CONSUM CITROEN C4 AN FABICATIE 2007

cum schimbam un bec, cum dam bara jos si multe altele - fara a apela la service

Moderator: Echipa Tehnica

mrk2012
just curious
Mesaje: 6
Membru din: Mie 21-Noi-2012 21:12
Localitate: ROMANIA

CONSUM CITROEN C4 AN FABICATIE 2007

Mesajde mrk2012 » Mie 21-Noi-2012 21:26

:razz: SAL INTREBARE ??? ABIA AM CUMPARAT UN CITROEN C4 AN 2007 SUNT MULTUMIT CA MASINA FUNCTIONEAZA PERFECTA---PROBLEMA E CONSUMUL PE DISPLAY IMI TOT ARATA 10.9---10.3 E CEL MAI MIC ...DECI AM MERS PE AUTOSTRADA SI CEL MAI MIC IMI ARATA 10.3 L /KM E NORMAL SA IMI CONSUME PESTE 10 SI IN ORAS SI IN AFARA....VA ROG ACORDATIMI PUTIN TIMP SI LA PROBLEMA MEA SUNT NOU...MERSI..BFT

dimabogdan
pasionat
Mesaje: 322
Membru din: Vin 12-Ian-2007 11:06
Localitate: constanta

Mesajde dimabogdan » Joi 22-Noi-2012 11:06

Esti "nou" si la gramatica, vad.Din putin respect pentru o comunitate, destul de intelegatoare totusi, sa fiu in locul tau as verifica macar postul inainte de a-l posta sau l-as edita etc. Intelegi ce vreau sa spun si sper sa fiu in asentimentul tuturor, cand te rog ca pe viitor sa fii mai atent.
Acum sa revenim la "problema" talica:
Consumul depinde in mare masura de piesa dintre volan si scaun si de materialul din care e facuta talpa piesei :wink: Cu toate acestea mi se pare prea mare consumul asta de 10l/100km pe autostrada, consum care la mine apare cam pe la 150.Posibil ca in bord sa ai setat pentru afisare consumul mediu si nu cel instant, si daca vii dupa 2-300 km prin oras, mediul cam asa arata NORMAL, intre 9-10 usor peste. Masina consuma cam 10 in oras si 6-7 extra urban, la un mers normal, nu batranesc.Daca mergi incetisor, la consum, risti sa ai alte probleme, care pe termen lung te vor costa mai mult decat orice economie consideri momentan ca ai face.
Asa ca ...apa, talpa si bataie! Sa-ti traiasca Citornelu' si sa va bucurati cat mai mult unul de altul!!!

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Joi 22-Noi-2012 11:52

si fara caps look daca se poate
reseteaza tot si vezi dupa ce consum ai
gramatica... :twisted:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

joeadrianblack
pasionat
Mesaje: 204
Membru din: Lun 06-Apr-2009 08:24
Localitate: Oradea

...

Mesajde joeadrianblack » Joi 22-Noi-2012 13:27

cel mai putin consum la drum lung (600 km) am avut de 5.7L (vara dimineata) iar cel mai mult de 12.0 in Buc (iarna).

reseteaza inainte de drum lung si reseteaza cand ajungi in oras, ca sa vezi strict pt tipul de drum mers care este consumul.

mixt:
- afara 6, oras 10, media 8 (asta vara)
- afara 8, oras 12, media 10 (asta iarna)
beau cand sunt singur sau cand am cu cine...


Înapoi la “Tips/Tricks C4”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973