Nationala 2013

Intalnirile nationale ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
Rica
Moderator - Bazar
Mesaje: 2369
Membru din: Lun 05-Sep-2011 08:04
Localitate: Birmingham
Masina: Peugeot 407 SW
Contact:

Mesajde Rica » Vin 15-Feb-2013 14:14

copilul beneficiaza de gratuitate... :lol:
Toti isi fac probleme de kilogramele in plus, dar nimeni nu isi face probleme de creierul care este in minus...
Ce ciudat!

Avatar utilizator
TLGsoft
simpatizant
Mesaje: 74
Membru din: Sâm 02-Mai-2009 14:54
Localitate: Ramnicu Valcea
Contact:

Mesajde TLGsoft » Sâm 16-Feb-2013 11:37

Propun ca organizatorul sa beneficieze de gratuitate la cazare.

PS: Personal mi-a placut la Odorhei. Colegii cu masini clasice au fost sarea si piperul :)

PS2: Transalpina ar fi OK deasemenea.

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7663
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Sâm 16-Feb-2013 17:07

eu zic ca nu e bine ce propui tu, pentru ca vor iesi discutii. tot timpul se va gasi cineva care sa comenteze, asa ca mai bine... nu. nu beneficiaza nimeni de nimic, iar banii de cazare trebuie platiti integral in avans de catre cei care anunta ca merg, pana la o anumita data. daca mai apare cineva dupa data aia, plateste atunci.
in afara de banii de cazare, ganditi-va ca ar trebui sa puna fiecare echipaj (sau fiecare pereche, pentru ca pot veni 2 perechi cu o masina, sau ceva de genul) cate 50 lei pentru diverse: o eventuala tombola, o mancare speciala la gramada, suveniruri, si asa mai departe.
am vorbit cu alex de la calimanesti (alexosi), stie el ceva locatii interesante prin zona, si putem vedea daca se rezovla ceva. o sa intre si el sa scrie aici ce si cum. daca doriti alta locatie, ocupati-va dar repede ca trece vrema.
nu trebuie sa existe un singur organizator, pot sa se imparta sarcinile. ganditi-va ca ar fi frumos sa inscriptionam si niste tricouri, sau sepci cu logoul clubului, si vor trebui platite si acestea.
ultima data la tombola s-au dat premii aduse de fiecare de acasa: o sfera, un volan, un furtun, si asa mai departe. nu trebuie neaparat asa, putem sa scornim si alte lucruri interesante.
hai sa incercam sa stabilim ce este de facut, unim totul intr-o lista, apoi vedem cine si ce poate sa faca.
daca pot si eu sa ajut cu ceva, ma bag si eu pana la urma. cu gasitul locatiei e mai greu, pentru ca nu prea e nimic la mine in zona.

alexsosi
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Sâm 30-Ian-2010 23:00
Localitate: Călimănești
Masina: Citroen Xm 2.5 TD Exclusive
2: Citroen C6 2.7 HDI

Mesajde alexsosi » Sâm 16-Feb-2013 17:16

daca va hotarati pentru zona mea, ma pot interesa de locatii pentru cazare, campare si asa mai departe, inclusiv pentru o parcare cu o deschidere mare care sa ne gazduiasca evenimentul .
citroen my real passion

danny29
pasionat
Mesaje: 294
Membru din: Lun 23-Iul-2012 10:17
Localitate: ardeal

Mesajde danny29 » Sâm 16-Feb-2013 17:18

pe olt nu sunt baraje cu pensiuni? sau ceva locuri de agrement?

atenza
just curious
Mesaje: 13
Membru din: Lun 08-Noi-2010 01:30
Localitate: Constanta

Mesajde atenza » Sâm 16-Feb-2013 17:29

In continuare propun sa va faceti cunoscuti si sa veniti cu noi club c4 la bran, nu la sinaia.
Acolo s-a platit avansul. Totul e ok.
Perioada 26-28.04 de Florii.
Stima

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7663
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Sâm 16-Feb-2013 21:10

fa o invitatie pe alt topic, ca poate vei gasi doritori.
de amestecat... nu are sens.

danny29
pasionat
Mesaje: 294
Membru din: Lun 23-Iul-2012 10:17
Localitate: ardeal

Mesajde danny29 » Sâm 16-Feb-2013 22:32

e chiar inetresant cum pune colegu problema"sa va faceti cunoscuti" de zici ca C4 ii produs de Ferrari.

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7663
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: GB
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Sâm 16-Feb-2013 23:34

irelevant, hai sa ne vedem de ale noastre.

hai sa facem o lista cu cei care ar dori sa vina; incep eu:

1. nick + sotie - 1 vehicul umblator

alexsosi
pasionat
Mesaje: 198
Membru din: Sâm 30-Ian-2010 23:00
Localitate: Călimănești
Masina: Citroen Xm 2.5 TD Exclusive
2: Citroen C6 2.7 HDI

Mesajde alexsosi » Dum 17-Feb-2013 00:28

2 ALEX - cu vehicul umblator :D
citroen my real passion

Avatar utilizator
THUNDER77
pasionat
Mesaje: 987
Membru din: Sâm 12-Sep-2009 13:36
Localitate: Pitesti

Mesajde THUNDER77 » Dum 17-Feb-2013 01:52

3. Personalitatea mea , impreuna cu sotia si copilul , plus atelajul umblator de rigoare ;)
Nu sunt un tip agitat sau violent , doar ca simt nevoia sa crap cate un cap in fiecare zi.....

mbc
pasionat
Mesaje: 4211
Membru din: Dum 18-Mar-2007 14:09
Localitate: Cluj-Napoca
Masina: Citroen C5 2.0 HDI 2004

Mesajde mbc » Dum 17-Feb-2013 11:39

Eu si cu mine, consoarta si atelaj, deci 4... adica 2.
"If in doubt, flat out!"

danny29
pasionat
Mesaje: 294
Membru din: Lun 23-Iul-2012 10:17
Localitate: ardeal

Mesajde danny29 » Dum 17-Feb-2013 14:24

Eu+Sotia + covorul fermecat=2

andrei_ab
simpatizant
Mesaje: 48
Membru din: Dum 17-Feb-2013 12:32
Localitate: alba iulia

Mesajde andrei_ab » Dum 17-Feb-2013 16:02

in principiu sunt si eu interesat + nevasta +copil

Avatar utilizator
THUNDER77
pasionat
Mesaje: 987
Membru din: Sâm 12-Sep-2009 13:36
Localitate: Pitesti

Mesajde THUNDER77 » Dum 17-Feb-2013 16:52

Eu am o idee de locatie , dar nu stiu cati ar fi de acord cu ea.....Am fost saptamana trecuta la o pensiune in Sirnea , cu colegii de serviciu , unde am facut un chef monstru care a inceput pe la 12 dupa-masa si a tinut pana a doua zi la 5 . Ca si costuri a fost undeva la 150 de ron de familie ( cazarea pentru o noapte si diferenta e ce s-a pus pentru macare ) . Ca locatie e foarte faina , zona de pasuni alpine , aer curat de munte si ce e important relativ izolat si liber fata de locatii gen Valea Prahovei , Poiana Brasov , Balea , etc. Preturile sunt ok pentru cazare ( 80 de lei camera matrimoniala , cu pat mare , baie si televizor , 120 apartament cu doua camere - e bun pentru cei care vin grupati pe o masina , 100 de lei camera cu trei-patru paturi si mai sunt si doua cabanute in curtea pensiunii cu cate doua camere , cu pat dublu si baie separata pe fiecare camera , plus televizor in fiecare camera a cabanutei ) . Voi decideti , puteti cauta pe harta locatia , eu am numarul de telefon si ideea este ca rezervarea trebuie facuta cu ceva timp inainte sa nu se ocupe de catre loturile care merg acolo in cantonament . Cu mancarea ne putem gospodari singuri , stabilim ce e de luat in asa fel incat sa avem si de un aperitiv in ziua sosirii , urmat mai tarzior de gratar si sa avem si a doua zi sa nu plecam cu "inimile" goale catre casa . Dotari au acolo club cu masa de ping-pong si biliard , muzica de la ei la care avem acces si noi daca nu ne plac bazdaganiile lor iar pensiunea are 24 de camere , fara cele doua cabane . Eu si colegii mei am fost in total peste 40 de insi si nu ne-am calcat in picioare , dimpotriva , deci va puteti imagina ce a fost de noi , plus ca am avut un lautar , platit de noi , care ne-a intretinut cu muzica de la 12 ziua pana dimineata la 5 , cand a plecat . Principala idee , din punctul meu de vedere , e ca o nationala monomarca trebuie facuta ca o reuniune de prieteni , unde putem fi doar noi si sa ne "destrabalam" cum vrem noi : discutii depre masini , comparatii , etc. etc. etc. fara a fi deranjati de altii care ar putea pufni din nas , ca de , ei au masini germane sau alte marci si asta ne-ar scuti de eventualii nervi ;) Important este sa facem o lista finala , sa stabilim o data , o locatie , costurile per familie ( nu punem copii la socoteala , chiar daca sunt majori ca ar fi magarie ) si demaram toata tarasenia . Ideea e ca , cu cat ne hotaram mai repede cu atat mai repede demaram balamucul . Important este ca fiecare sa constientizeze ca , indiferent cine va deveni organizator , se vine pe buzunarul propriu si se achita in ziua in care se ajunge ca sa nu ne trezim cu discutii insipide "a venit si n-a platit" . Eu , ca organizator , asa as face , iar singura "plata" a organizatorului ar fi doar multumirea ca toata lumea s-a simtit bine si a plecat multumita de tot .
Nu sunt un tip agitat sau violent , doar ca simt nevoia sa crap cate un cap in fiecare zi.....


Înapoi la “Intalniri nationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187757
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11707
    Cel mai nou membru catalinos