ajutor casetofon

Bord, becuri, ECU, computere de bord, cabluri, contacte, etc.

Moderator: Echipa Tehnica

lucsan
simpatizant
Mesaje: 69
Membru din: Joi 27-Mai-2010 22:52
Localitate: RESITA

ajutor casetofon

Mesajde lucsan » Vin 28-Mai-2010 23:23

poate sunt offtopic,sau nu sunt in sectiunea care trebuie,dar as avea si eu nevoie de un casetofon de xantia,ala cu "fata mare" :D chia si cu casete!!! sunt proaspat posesor de xantia,si am pus un cas ce avea comenzi pe volan,dar de la volanul xantiei mele,nu primea comenziile deloc...si ma gandesc ca unul origi de xantia,ar accepta comenziile de pe volan...si un volan de xantia cu tot cu comenzi???gasesc origi??? stima!!!
keep smileing... :D

Avatar utilizator
dj01fad
demolition man
Mesaje: 7664
Membru din: Lun 08-Aug-2005 11:13
Localitate: Usa
Masina: C5 sedan 2.2 204 - o pereche
2: C5 tourer 2.2 204
3: C5 2.0 163 cu multi km... da multi rau!
Contact:

Mesajde dj01fad » Sâm 29-Mai-2010 00:12

volanul tau are airbag sau nu?
[URL=https://datesnow.life]Outstanding casual Dating[/URL]

raresvintea
just curious
Mesaje: 11
Membru din: Vin 04-Iun-2010 20:45
Localitate: Bucuresti

Mesajde raresvintea » Vin 04-Iun-2010 20:51

Buna seara. Sunt nou pe aici, am ganduri serioase de a cumpara o Xantia 2.0i automata cu suspensie hidraulica.

Dar nu pt asta postez, ci pt a ma lamuri daca pe radio casetofonul care l are masina original ii pot monta o magazie de cd-uri sau mai bine zis un dispozitiv care emuleaza o magazie de cd-uri. Unde pot gasi rama de adaptare care sa vine perfect pt a putea monta un cd player 1 DIN. Precizez ca masinuta nu are comenzi pe volan si nici airbag cu toate ca mi-as dori comenzile pe volan.

Vreau sa pastrez cat mai originala masina! Si de aceea incer ca sa folosesc radio-casetofonul original fara casete adaptoare, modulatoare etc....

lucsan
simpatizant
Mesaje: 69
Membru din: Joi 27-Mai-2010 22:52
Localitate: RESITA

Mesajde lucsan » Sâm 26-Iun-2010 23:53

dj01fad scrie:volanul tau are airbag sau nu?


scuze de aceasta mareee intarziere...nu am airbag,ceea ce ma cam ingrijoreaza,dar nah in fine...am vb cu cineva deja de un cas,acuma sa vad poate am noroc:D
keep smileing... :D

lucsan
simpatizant
Mesaje: 69
Membru din: Joi 27-Mai-2010 22:52
Localitate: RESITA

Mesajde lucsan » Sâm 26-Iun-2010 23:55

raresvintea scrie:Buna seara. Sunt nou pe aici, am ganduri serioase de a cumpara o Xantia 2.0i automata cu suspensie hidraulica.

Dar nu pt asta postez, ci pt a ma lamuri daca pe radio casetofonul care l are masina original ii pot monta o magazie de cd-uri sau mai bine zis un dispozitiv care emuleaza o magazie de cd-uri. Unde pot gasi rama de adaptare care sa vine perfect pt a putea monta un cd player 1 DIN. Precizez ca masinuta nu are comenzi pe volan si nici airbag cu toate ca mi-as dori comenzile pe volan.

Vreau sa pastrez cat mai originala masina! Si de aceea incer ca sa folosesc radio-casetofonul original fara casete adaptoare, modulatoare etc....


din cate am auzit eu pe la colegii de pe forum si in alte parti,da,se poate monta magazie de cd-uri,dar mai mult nu stiu,mai sapa ca poate gasesti chiar pe cineva cine a facut asa ceva,si sincer si eu am de gand sa fac acelasi lucru:D
keep smileing... :D

Avatar utilizator
cit_a
pasionat
Mesaje: 624
Membru din: Sâm 03-Mar-2007 12:17
Localitate: DEVA.

Mesajde cit_a » Lun 28-Iun-2010 09:47

Simplu ! Te uiti in spate ;a scula si vezi daca ai o mufa rotunda cu multi pini , aceea e pt. magazia de cd.


Înapoi la “Electrica - Xantia”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187681
    Total subiecte 18620
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11708
    Cel mai nou membru Ibr_subaib