web site citroen

Aici sunt asteptate sugestiile de imbunatatire a forumului.

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
adytzu
RETRAS LA PENSIE
Mesaje: 1308
Membru din: Vin 11-Iul-2003 09:34
Localitate: Bucuresti

Mesajde adytzu » Mie 05-Ian-2005 16:38

Prima sugestie: headerul nu merge pt. ca a fost scos in mod voit. A fost o imagine pentru care am cerut acordul celor de la Citroen (Franta) sa o folosim (ceea ce-ti recomand si tie vizavi de Peugeot) in ideea de a legaliza juridic clubul. E o chestie foarte logica daca esti la curent cu Copyright-ul, altfel, risti niste procese sau amenzi serioase. Inca nu avem o idee finala asupra siglei clubului si de aceea a ramas spatiu gol.
Referitor la style: depinde de gusturi. Poate unii prefera un stil mai simplu, fara brizbizuri si zorzoane. Important pentru noi este continutul si mai putin aspectul.
Referitor la topicuri: tu vad ca, pe site-ul pejo.ro copii aproape identic autoshow.ro, deci, mai usor cu sfaturile.
Daca vrei sa existe o uniune intre cele doua marci, zic ca cel mai bine ar fi sa ne intalnim si sa discutam si, deasemenea, sper ca posesorii de Peugeot nu se cred net superiori celor cu Citroen, asa cum suntem priviti de catre cei cu masini germane.
Inca ceva: majoritatea membrilor de pe clubcitroen.ro au masini vechi, cu problemele aferente. Din cate am vazut, la pejo.ro, majoritatea sunt cu masini relativ noi, deci exista o oarecare diferenta de opinii. Probabil, daca vei veni la o intalnire a noastra, s-ar putea sa fii plictisit de discutiile referitoare la suspensia hdraulica (una din principalele probleme ale modelelor vechi), dar, sunt sigur ca putem gasi si puncte comune celor doua marci.
Deci, pe curand.

Avatar utilizator
WLD
Admin CITROclub
Mesaje: 2136
Membru din: Mie 05-Mar-2003 16:36
Localitate: Bucuresti
Masina: BX 16v '88 si 89
2: XM TurboCT '95, XM V6 '96
3: Xsara 2.0hdi stage 1+
Contact:

Mesajde WLD » Vin 07-Ian-2005 22:34

Doc scrie:Cred ca mai intai aveti de lucru la forum. Sunt cateva mici probleme la el:
- nu merge imaginea din header
- schimbati style-ul
- rearanjati categoriile de topicuri

Ar mai fi cateva dar nu vreau sa mi-o luati in nume de rau. :)


Cu headerul te-a lamurit Adrian. Pentru ca vrem sa fim un club si nu doar un forum, trebuie sa obtinem si acordul de folosire in scopuri necomerciale a numelui si siglei de la producator.

Stilul nu il voi schimba, indiferent de ce zice minoritatea. Am vrut sa fie diferit de albastrul folosit pe toate forumurile phpbb. In plus vreau ca interfata sa fie cat mai simplu de inteles si utilizat - nu ne adresam numai celor ce mananca Internet la micul dejun.

In legatura cu categoriile (si cu alte posibile imbunatatiri) astept sugestii.


Înapoi la “Sugestii/Discutii despre forum”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern