Accesorii Tuning-Tobe,Xenon,Faruri Angel Eyes,Triple Clare

Publicitate, oferte, servicii in limitele impuse de regulament.

Moderatori: Rica, Echipa Tehnica

boborares
just curious
Mesaje: 17
Membru din: Sâm 29-Sep-2007 13:14
Localitate: cluj

xsara picasso

Mesajde boborares » Dum 07-Oct-2007 16:02

buna daca nu poti numai bord complet poti sa-mi spui un pret?
si cam cat dureaza

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Dum 07-Oct-2007 16:45

Ce preturi ai pentru finalele de toba? ma intereseaza ceva simplu (nu dublu), cromat. Pret? Ai cumva ceva cotiere care sa intre in bx? ar trebui ceva foarte ingusta care sa nu obtureze accesul la geamurile electrice spate, reglarea inaltimii si frana de mana. da-mi te rog niste preturi.
"If in doubt, flat out!"

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Dum 07-Oct-2007 17:07

patrick scrie:saxo 1.1, 2003, scrie in semnatura :wink: .eventual si niste preturi


Faruri, depinde de model, in jur de 900 ron, si triplele 520 ron cele clare, cele led mai scumpe.

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Dum 07-Oct-2007 23:22

cam 500 ron cele clare, cele led mai scumpe.

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Lun 08-Oct-2007 01:22

45 grd inclinatia la capatul tobei, la iesirea pe sub bara. ca sa fiu mai clar: tzeava coboara inclinat si finalul vreau sa stea orizontal :) . tobe complete, nimic?

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Lun 08-Oct-2007 08:02

mbc scrie:Ce preturi ai pentru finalele de toba? ma intereseaza ceva simplu (nu dublu), cromat. Pret? Ai cumva ceva cotiere care sa intre in bx? ar trebui ceva foarte ingusta care sa nu obtureze accesul la geamurile electrice spate, reglarea inaltimii si frana de mana. da-mi te rog niste preturi.


Daca vrei toba completa, doar cu ornamentu cromat, ai mai multe variante (ornamentu fiind de fapt inox...). Am tobe mai ieftine, la pretul putin sub 200 ron (cu tot cu transport iesi cam la 200 ron), modelul negru din poza asta :

Imagine Imagine Imagine

Sau ceva mai calitativ, finale complete inox, modele sunt multe, preturile variaza in functie de model aici. Producatorul este yed, pentru majoritatea tobelor.

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

boborares scrie:buna daca nu poti numai bord complet poti sa-mi spui un pret?
si cam cat dureaza


Vreau anul de fabricatie, modelul, seria de sasiu, codul motor, kw, carburant, si cilindree (sau mai simplu, certificatul scanat)

XENON scrie:45 grd inclinatia la capatul tobei, la iesirea pe sub bara. ca sa fiu mai clar: tzeava coboara inclinat si finalul vreau sa stea orizontal :) . tobe complete, nimic?


Am si ornamente si tobe cu o mica inclinatie la finala, care de obicei se pun sa stea in sus, genul ornamentului astuia :

Imagine

Daca e ok, imi zici si ne descurcam noi.

Cateva modele de tobe :

Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine Imagine

boborares
just curious
Mesaje: 17
Membru din: Sâm 29-Sep-2007 13:14
Localitate: cluj

display bord xsasa picasso

Mesajde boborares » Lun 08-Oct-2007 13:33

AI ZIS CA AI UNDE SA MA TRIMITI PT DISPLAY DE BORD ASTEPT TE ROG :(

Avatar utilizator
Dan Popa
pasionat
Mesaje: 515
Membru din: Joi 28-Apr-2005 22:01
Localitate: Bucuresti

Accesorii Tuning-Tobe,Xenon,Faruri Angel Eyes,Triple Clare

Mesajde Dan Popa » Lun 08-Oct-2007 18:16

Ce inseamna pt. CX accesorii universale ?

Avatar utilizator
AngelTero
pasionat
Mesaje: 311
Membru din: Sâm 30-Iun-2007 14:40
Localitate: Craiova

Mesajde AngelTero » Lun 08-Oct-2007 21:03

adica pot fi si pt alte masinii si sa mearga la tine sau invers . de exemplu la c3 acelea si proiectoarele le are si c2 si c3 pluriel adica se potrivesc exact la cele 3 modele :roll:

XENON
pasionat
Mesaje: 1932
Membru din: Lun 18-Iun-2007 21:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde XENON » Lun 08-Oct-2007 21:23

cand a zis accesorii universale s-a referit la tobe, volane, capete de schimbator, neoane, adica ce se poate pune si pe o dacie....

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Lun 08-Oct-2007 22:02

boborares scrie:AI ZIS CA AI UNDE SA MA TRIMITI PT DISPLAY DE BORD ASTEPT TE ROG :(


Daca te uiti atent, ti-am raspuns mai sus ;)

Dan Popa scrie:Ce inseamna pt. CX accesorii universale ?


Au raspuns AngelTero si XENON in locul meu ;) tobe, xenon, ornamente evacuare... pt cx am gasit suspensie sport.

AngelTero scrie:adica pot fi si pt alte masinii si sa mearga la tine sau invers . de exemplu la c3 acelea si proiectoarele le are si c2 si c3 pluriel adica se potrivesc exact la cele 3 modele :roll:

XENON scrie:cand a zis accesorii universale s-a referit la tobe, volane, capete de schimbator, neoane, adica ce se poate pune si pe o dacie....

eugenro2001
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 2436
Membru din: Mie 05-Mar-2003 09:19
Localitate: Bucuresti

Mesajde eugenro2001 » Lun 08-Oct-2007 22:37

Asta chiar nu cred - suspensie sport pt CX!!! Cred ca incurci modelele.

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Lun 08-Oct-2007 22:51

cred ca cineva de pe aici nu prea cunoaste cx-ul... sau o fi un kit hydractive? :shock:
Revenind la ce ma intereseaza pe mine: da, am inteles ca tobe cu final cromat ai, dar NUMAI finalul (mufler tip) nu il ai? nu de alta, dar nu vreau sa ma chinui sa potrivest o toba non-standard pe bx si dupa aceea sa mai si tai din bara spate pentru ca nu e destul loc pentru iesirea tobei.
"If in doubt, flat out!"

IeD3vil
just curious
Mesaje: 22
Membru din: Vin 05-Oct-2007 12:02
Localitate: Craiova

Mesajde IeD3vil » Mar 09-Oct-2007 01:43

mbc scrie:cred ca cineva de pe aici nu prea cunoaste cx-ul... sau o fi un kit hydractive? :shock:
Revenind la ce ma intereseaza pe mine: da, am inteles ca tobe cu final cromat ai, dar NUMAI finalul (mufler tip) nu il ai? nu de alta, dar nu vreau sa ma chinui sa potrivest o toba non-standard pe bx si dupa aceea sa mai si tai din bara spate pentru ca nu e destul loc pentru iesirea tobei.


Ba da, am chiar pe stoc, ovale. pun poze maine, ca acum e tarziu.

Pt BX am gasit suspensie sport, imi cer scuze... cx stiu ca are suspensie hidraulica :D era dimineata, si mi-era somn. am incurcat putin oalele :D

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Mar 09-Oct-2007 06:41

Ooook. Deci: CX, BX, C5, XM, TOATE au suspensie hidra-pneumatica. Probabil ca ar exista posibilitatea sa le schimbi cu suspensie standard (la bx stiu ca s-ar putea), dar te asigur ca nimeni nu ar face asta. Eu chiar cred ca ai gresit ceva modele pe acolo.
Astept sa imi dai preturi si poze pentru finale.
"If in doubt, flat out!"


Înapoi la “Magazine, Servicii, Firme piese-accesorii-tuning”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187758
    Total subiecte 18619
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos