Masina mea implineste 30.000km

Aşteptam descrieri şi poze cu maşinile membrilor

Moderator: Echipa Tehnica

Avatar utilizator
Doc
pasionat
Mesaje: 183
Membru din: Vin 24-Dec-2004 10:17
Localitate: Bucharest
Contact:

Masina mea implineste 30.000km

Mesajde Doc » Lun 03-Iul-2006 09:36

Sa va prezint si masina mea, chiar daca sigla nu este a unui Citroen, tot frati ramanem.

Am un 307 Rouge Lucifer 1.6HDi 16V 136CP (stoc 110CP), an fab 2005 cu extraoptiuni pe care voi incerca sa le arat in pozele de mai jos. A ajuns la varsta de 30.000km si pe zi ce trece ma indragostesc si mai multe de ea.

Imi place la ea tinuta de drum, spatiul si comfortul oferit de interior, la care contribuie din plin scaunele profilate, directia foarte precisa si ferma, nu in ultimul rand design-ul exterior. Dar hai sa va las pe voi sa trageti concluzii dupa ce voi posta cateva poze.

Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Imagine
Chiptuning si Anulare FAP Citroen BY DIMSPORT

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Lun 03-Iul-2006 10:26

Ce fel de volan ai?
Cosmin
high energy music expression

Adrian Musat
pasionat
Mesaje: 420
Membru din: Lun 16-Ian-2006 11:24
Localitate: Ploiesti

Mesajde Adrian Musat » Lun 03-Iul-2006 11:08

Nice car ... Arata bine si te cred ca merge bine. La cat mai multi KM fara evenimente.

Avatar utilizator
Doc
pasionat
Mesaje: 183
Membru din: Vin 24-Dec-2004 10:17
Localitate: Bucharest
Contact:

Mesajde Doc » Lun 03-Iul-2006 13:11

Volan in 3 spite Peugeot. :P bineinteles peste care am pus o husa de piele in doua culori.
Chiptuning si Anulare FAP Citroen BY DIMSPORT

DMX
pasionat
Mesaje: 748
Membru din: Vin 02-Dec-2005 15:32
Localitate: RO.Bucuresti
Contact:

Mesajde DMX » Lun 03-Iul-2006 17:45

Nice ! Ai facut multe modificari , important este ca le`ai facut cu bun gust !!
Cateva intrebari : 1.cat mai ai de gand s`o tii masina ?? la ce "varsta" vrei s`o vinzi (km) ?? 2. Ce masina te gandesti sa`ti iei in cazul in care te gandesti s`o vinzi ??

bezz
pasionat
Mesaje: 1825
Membru din: Lun 16-Ian-2006 16:16
Localitate: B-CT / RO

Mesajde bezz » Lun 03-Iul-2006 18:05

:twisted: omul se lauda cu masinuta lui si tu-l intrebi cand o vinde; iti raspund eu pentru el: nu curand :wink:
@doc: frumoasa husa de pe volan, poti sa-mi spui de unde ai luat-o te rog? ahh, ce frumos ar merge argintiul acela si la volanul meu, acu ca i-am pus si huse negru-gri 8)
dar vad ca la audio nu prea te-ai bagat in ea...si tie-ti place sunetul motorului?
si scuze de intarziere: frumoasa masinutza! mai poti lucra pe la jenti si sistemul audio :roll: .
Cosmin

high energy music expression

Avatar utilizator
Doc
pasionat
Mesaje: 183
Membru din: Vin 24-Dec-2004 10:17
Localitate: Bucharest
Contact:

Mesajde Doc » Lun 03-Iul-2006 21:24

Sistemul audio se afla in proiectele de viitor, dar pana nu gasesc o solutie sa scap de radiocd si sa imi pot pastra comenzile pentru computerul de bord, nu fac mare lucru. Pentru inceput cred ca ma voi ocupa de insonorizarea masinii si de abia atunci ma pot gandi la schimbarea sculelor audio. Oricum am de gand sa fac si alte schimbari cum ar fi discurile de frana cu unele perforate si jantele.
Masina a implinit un an, este in leasing si daca gasesc client o vand. Am planuri pentru mai multe masini de la Peugeot, dar trebuie sa ma gandesc mereu la finantare. Daca apare o oferta pe care nu o pot refuza pentru masina fii sigur ca o voi vinde si voi incepe un nou proiect cu alta masina.
Inainte de a vinde masina am de gand sa vand rotile. Daca este cineva interesat sa cumpera pentru Citroen jante de la Peugeot, sigla din mijloc se poate schimba usor, sa ma contacteze in PM. Gumele sunt aproape noi cam 1800km, fac parte din categoria high performance, sunt echillibrate si umplute cu azot la presiunea de 2.3, doar bune de pus pe masina. Dupa cum se vede si din poze am avut grija de jante.

Pentru husa poti sa iei legatura cu Octav de la Pitstoptuning, octavian.dragan@pitstoptuning.ro.
Chiptuning si Anulare FAP Citroen BY DIMSPORT

Avatar utilizator
Doc
pasionat
Mesaje: 183
Membru din: Vin 24-Dec-2004 10:17
Localitate: Bucharest
Contact:

Mesajde Doc » Sâm 28-Apr-2007 00:14

Masina am scos-o la vanzare - are 62.000km reviziile la zi, intretinere direct in service-ul Eurial.

PRET VANZARE : 11.000 EURO sau posibilitate preluare leasing.

Contact: 0751.194.100 / 0788.194.100
Chiptuning si Anulare FAP Citroen BY DIMSPORT


Înapoi la “Masina mea”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori

  •  Cauta in forum
  • Advanced search


  •  Mesaje
  • 07.05.2021 - Ca urmare a unor update-uri efectuate pe serverul de gazduire in 5 februarie 2021, Forumul clubcitroen.ro a suferit niste probleme de compatibilitate cu noul sistem de operare. Din acest motiv, astazi a fost migrat pe un VPS nou. Forumul functioneaza acum in parametri normali. Nu a fost sesizata nici o pierdere de date.





  •  Statistici
  • Totals
    Total mesaje 187675
    Total subiecte 18618
    Total Announcements: 8
    Total Stickies: 86
    Total Attachments: 0

    Topics per day: 2
    Posts per day: 24
    Users per day: 2
    Topics per user: 2
    Posts per user: 16
    Posts per topic: 10

    Total membri 11706
    Cel mai nou membru bern