service XM?

Forum de discutii generale despre Citroen XM. Numai ce nu se incadreaza in categoriile de mai jos.

Moderator: Echipa Tehnica

elbibiq
simpatizant
Mesaje: 33
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:00
Localitate: satul cu ministri

service XM?

Mesajde elbibiq » Dum 19-Oct-2014 11:40

salutare

de cateva zile m-am facut cu asa exemplar. motor V6 12 supape. motorul si cutia merg foarte bine, m-am amuzat ieri noapte pe la 1 jumate la semafoare cu taximetristii :D ii lasam sa aiba chiar si o lungime de masina in fata la semafor, cutia in modul standard si apoi talpa... huhu :)

chestia e ca in spiritul bun al XM-ului e ceva si pe la electrica (ca sa nu zic ca cineva a si umblat un pic pe la fire la bord...), dar in special e situatia ca trebuie schimbat/aerisit/verificat/etc sistemul hidraulic. foarte poisbil sa fie de schimbat si niste garnituri caci pe undeva mai supureaza. la acceleratiile serioase se aprind in bord indicatorul de STOP si cel de frana de mana. o fi electric... o fi de hidraulic...

si acum intrebarea -> stie cineva un nene care se pricepe la asa ceva? adica nu care se pricepe pt ca in ultimele 5 minute a auzit de sistem hodraulic, ci pt ca asta face el de ani de zile la Citroen-uri.


multzam


ps
masina statea acolo de unde am luat-o de vreo 3 ani. in timpul asta s-a cam scurs din sistem 1L de lichid hidraulic (era si o pata sub masina), a trebuit sa completam. altminteri, dupa 3 ani de stat... motorul si cutia, top!

Avatar utilizator
sandor mihai
pasionat
Mesaje: 1649
Membru din: Mie 07-Sep-2005 18:34
Localitate: cluj napoca
Masina: Citroen C5 2.0 hdi 2003
2: Citroen C5 2.0 hdi 2007
3: Citroen XM 2.1 TDI 1993

Mesajde sandor mihai » Lun 20-Oct-2014 06:40

da ce, aveti semafor la voi in sat ? de fapt , ministrii sunt cam toti hoti asa ca s-ar explica.
BX-ul NU VA DISPAREA NICIODATA DIN INIMA MEA.
LEXIA, DIAGBOX TEST AVAILABLE.


APROAPE ORICE PIESA DE C5 1 si 2,DISPONIBILA !!!

elbibiq
simpatizant
Mesaje: 33
Membru din: Sâm 09-Dec-2006 23:00
Localitate: satul cu ministri

Mesajde elbibiq » Lun 20-Oct-2014 09:51

sandor mihai scrie:da ce, aveti semafor la voi in sat ? de fapt , ministrii sunt cam toti hoti asa ca s-ar explica.



ioi tu sandore! tu ai suferit rau de tot (cu urme pe viata s-ar zice) la noi in sat, nu-i asa?

sa ne reamintim care primar a fost ridicat mai alaltaieri cu mascatii si apoi bagat la racorica? o fi fost de la voi din satul ala cu asa zisi oameni corecti?

ca de primarul ala actual ce ne poti spune? SA FI FOST EL OARE ALA CARE A DUBLAT IMPOZITELE LA ORICE > 2 LITRI SAU SA FI FOST ALA CARE A BAGAT TAXA SI LA TRANSCRIEREA MASINILOR DEJA INSCRISE IN RO??

ceva legat de intrebarea intiala ai de zis? sau acolo esti pafarist? nu ca la alte subiecte ai fi vreun competent.

in rest, salutari la cludj si nu uita sa iti iei reteta!

Avatar utilizator
sandor mihai
pasionat
Mesaje: 1649
Membru din: Mie 07-Sep-2005 18:34
Localitate: cluj napoca
Masina: Citroen C5 2.0 hdi 2003
2: Citroen C5 2.0 hdi 2007
3: Citroen XM 2.1 TDI 1993

Mesajde sandor mihai » Lun 20-Oct-2014 19:41

man , cu simþul umorului stai prost. În alta ordine de idei , dacã cauþi pe cineva sã te ajute ar trebui sã ai bunul simt sã spui de unde eºti mã gândesc.sã ai noroc de maºina (þi se potrivea mai bine un bmw cred) ºi nu te mai obosi sã mi rãspunzi.
BX-ul NU VA DISPAREA NICIODATA DIN INIMA MEA.
LEXIA, DIAGBOX TEST AVAILABLE.


APROAPE ORICE PIESA DE C5 1 si 2,DISPONIBILA !!!


Înapoi la “Citroen XM”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187743
    Total subiecte 18609
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11700
    Cel mai nou membru Eduard1973