Propuneri locatii intalnire nationala 2006 ! Poll data.

Intalnirile nationale ale Clubului Citroen Romania.

Moderator: Echipa Tehnica

Data intalnirii

Chestionarul s-a închis pe data de Joi 20-Iul-2006 10:18

18-20 August
7
29%
25-27 August
12
50%
Imi convin ambele date
5
21%
 
Voturi totale: 24

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Vin 07-Iul-2006 12:09

murphy scrie:intr-un post anterior se spunea ca la obarsie sunt indicatoare cu camparea interzisa. intrebarea e se poate sau nu se poate campa acolo ca sa stiu daca-mi cumpar cort sau nu. :wink:


Nu se poate campa in imediata apropiere a cabanei, ci la ~5 min de mers pe jos.

Avatar utilizator
retro
pasionat
Mesaje: 819
Membru din: Mie 20-Iul-2005 02:53
Localitate: Galati
Masina: Xantia II 1.8i 16v
2: C5 II 2.0i
Contact:

Mesajde retro » Vin 07-Iul-2006 17:47

jgr1001 scrie:Transalpina, rulz ! 8)



PS- pt ca eu am propus Obarsia Lotrului, primesc vreun premiu, o medalie, o diploma, ceva ? :D


De la mine primesti felicitari pentru idee! "Masa si dansul" la fata locului :lol:
Inca nu am votat, ca sa nu incurc lucrurile, dar ma straduiesc sa pot veni si eu.
Cred ca ar fi util ca cineva (un "om al muntilor") sa deschida din timp un topic despre cele necesare unei campari. De la cort, scaunele, lanterne.... la saci de gunoi. Sa avem timp sa le cumparam sau sa nu uitam lucruri importante.

trainspot
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Mie 12-Iul-2006 11:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde trainspot » Joi 13-Iul-2006 22:38

desi sunt inscris de cateva zile pe forum, as veni si eu, caci de cand am acest micut c1 am inceput sa fiu interesat de masini. :)
tre sa platesc vre-o cotizatie ceva? ca habar n-am ce si cum. o sa ma interesez si io, dar poate imi spunetzi voi. :)

ce-ti trebuie cand te duci cu cortul.
avand in vedere ca o sa le care masina e meseriasa treaba, adica te poti bucura de un oare care lux.
necesare sunt: sacii de dormit + izopren (daca vrei sa dormi relativ comod adu si-o saltea pneumatica). o lanterna (eventual de aia de ti-o pui pe cap) este necesara ca sa vezi ce faci noaptea prin cort, si pe langa. haine groase!!! (daca se merge pe undeva pe la munte, indiferent de anotimp noapte e un frig de te ... pe tine; in busteni de ex. noaptea sunt cam 10 grade).
si cam astea-s necesare. n-are sens sa te cari cu shaving kit, sampon sau altea alea. un sapun si-o periuta de dinti sunt mai mult decat suficiente.
nu uita hartia igenica si saci de gunoi.

alimente care sa reziste o zi doua fara sa se strice. gratar, carbuni si multa multa bautura! :)

Avatar utilizator
alexd
Moderator
Mesaje: 1455
Membru din: Mie 26-Oct-2005 13:41
Localitate: Bucuresti

Mesajde alexd » Joi 13-Iul-2006 22:46

trainspot scrie: e un frig de te ... pe tine


[-X

Sunt atatea variante oferite de limba romaneasca pentru a evita formulari ca cea pe care ai folosit-o...ce naiba, sa nu stricam calitatea dialogurilor din acest forum.

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Vin 14-Iul-2006 00:43

In regula, a gresit omul. Am corectat eu posturile. Deci, continuam discutiile legate de intalnire, da? :wink:

trainspot
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Mie 12-Iul-2006 11:58
Localitate: Bucuresti

pace!

Mesajde trainspot » Vin 14-Iul-2006 08:31

ups. my bad! sorry! not to self: nu ai voie sa vb urat.
rectific: e un frig de-ti clantane dintii! :)

si deci despre intalnire ma bag la orcare. dar repet intrebarea tre sa platesc vre-o cotizatie sau ceva? :)

Avatar utilizator
jgr1001
pasionat
Mesaje: 1533
Membru din: Mie 12-Ian-2005 10:37
Localitate: Bucuresti / Fagaras

Mesajde jgr1001 » Vin 14-Iul-2006 09:14

La intalnire esti binevenit, fara nici o cotizatie. Cotizezi si tu cu mancarea / bautura pe care o consumi :D
Se pare ca ne vom intalni la Baneasa pe 6 august unde daca vii, afli mai multe. Si ne urcam si noi in C1-ul tau (daca ne lasi), sa vedem cum incapem :D

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Vin 14-Iul-2006 09:34

ha ha, io cred ca incape tot c1 in break-ul tau :lol:
da, poate vii cu buburuza s-o vedem si noi la treaba.
Cosmin
high energy music expression

trainspot
simpatizant
Mesaje: 30
Membru din: Mie 12-Iul-2006 11:58
Localitate: Bucuresti

Mesajde trainspot » Vin 14-Iul-2006 10:09

vin, vin, 6 august spuneti...:)

George75FMK
simpatizant
Mesaje: 59
Membru din: Vin 05-Aug-2005 08:12
Localitate: Bucuresti

propun

Mesajde George75FMK » Vin 14-Iul-2006 11:03

Propun ca cei din Bucuresti sa ne intalnim(sa ne strangem cum fac motociclistii la parcul Herastrau spre Arc)saptamanal, propun ca locatie zona libera din fata Academiei Militare(chiar mereu vad acolo un C4 parcat)spre Eroilor. Ce parere aveti? stiu si eu.. la o luna spre exemplu prima sambata din luna sa ne strangem acolo, mai povestim una-alta, loc este si nu deranjam pe nimeni.
? tentant , aveti timp si chef?

George75FMK
simpatizant
Mesaje: 59
Membru din: Vin 05-Aug-2005 08:12
Localitate: Bucuresti

gresesc?

Mesajde George75FMK » Vin 14-Iul-2006 11:31

"Obarsia Lotrului.
O sa avem un traseu oficial si unul alternativ.
Pentru bucuresteni, cel oficial va fi:
Bucuresti - Pitesti - Rm Vilcea(km175) - Calimanesti - Brezoi (+33km)- Voineasa(+36) - Lacul Vidra - Obirsia Lotrului (+~40km) - Total 270-280km
- 100% asfalt "
Asta ramane da? urmand sa se stabileasca data?
Intrebari: Cam de cati $ este nevoie pt.2 pers? Am un BX14`84 benzina, daca am probleme pe drum ma ajutati? Plecam bucurestenii impreuna?viteza de deplasare ramane sub100Km/h? (cei cu masini tari se vor plictisi dar eu nu pot mai mult asa ca...)
Cum este sistemul? Plecam-venim impreuna ca prietenii sau ne gasim acolo... pauze pe drum/plimbare sau cartus pana la destinatie? Avem voie cu alcool lavolan?...glumesc

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Re: propun

Mesajde WLD » Vin 14-Iul-2006 12:04

George75FMK scrie:Propun ca cei din Bucuresti sa ne intalnim(sa ne strangem cum fac motociclistii la parcul Herastrau spre Arc)saptamanal, propun ca locatie zona libera din fata Academiei Militare(chiar mereu vad acolo un C4 parcat)spre Eroilor. Ce parere aveti? stiu si eu.. la o luna spre exemplu prima sambata din luna sa ne strangem acolo, mai povestim una-alta, loc este si nu deranjam pe nimeni.
? tentant , aveti timp si chef?


Nu prea citesti ce se scrie pe aici, nu-i asa?

Intalnirile ClubCitroen din Bucuresti se tin de obicei in ultimul WE al fiecarei luni in locul deja consacrat: in imediata apropiere a Academiei de Politie Baneasa. Intalnirea din Iulie va fi pe 6 August :lol: Voi face un subiect nou.

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Vin 14-Iul-2006 12:08

Desi de-abia maine este 15, data pana la care am stabilit ca astept propuneri, avand in vedere ca totul este stabilit deja, voi inchide acest subiect astazi.
Fac un nou subiect cu date certe despre intalnirea nationala.

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Re: gresesc?

Mesajde WLD » Vin 14-Iul-2006 12:28

George75FMK scrie:Intrebari: Cam de cati $ este nevoie pt.2 pers? Am un BX14`84 benzina, daca am probleme pe drum ma ajutati? Plecam bucurestenii impreuna?viteza de deplasare ramane sub100Km/h? (cei cu masini tari se vor plictisi dar eu nu pot mai mult asa ca...)
Cum este sistemul? Plecam-venim impreuna ca prietenii sau ne gasim acolo... pauze pe drum/plimbare sau cartus pana la destinatie? Avem voie cu alcool lavolan?...glumesc


Am uitat sa raspund inainte de a inchide topicul :oops:

Sunt in total 5-600km, fa-ti singur calculul de consum sa vezi cati bani iti trebuie.
Restul costurilor sunt variabile in functie de nr de persoane si modalitatea de cazare aleasa, asa ca nu-ti pot face o estimare. Daca mergi cu cortul, cheltuielile sunt minime, rezumandu-se la ceeea ce mananci si bei.
Bucurestenii incercam sa plecam impreuna. Problema e ca majoritatea celor ce s-au anuntat merg pe Transalpina, unde e nevoie de o masina destul de bine pusa la punct. De aici apare si cea de-a 2-a problema...viteza.
Cei ce merg pe Transalpina au de facut cu 80-100 km mai mult decat traseul "oficial" , dintre care 40 peste munte. Desi se va pleca dimineata devreme, nu vom putea merge cu 80-90, mai ales pe autostrada. In tot cazul, coloana nu va depasi 120 viteza de croaziera. Bineinteles ca ne ajutam daca mergem in coloana ! Sper totusi sa nu fie cazul :)


Înapoi la “Intalniri nationale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11701
    Cel mai nou membru lucicv