic frana se aude. daca apas mai tare nu se mai aude (e buna pentru avertizarea persoanelor din spatele masinii :lol: )

Avatar utilizator
puiuradu
simpatizant
Mesaje: 52
Membru din: Dum 18-Sep-2005 17:00
Localitate: Bucuresti

Mesajde puiuradu » Joi 08-Feb-2007 21:58

SAMmy scrie:Usor OFF: Despre ce zgomot e vorba? Un scartait sau ceva mai nasol? La mine se aude scartz la frana in mers cu spatele... dar nu mi se pare problem!?!


da acela este! Am fost astazi la Citroen , si se inlocuiesc pe garante etrierele spate, cu alt model, penrtru eliminarea zgomotului ! Operatiunea dureaza 2-3 ore dar trebuie facuta programare in prealabil pentru ca tebuie comandata , ca sa fie in stoc.

Shadow
simpatizant
Mesaje: 71
Membru din: Joi 02-Noi-2006 20:47
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Shadow » Vin 09-Feb-2007 00:09

Si eu am aceasi problema dar nu am vazut-o ca o chestie pt care sa imi pierd cateva ore.
Macar cele noi sunt mai bune??? Sau merita din alt pct de vedere schimbarea???


Înapoi la “Revizii si rechemari”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv